A. Dulkys: kartais pacientas – kaip futbolo kamuolys tarp įstaigų, to reikia išvengti

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Milena Andrukaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rokiškyje besilankantis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad sveikatos apsaugos sistemoje reikia išvengti situacijų, kai pacientai siuntinėjami tarp skirtingų gydymo įstaigų, nors to ir nereikia.

„Pacientas kartais kaip futbolo kamuolys tarp skirtingų įstaigų, iš ligoninės vėl grįžta pas šeimos gydytoją – ko grįžta, lyg ir dar kartą pasikonsultuoti, kad išrašytų siuntimą, kurį iš karto ligoninėj galėjo išrašyti. Turime tokių dvilypių situacijų, mano tikslas jas išsiaiškinti, matyti praktikoje, ir kad mes tai keistume“, – pirmadienį Rokiškyje žurnalistams sakė ministras.

Jis teigė, kad vizitai mažesnėse įstaigose regionuose leidžia pamatyti sisteminius trūkumus, kurie neiškyla bendraujant su didžiosiomis ligoninėmis ir jų medikais.

„Bendravimas darbo vietoje, matyti praktiką labai svarbu, nes kai kalbame apie popierizmo, biurokratizmo mažinimą, viešojoje erdvėje labiau matomi gydytojai, kurie dirba didžiuosiuose miestuose, ir labai svarbu matyti praktiką, kaip dirbama regionuose“, – kalbėjo A. Dulkys.

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys pirmadienį Rokiškyje apžiūrėjo vietos gydymo įstaigas: Greitosios medicinos pagalbos stotį, Pirminės sveikatos priežiūros centrą ir Rokiškio ligoninę.

Praėjusią savaitę ministras apžiūrėjo Pakruojo gydymo įstaigas. 

Šiuo metu SAM vykdo greitosios medicinos pagalbos ir sveikatos priežiūros įstaigų reformas.