A. Bužinskas: Nacionalinio stadiono kainos indeksavimo problemą tikimės išspręsti sausį

cbc5e05dc3f1eda7d941f4015f01ac6219a76fc7
Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Giedrius Gaidamavičius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Dėl gerokai išaugusių kainų laikinai sustabdžius Nacionalinio stadiono Vilniuje statybą vienas miesto vadovų sako, kad kainos indeksavimo klausimą tikimasi išspręsti kitų metų sausį.

„Manome, kad per sausio mėnesį, artimiausią miesto tarybą, mes tą indeksavimo klausimą atnešime, išspręsime ir projektas judės į priekį“, – pirmadienį LRT radijui sakė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas  A. Bužinskas. 

Komentuodamas sustabdytas stadiono statybas jis teigė, jog „nieko dramatiško čia nevyksta“, bei tikino, jog savivaldybė iš koncesininko nėra gavusi jokių indikacijų apie ketinimus nebetęsti projekto. 

„Tiesiog projektas pasiekė tą ribą, kuomet tolesnėms statyboms yra reikalingas bankinis finansavimas ir natūralu, kad tam finansavimui užtikrinti likusios sutarties šalys – (Vilniaus – BNS) savivaldybė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija – turi laikytis savo sutartinių įsipareigojimų ir uždaryti koncesijos klausimą“, – kalbėjo A. Bužinskas. 

Jis pripažino, jog už tai, kad iki šiol neišspręstas kainos indeksavimo klausimas, iš dalies atsakinga ir sostinės savivaldybė bei šalies institucijos. 

„O dėl kokių tiksliai priežasčių (atsirado indeksavimo problema – BNS), aš taip filosofuoti smarkiai nenorėčiau. Žinome, kad yra mūsų atsakomybė tą klausimą išspręsti, laikytis sutartinių įsipareigojimų ir žadame tą klausimą kaip įmanoma greičiau uždaryti“, – kalbėjo A. Bužinskas. 

Pasak jo, stadiono statybvietėje iki šiol buvo ne tik valoma teritorija, bet ir pradėtos lieti tribūnos, klojami pamatai konstrukcijoms.  

Apie iki minimumo sustabdytas rugsėjį pradėtas stadiono statybas praėjusį ketvirtadienį pranešė projektą įgyvendinanti investicijų bendrovės „BaltCap“ valdoma įmonė.

Pasak stadiono koncesijos bendrovės „Vilniaus daugiafunkcis komplekso” įgaliotojo atstovo Luko Kavaliausko, pagal sutartį su Vilniaus savivaldybe bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiuo metu derinami statybų kainos indeksavimo klausimai, turintys esminės reikšmės projekto įgyvendinimui.

„Verslo žinios“ rašė, jog neaišku, ar koncesininko prašomas indeksavimas yra numatytas šalių pasirašytoje sutartyje, kokio dydžio indeksavimo prašoma, kokią įtaką tai turės projekto kainai bei viešojo sektoriaus įsipareigojimams.

Buvęs „BaltCap“ fondo partneris Šarūnas Stepukonis „Verslo žinioms“ yra sakęs, jog sutartis yra fiksuotos kainos, o palyginti su 2021 metų spaliu, kai buvo pasirašyta sutartis su ankstesne rangove „Veikmės statyba“, šio etapo darbų kaina išaugo 36 proc. 

Pagal koncesijos sutartį visą jos laikotarpį koncesininkui turėtų būti sumokėta beveik 156 mln. eurų.

Pirmojo stadiono etapo statinius rugsėjį pradėjo statyti bendrovė „Naresta“, sutarties su ja vertė – 79 mln. eurų (be PVM). . Tačiau kiek kainuos visų etapų statyba, dabar neskelbiama. 

Bendrovės vadovas Tadas Grincevičius BNS praėjusį ketvirtadienį teigė, kad aikštelėje vyksta tik minimalūs darbai. 

Prokuratūra šiuo metu atlieka ikiteisminį tyrimą dėl „BaltCap“ fondo buvusio partnerio bei „Vilniaus daugiafunkcio komplekso“ buvusio vadovo Šarūno Stepukonio galimai pasisavinto turto. „BaltCap“ lapkritį jį atleido dėl netinkamai tvarkytų finansų ir kreipėsi į teisėsaugą. 

Pasak įmonės, nuostolius lėmė tuometinio fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ valdytojo Š. Stepukonio veiklos pažeidimai. Vadovavimą fondui perėmęs Simonas Gustainis tuomet teigė, kad nuostoliai apsiribojo vienu asmeniu, vienu fondu ir kai kuriomis šio fondo įmonėmis. 

„BaltCap“ Vilniuje turėtų pastatyti ir 25 metus koncesijos pagrindu valdyti Nacionalinio stadiono kompleksą.