Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
BNS/Fotobankas nuotr.
Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA
„Dar tokių stebuklų per mano ilgalaikę politiko praktiką ir gyvenimą nebuvo. (...) Mane informavo, kad Bilotaitė į opozicinių frakcijų susitikimą neatvyks. Neturi laiko, nes yra labai užimta – nors antradieniais ir ketvirtadieniais kiauras dienas sėdi Seime“, – Eltai teigė A. Butkevičius.
Opozicijos atstovai nutarė išsikviesti vidaus reikalų ministrę į bendrą parlamento mažumos frakcijų posėdį praėjusią savaitę. Visgi, pirmadienį gautas atsakymas, kad ministrė artimiausiu metu neturės galimybių atvykti į susitikimą. Laiške, su kuriuo susipažino ir ELTA, nurodoma, kad A. Bilotaitė galėtų atsakyti į parlamentarams kylančius klausimus raštu.
„Atrodo labai apgailėtinai. Jeigu ministrė negali vieną dieną, ji visada gali siūlyti kitą – ir paprastai tai būna. Čia, panašu, bandoma pabėgti nuo klausimų. O tų klausimų tikrai yra“, – opozicijos kolegai antrino A. Širinskienė.
Vidaus reikalų ministerija (VRM) Eltai pateikė panašų A. Bilotaitės paaiškinimą. Pasak VRM Strateginės komunikacijos skyriaus vedėjo Mindaugo Bajarūno, ministrė negali dalyvauti opozicinių frakcijų susitikime dėl įtemptos darbotvarkės.
Svarsto pasikviesti premjerę
Politikai nurodė, kad opozicinių frakcijų seniūnai antradienio rytą svarstys, kokių žingsnių reikėtų imtis, gavus tokį A. Bilotaitės atsakymą. A. Butkevičius neatmeta, kad parlamento mažuma galėtų į posėdį išsikviesti ir premjerę Ingridą Šimonytę.
„Mes kviesime premjerę, jeigu ministrė nesiryžta atvykti. Čia kol kas mano vieno tokia nuomonė – aš tai rytoj pasiūlysiu opozicinių frakcijų vadovų susitikime“, – svarstė ekspremjeras.
Paklausta apie tokią A. Butkevičiaus mintį, Mišrios grupės seniūnė neatmetė, kad opozicija iniciatyvą parems.
„Premjerė ir taip dažnai už ministrę kalba. Jeigu prisimintume, kaip buvo priiminėjama Valstybės tarnybos reforma – iš esmės, visus klausimus pristatinėjo premjerė. Matyt, ministrei yra patogus slėpimasis už kito, galbūt įtakingesnio politiko nugaros. Tas atrodo labai bailiai ir neatsakingai“, – pabrėžė Seimo narė.
Neatmeta, kad ministrės abejingumas paskatins interpeliacijos ir apkaltos procesus
A. Bilotaitei atsisakius atvykti į posėdį, parlamentarai vieningai sutarė, kad tokia politikės laikysena skatina rimčiau svarstyti apie jau anksčiau viešojoje erdvėje sklandžiusias idėjas dėl interpeliacijos ir apkaltos procedūrų.
Apie apkaltą praėjusią savaitę pirmasis prakalbo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Vytautas Bakas. Pastarosios alternatyvos neatmetė ir A. Širinskienė.
„Opozicija turi ir kitus būdus tuos klausimus užduoti. Tikrai neatmetu galimybės, kad gali būti panaudoti ir kiti instrumentai. Šiuo atveju – visą laiką galima, kai neveikia švelnesni, panaudoti ne tokius švelnius (procesus – ELTA)“, – svarstė politikė.
Tuo metu A. Butkevičius nurodė, kad A. Bilotaitei atvykstant kalbėtis, jo manymu, būtų galima išvengti sudėtingų parlamentinių procesų. Tačiau situacijai klostantis priešinga linkme, politikas svarsto, kad bus diskutuojama dėl interpeliacijos arba apkaltos.
„Manau, kad rastume sutarimą be interpeliacijų ir be keliamo nepasitikėjimo. Bet kada taip elgiasi... Čia arogancija, galbūt vyrauja baimė ar tiesiog ignoravimas opozicijos keliamų klausimų“, – kalbėjo A. Butkevičius.
Kaip ELTA pranešė anksčiau, praėjusį trečiadienį KT nustatė, jog neteisėtai šalies sieną kirtusių migrantų sulaikymas ir priverstinis apgyvendinimas užsieniečių registravimo centruose prieštarauja Konstitucijai. Tokį sprendimą teismas priėmė išnagrinėjusi migranto, atvykusio į Lietuvą iš Irako, skundą.
Po KT išaiškinimo, Seimo opozicija ėmė diskutuoti, ar vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė neturėtų prisiimti politinės atsakomybės dėl taikytos antikonstitucinės migrantų politikos. Visgi, pati ministrė pažymi, kad užsieniečių teisinės padėties įstatymas buvo keistas viso Seimo vardu, o šiuo metu jau suformuota darbo grupė, ruošianti sprendimus tolimesniam įstatyminės bazės tobulinimui.