A. Bilotaitė: neapykantos kurstymas Lietuvai šventą vienybės dieną nepateisinamas

A. Bilotaitė: neapykantos kurstymas Lietuvai šventą vienybės dieną nepateisinamas
Vilnius
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Reporteris Dovilė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Laisvės dienos minėjimo renginiuose dalyvavusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad šventą vienybės ir padėkos laisvės gynėjams jausmą šiemet temdė nesantaikos ir neramumų kurstytojai. Pasak ministrės, policijos pareigūnai užtikrino visuomenės saugumą ir rimtesnių incidentų išvengta, tačiau kartėlio jausmas lydės dar ilgai.

„Dėkoju policijos pareigūnams, kurie buvo pasirengę ir užtikrino visuomenės saugumą Laisvės gynėjų dienos renginio metu. Tai, kas vyko Nepriklausomybės aikštėje, kai buvo atvirai demonstruojama nepagarba laisvės gynėjams, smarkiai aptemdė nuotaiką ir sukėlė kartėlį“, – pranešė A. Bilotaitė.

„Šiandien švenčiame Laisvę, nes prieš 31 metus ją krauju iškovojome. Turime išlikti budrūs – grėsmės yra arčiau, nei mums kartais atrodo. Nesileiskime suklaidinami netikrų laisvės šauklių. Stiprinkime savo valstybę kiekvienas darydami tai, ką galime – dėl savo šeimos, miesto, bendruomenės. Auginkime savo Lietuvą ir branginkime ją“, – pridūrė ministrė.

Anot A. Bilotaitės, užtikrinti viešąją tvarką renginio metu Nepriklausomybės aikštėje policijai pavyko dėl kruopštaus pasiruošimo. Pasitelkta tiek pareigūnų, kad būtų eliminuotos visos galimos grėsmės visuomenės saugumui. Laisvės dienos minėjimo renginiuose rimtesnių incidentų neužfiksuota.

ELTA primena, kad ketvirtadienį, minint Sausio 13-ąją, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo surengtas Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija. Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir premjerės Ingridos Šimonytės sakytas kalbas Laisvės gynėjų dienos minėjime sudrumstė prie Seimo susirinkę protestuotojai.

Susirinkusieji Seimo pirmininkę pasitiko švilpimu ir šūksniais „Gėda“. Protestuotojai nepasitenkinimą reiškė visos V. Čmilytės-Nielsen kalbos metu. Į protestuotojų šūksnius savo kalboje sureagavo premjerė. Kalbėdama apie laisvę, ji teigė, kad ir jos kalbą tildęs protestuotojų švilpimas yra iškovotos laisvės dalis.

 

ELTA