A. Bilotaitė: artimiausiu metu VRM siūlys apsitarti dėl poreikio uždaryti Lavoriškių ir Raigardo pasienio punktus

4685f8f74de59c32b2e0e90c158bf71d584f6b9c
Lietuva
BNS / Fotobankas nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tikina, kad svarstymai dėl Lavoriškių ir Raigardo pasienio kontrolės punktų dar nėra formalūs. Visgi, pasak jos, artimiausiu metu jos vadovaujama ministerija dėl poreikio uždaryti šiuos pasienio kontrolės punktus siūlys apsitarti tarpinstituciniame lygmenyje.

„Aš norėčiau patikslinti, kad artimiausiu metu bus pasiūlytas. Tikrai nebuvo minima ir sakoma, kad artimiausiu metu jis atsiras. Tiesiog, artimiausiu metu Vidaus reikalų ministerija siūlys tarpinstituciniame formate tokį dalyką aptarti, įsivertinti“, – trečiadienį žurnalistams sakė A. Bilotaitė.
 
Pasak jos, šis Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymas dar turės būti suderintas tiek tarpinstituciniame lygmenyje, tiek ir su Pasienio plėtros komisija.
 
„Vakar buvo pasitarimas jau ir Vidaus reikalų ministerijoje, buvo sukviestos skirtingos ministerijos, skirtingos institucijos, buvo sutarta dėl tam tikro plano, kuriame sudėlioti tam tikri grėsmių lygiai ir atitinkamai išeinančios pasekmės, tam tikri etapai“, – sakė ministrė.
 
„Tai tiesiog pasiūlymas buvo Vidaus reikalų ministerijos, o toliau yra kiti etapai. Ir tik apsvarsčius įvairiuose formatuose toks projektas atsiranda“, – pridūrė ji.
 
Nuo rugpjūčio vidurio jau laikinai uždaryti Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktai su Baltarusija.
 
Lenkijos pasienyje su Baltarusija veikia vienas pasienio kontrolės punktas, Latvijos pasienyje – du, o Lietuvos pasienyje – keturi.