A. Bilotaitė apie pasienyje su Baltarusija nupjautus stulpus su kameromis: tai nėra išskirtinis atvejis

photo_3902587
Lietuva
Gytis Pankūnas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad antradienio incidentas pasienyje su Baltarusija, kai buvo nupjauti du stulpai su vaizdo stebėjimo kameromis, nėra išskirtinis. Sienos infrastruktūra, anot jos, buvo sugadinta ne kartą.

„Tokių incidentų nutinka, tai nėra kažkoks išskirtinis atvejis, kuris nutiko prie mūsų sienos. Jeigu žiūrėti į pernai metus, tai tokių sienos infrastruktūros gadinimo atvejų buvo daugiau negu 400 atvejų“, – trečiadienį žurnalistas apie incidentą pasienyje sakė A. Bilotaitė.

Jis akcentavo, kad nors pasienyje ir sugadinta sienos infrastruktūra, valstybės sienas stebima kitomis priemonėmis.

A. Bilotaitė teigė nenorinti spėlioti, ar ateityje gali dažniau pasitaikyti sienos infrastruktūros pasienyje su Baltarusijos gadinimo atvejų. Pasak ministrės, svarbu įvardyti, kad tokie incidentai yra susiję su Minsko režimo veikimu prieš Lietuvą.

„Mes turime, pirmiausia, užtikrinti viską, kad mūsų siena būtų apsaugota. O režimo elgesys yra nusikalstamas ir šita valstybė turi atsakyti už tuos finansinius nuostolius, kurie daromi prieš mūsų valstybę, gadinant mūsų turtą ir mūsų infrastruktūrą, atsakyti už tai, kas vyksta už neteisėtą migraciją“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

ELTA primena, kad Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, Varėnos rajone, antradienį iš Baltarusijos pusės atėję asmenys nupjovė du stulpus su vaizdo stebėjimo kameromis. Du stulpai su stebėjimo kameromis nupjauti ties Čepkelių raistu, tai padarę asmenys pasišalino.

Dėl incidento pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sugadinimo ir dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo.