A. Armonaitė: žmogaus teisės nėra prekybos objektas

7da21457b81c019e21390bda70c6f56dee02a21e
Lietuva
BNS / Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Valdantiesiems priklausančios Laisvės partijos lyderė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė iš koalicijos partnerių norėtų daugiau paramos priimant galutinius sprendimus dėl klausimų iš žmogaus teisių darbotvarkės.

„Žmogaus teisės nėra prekybos objektas ir nėra prekė ant prekystalio, kurią nusiperki mainais už kažkokius mokestinius pakeitimus. Tai nėra prekė. Tai yra žmogaus orumo klausimai ir aš žinau, kad lyderiai tikrai supranta tą. Svarbu, kad suprastų Seimo nariai, mūsų kolegos“, – interviu portalui „15min“ sakė A. Armonaitė.   

Politikės teigimu, rugsėjį prasidėsiančioje sesijoje reikės spręsti dėl pačių svarbiausių žmogaus teisių klausimų, pavyzdžiui, dėl civilinės sąjungos.

„Noriu pasakyti, kad uodegą sukti jau užtenka ir šitoje sesijoje reikės spręsti dėl pačių svarbiausių žmogaus teisių klausimų. Pavyzdžiui, dėl civilinės sąjungos. Labai daug padaryta. Istoriniai žingsniai padaryti, nueita toliausiai kiek tik yra, liko vienas balsavimas“, – tvirtino A. Armonaitė. . 

„Tie sprendimai, kuriuos dabar vėl, matyt, aptarinėsime, tiksliau – dėl kurių balsuosime Seimo sesijoje žmogaus teisių srityje, turi būti priimti. Ir jeigu ne šitoje sesijoje, tai aš jau nebeįsivaizduoju, ar šita kadencija gali kažką daugiau nuspręsti“, – „15min“ pridūrė  ji. 

 A. Armonaitės teigimu, metas koalicijos partneriams paremti šituos projektus be išlygų, nes tai jau yra paskutinė sesija prieš rinkimus. 

BNS rašė, kad Seimas gegužę po svarstymo kelių balsų persvara pritarė Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė. Dar liko paskutinis balsavimas dėl įstatymo priėmimo.  

Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.