A. Armonaitė: šios rinkimų kampanijos jokiu atveju negaliu laikyti pralaimėjimu

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Augustė Lyberytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Savivaldos rinkimuose debiutuojančios Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė tvirtina, kad šią rinkimų kampaniją „laisviečiai” laiko pergalinga. Politikė viliasi, kad partija pasieks užsibrėžtus tikslus ir sudarys tarybų frakcijos visose savivaldybėse, kuriose iškėlė savo kandidatus. Be to, ji neabejoja, kad sostinės mero posto siekiančiam Tomui Vytautui Raskevičiui pavyks išeiti į antrąjį rinkimų turą.

„Dar tikimės Elektrėnų ir taip pat turėti frakcijas visur, kur dalyvaujame – 15 savivaldybių“, – Laisvės partijos būstinėje susirinkusiems žurnalistams sakė partijos pirmininkė.
 
Klausiama, ar menkesnis rezultatas, nei tikimasi, reikš tam tikrą „laisviečių“ nesėkmę, A. Armonaitė teigė, kad auganti partija ir bręstantys jauni lyderiai „jau yra pergalė“.
 
„Mes daug tokių klausimų gausime, bet aš nenorėčiau kažkaip traktuoti, (kas yra – ELTA) pergalė, pralaimėjimas. Tai yra pirmi savivaldos rinkimai Laisvės partijai. Kaip ir sakiau – auga nauji lyderiai, žmonės, kurie susibūrė ne perbėgę iš kitų partijų, kas labai dažnai Lietuvoje atsitinka. Tai jau yra pergalė. Aš šitos kelionės, šitos rinkimų kampanijos negaliu laikyti pralaimėjimu jokiu atveju ir tą sakau tikrai labai labai nuoširdžiai“, – akcentavo ji.
 
Sekmadienį nuo 7 iki 20 val. vykusių rinkimų metu, Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, savo balsą atidavė 48,97 proc. rinkėjų.
 
Rinkimų dieną prie balsadėžių atėjo 39,56 proc. piliečių, dar 9,41 proc. gyventojų savo rinkiminę valią pareiškė iš anksto.
 
Rinkėjų sąraše yra 2 milijonai 386 tūkstančiai 316 šalies gyventojų. 2019 m. savo balsą pirmajame savivaldos rinkimų ture atidavė 47,8 proc. piliečių.