A. Armonaitė: prekyba su Kinija atsistatys

A. Armonaitė: prekyba su Kinija atsistatys
Lietuva
A. Armonaitė. BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Nepaisant Lietuvos ir Kinijos santykių suprastėjimo pernai Vilniui leidus atidaryti Taivanui atstovybę, Ekonomikos ir inovacijų ministrė teigia, kad Kinijos „visiškai eliminuoti neįmanoma“, o santykiai su šia komunistine šalimi „atsistatys“.

„Kinijos globaliame pasaulyje, kai visos mūsų vertės grandinės persipynusios, visiškai eliminuoti neįmanoma. Nepaisant to, kad tai –  komunistinė šalis, ji yra gerokai suinvestavusi į aukštąsias technologijas. Tikiuosi, kad prekyba su šita šalimi atsistatys“, – portalui vz.lt sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Lietuva ir ES daro veiksmus, kad tas įvyktų, bet čia daug kas priklauso ir nuo jų – juk ne Lietuva sau įsivedė sankcijas“, – pridūrė ministrė. 

Lietuvos eksportas į Kiniją šiemet per sausį-rugsėjį sumažėjo 67 proc. iki 60,7 mln. eurų, lietuviškos kilmės prekių eksportas į Kiniją krito dar daugiau – 81,5 proc. iki 25,7 mln. eurų, rodo Statistikos departamento duomenys.

Lietuvos ir Kinijos santykiai pernai smarkiai suprastėjo Vilniui leidus atidaryti Taivanui atstovybę šalyje su šios salos pavadinimu. Reaguodamas į tai, Pekinas apribojo diplomatinius santykius su Vilniumi ir blokavo Lietuvos eksportą. Dėl to Europos Sąjunga šių metų pradžioje kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO).

Lapkritį Lietuva Taipėjuje atidarė prekybos biurą.