A. Armonaitė perrinkta Laisvės partijos pirmininke

Lietuva
Ignas Dobrovolskas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šeštadienį perrinkta valdančiosios Laisvės partijos pirmininke.

Ji partijos suvažiavimo metu buvo vienintelė kandidatė į šias pareigas, A. Armonaitę palaikė 106 balsavusieji.

Nuo partijos įsteigimo 2019 metų birželio 1 dieną jai vadovaujanti A. Armonaitė darbą tęs dar dvejus metus.

Pristatydama savo kandidatūrą politikė pažymėjo, jog perrinkimo atveju svarbiausi uždaviniai bus pritraukti naujus lyderius bei plėsti „intelektualinį partijos potencialią“.

„Pirmas dalykas, tai yra didesnis dėmesys mūsų naujų lyderių ir paieškai, ir tobulėjimui. Savivaldos rinkimai parodė, kad regionuose (...) prisijungė naujų žmonių, atsirado naujų lyderių, kurie arba dalyvavo rinkimuose pačiose pirmose gretose, arba padėjo tiems žmonėms“, – kalbėjo ji.

„Antras labai svarbus dalykas yra vis dėl to intelektualinis partijos potencialas. Taip, mūsų pažiūros per ketverius metus nepasikeitė, liekame liberali politinė partija, bet mums reikia daugiau kontempliuoti politines idėjas, politinę ideologiją, liberalizmą ir mūsų programą bei pasiūlymus“, – pažymėjo A. Armonaitė. 

Laisvės partija įkurta, kai dalis jos narių ir lyderiai, tarp jų – A. Armonaitė ir buvęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius, prieš tai paliko Liberalų sąjūdį.

Partija turi 11 Seimo narių frakciją, dalyvauja koalicinėje Vyriausybėje bei vadovauja Ekonomikos ir inovacijų, Teisingumo bei Susisiekimo ministerijoms.

„Svarbiausias darbas, kalbant apie partinį gyvenimą, yra pasiruošimas Seimo, Europos Parlamento rinkimams, pilietybės referendumui. Aš asmeniškai manau, jog Laisvės partija turėtų kelti kandidatą ar kandidatę į prezidentus. Tai priklausys tik nuo mūsų pačių nusiteikimo“, – teigė ekonomikos ir inovacijų ministrė.

„Laisviečiai“ išsirinko partijos vadovybę 

 „Laisviečiai“ išsirinko partijos vadovybę ateinantiems dvejiems metams. Partijos pirmininke, kaip jau ELTA skelbė, perrinkta Aušrinė Armonaitė, pirmuoju jos pavaduotoju tapo Vytautas Mitalas.
 
Pavaduotojais taip pat paskirti Tomas Vytautas Raskevičius, Monika Ošmianskienė, Tomas Lekavičius ir Ieva Pakarklytė. 
 
Taip pat suvažiavime patvirtinti nauji Valdybos, Etikos ir skaidrumo komisijos bei Kontrolės komisijos nariai.
 
Laisvės partijos valdyboje dirbs Raivydas Rakauskas, Lukas Stravinskas, Vytautas Kukarskas, Erika Kuročkina, Agnė Vaiciukevičiūtė, Iveta Paludnevičiūtė, Vaidotas Ilgius, Morgana Danielė, Ewelina Dobrowolska, Andrius Skyrius, Remigijus Šimašius, Justina Zaleckienė, Laura Bliujienė, Ligita Šapranavičiūtė, Barbora Vidauskienė, Marius Matijošaitis, Laurynas Ruskonis, Karolis Žemaitis, Mantas Aleksa, Dalius Bučinskas. 
 
Tuo tarpu Etikos ir Skaidrumo komisijos nariais tapo Donalda Meiželytė, Dovilė Joneliūkštė, Skirmantas Tumelis, Andrius Dobrovolskis, Tomaš Blaževič, Andrius Skyrius, Ausma Sakalauskaitė, Vytenis Jakas, Vytautas Povilas Jurgaitis. 
 
Galiausiai Kontrolės komisijos nariais išrinkti Šarūnė Žebrauskaitė-Lekavičienė, Grėtė Lelė, Tomas Stulgis, Algirdas Radušys, Karolis Šmitas, Silvestras Mečkovskis, Eimantas Mickevičius, Tomaš Blaževič, Renatas Liberis.
 
ELTA primena, kad Laisvės partija šeštadienį rengė suvažiavimą, kuriame rinko partijos pirmininką, pirmininko pavaduotojus, valdybą, etikos ir skaidrumo bei kontrolės komisijas.
 
Taip pat suvažiavimo metu įvyko diskusijos apie Laisvės partijos tolimesnę viziją bei žmogaus teises karo kontekste.
 
Laisvės partija valdybą sudaro 25 žmonės. Tuo tarpu į etikos ir skaidrumo bei kontrolės komisijas – po 9 partiečius.