A. Armonaitė: O. Šurajevo elgesys labiausiai supykdė tuos, kurie patys įžeidinėja kitus

Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Austėja Masiokaitė-Liubinienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Komiko ir visuomenininko Olego Šurajevo elgesys parlamente labiausiai supykdė tuos Seimo narius, kurie patys įžeidinėja kitus, teigia Laisvės partijos Seimo narė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Seimo kancleris trečiadienį pranešė, jog ji paprašė leidimo O. Šurajevui patekti į parlamentą antradienį, kur šis filmavo jo kritikuojamus parlamentarus, uždavinėjo jiems klausimus ir palydėjo komentarais. 

„Olegą Šurajevą į Seimą pasikviečiau ne aš. Jį pasikvietė Agnė Širinskienė. Būtent jos ir grupės Seimo narių klausimuose man, kaip Ekonomikos ir inovacijų ministrei, į kuriuos rimtai turėjau atsakinėti Seimo tribūnoje, dominavo Olego vardas ir pavardė, – feisbuke trečiadienį rašė A. Armonaitė. – Olegas panoro stebėti posėdį, kuriame jo asmeniui skirtas toks dėmesys – jam buvo išrašytas leidimas.“

O. Šurajevas Seime lankėsi A. Armonaitei atsakant į Seimo narių klausimus dėl per Vilniaus knygų mugę pašalintos Sveikatos teisės instituto pandemijos valdymą kritikuojančios knygos reklaminės instaliacijos. Ji buvo pašalinta, kai į „Litexpo“ vadovybę dėl šios instaliacijos bei knygos kreipėsi O. Šurajevas.

A. Armonaitė teigia, jog O. Šurajevas su ja nederino savo veiksmų parlamente ir teigė, kad už jį yra atsakingas pats.

„Ar tai buvo etiškas elgesys? Nemanau. Ar parlamentinis? Irgi ne. Ar man pačiai yra tekę būti tokioje situacijoje, į kurią taip jautriai dabar sureagavo kolegos Seimo nariai, t.y. gauti kamerą į veidą prie sienos ir būti kažkuo pavadintai? Taip, ne kartą“, – rašė parlamentarė.

„Šiandien labiausiai įsižeidę žmonės yra tie, kurie nuo ryto iki vakaro ne vienerius metus kolioja ir visokiais vardais vadina kitus – ar Seimo salėje, ar socialiniuose tinkluose. Ir kai kažkas peržengė ribas jų atžvilgiu, jie tapo labai jautrūs. Ir dar liūdniau, kad ne vienas Seimo narys, paklaustas, kam priklauso Krymas, vakar taip pat negalėjo atsakyti“, – rašė A. Armonaitė.

Policija pranešė dėl O. Šurajevo elgesio pradėjusi administracinę teiseną, o kanceliarija nusprendė neterminuotai apriboti jam teisę lankytis Seime.