A. Armonaitė: alkoholio kontrolė turėtų būti švelninama

30bd912e4e7de9fd2b416d2936973492d4482463
Lietuva
Freepik.com nuotr.
Goda Vileikytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Paskutinę praėjusių metų dieną – gruodžio 31-ąją, kuri sutapo su sekmadieniu, žmonėms prekybos centruose bandant spėti įsigyti alkoholio iki 15 valandos ir nusidriekus didelėms eilėms, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigia, kad alkoholio kontrolė turėtų būti švelninama.

„Mes bandėme grįžti prie šito klausimo ir aš suprantu, kad bendrai, pavyzdžiui, tas trečios valandos reguliavimas, jis turėtų būti pakeistas. (...) Tuo metu už tuos karbauskinius (Ramūno Karbauskio vadovaujamų „valstiečių“ iniciatyva įvestus  – BNS) ribojimus balsavo ir daug mūsų koalicijos partnerių Tėvynės sąjungoje, jie turi ir tą kitokią poziciją. Tai kadangi Seime dauguma yra faktiškai palaikanti ribojimus, tą padaryti yra sunku atskirų partijų, frakcijų iniciatyvomis“, – LRT radijui pirmadienį sakė A. Armonaitė. 

Ministrė pridūrė, kad didesniems alkoholio prekybos tvarkos pakeitimams reikėtų liberalesnės daugumos valdžioje.

„Mes nešame tam tikrus Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus, jie palengvintų, padėtų šiek tiek adekvačiau veikti ir gamintojams, ir prekybininkams, tai yra labai nedideli pakeitimai. Tokie, kokius tikiuosi, kad įmanoma bus priimti Seime. Visa kita – reikia liberalesnės daugumos“, – sakė A. Armonaitė. 

Jos vadovaujama ministerija siūlo plėsti alkoholio prekybą parodose, mugėse ir masiniuose renginiuose – čia siūloma leisti prekiauti alumi, alaus mišiniais, nestipriais natūralios fermentacijos gėrimais, vaisių vynu, alkoholiniais kokteiliais. 

Ministerija taip pat siūlo panaikinti dalį vienkartinių prekybos alkoholiu licencijų rūšių, vietoj 9 įvedant tik tris. Dabar penkios licencijos yra vienkartinės, išduodamos prekybai įvairiuose renginiuose ir mugėse.