A. Anušauskas: Lietuva Ukrainai perduos du Mi-8 sraigtasparnius

Lietuva
Julius Kalinskas/BNS nuotr.
Ignas Jačauskas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuva Ukrainai perduos du Mi-8 sraigtasparnius, artimojo nuotolio zenitinių patrankų L-70, pranešė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Šiandien turiu gerų žinių Ukrainai iš Lietuvos. Naujas Lietuvos mirtinų ginklų paramos paketas apims keliasdešimt L-70 priešlėktuvinių ginklų, amuniciją ir du Mi-8 sraigtasparnius. Visa perduodamos paramos vertė siekia apie 125 mln. eurų“, – „Twitter“ paskyroje ketvirtadienį pranešė ministras.

Lietuvos kariuomenė iš viso turi tris dar sovietmečiu gamintus sraigtasparnius Mi-8 ir tris beveik prieš dešimtmetį įsigytus „Dauphin“.

Ketvirtą dešimtmetį skaičiuojančių Mi-8 eksploataciniai resursai yra išeikvoti, o eksploatacija sudėtinga. Dėl to Lietuva perka keturis sraigtasparnius UH-60 „Black Hawk“.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas gruodį yra sakęs, kad Lietuvos karinė parama Ukrainai siekia 240 mln. eurų. Ukrainai perduota įvairios ginkluotės, amunicijos, termovizorių, bepiločių orlaivių, antridronų, Lietuva instruktuoja ukrainiečių karius.