90-ojo jubiliejaus proga pasveikintas Vidiškių gyventojas Romualdas Žemaitis

resize_1200x900_img_6517
Ignalina
Lina Kovalevskienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ignalinos rajono savivaldybė

Kovo 9 dieną savo 90-ąjį jubiliejų atšventė Vidiškių gyventojas Romualdas Žemaitis.

Ta proga vaikai ir anūkai pasveikinti atvažiavo. Smagu buvo, kai namai staiga džiugesio, mielų balsų, gero šurmulio prisipildė. O po šventinio ilgojo savaitgalio Romualdą aplankė ir valdžios atstovai. Jį sveikino savivaldybės vicemeras Vaidotas Židanavičius ir Vidiškių seniūnas Alfredas Aškelėnas. Romualdui perduotas mero Laimučio Ragaišio sveikinimas, kuriame dėkojame už darbus Ignalinos kraštui, doro gyvenimo pavyzdį.

Vyro švente džiaugėsi ir žmona Aliodija. Pora kartu sutarime gyvena jau daugiau nei 60 metų. Jis – tverečėnas, iš Būkliškės kaimo, ji – iš Dysnos. Jauną, gražią merginą Romualdas pamatė bedirbdamas, prie Dysnos griovius kasė. Ji vis gatve praeidavo. Paskui užkalbino, susipažino.

Susituokė 1961 m. Jauna šeima kiek pagyvenusi Šakeliškės kaime gavo butą Vidiškėse. Užaugino du sūnus ir dukrą. Dabar džiaugiasi penkiais anūkais ir proanūkiu. Romualdas Žemaitis nuo jaunystės iki pensinio amžiaus ir dar penkerius metus jau būdamas pensijoje dirbo ekskavatorininku ,,Melekse“ (anksčiau MTS).

Žmona džiaugėsi, kad tikrai gerą vyrą turinti. Ji pati, nors ir šešeriais metais jaunesnė, jau labai silpnos sveikatos, sunkiai vaikšto, todėl Romualdui tenka visus buities darbus nudirbti. Jis ir gamina, ir skalbia, ir namus tvarko. Anksčiau turėjo karvę, paršelius augino, dabar daržo ir ūkio jau atsisakė, bet vyras turi du traktoriukus. Kaimynams patalkina, daržus suaria. O pats elektriniu dviračiu į Ignaliną apsipirkti nuvažiuoja. Jei tokia gera savijauta būtų, tai ir 100 metų norėtų sulaukti. To jam ir palinkėta atsisveikinant.