Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Freepik.com nuotr.
Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt
Nors dažnai manome, kad skyrybas lemia tik įvairūs dramatiški įvykiai, tokie kaip neištikimybė, smurtas šeimoje, ir t.t., tačiau psichologai teigia, kad tai – anaiptol nėra tiesa. Skyrybos dažniausiai yra įvairių kasdienių smulkmenų pasekmė, todėl pasidomėkime, kokie dalykai lėtai naikina santykius, ir gali paskatinti priimti sprendimą pasukti skirtingais keliais.
Visas laisvalaikis leidžiamas kartu
Žinoma, bendra veikla suartina, tačiau nereikėtų pamiršti, kad abiem partneriams taip pat yra svarbu bendrauti ir su kitais žmonėmis. Bendraudami su draugais pasisemiame naujos patirties, išgirstame vertingų patarimų, ar tiesiog smagiai praleidžiame laiką, todėl laisvalaikio leidimas atskirai – taip pat naudinga (ir net būtina!) praktika. Jei vienas iš partnerių nenori išleisti savo antrosios pusės susitikti su draugais, tai reiškia tik viena: jūsų santykiuose stinga pasitikėjimo.
Neturite progų pabūti tik dviese
Nors kartais naudinga šiek tiek laiko praleisti atskirai, tačiau taip pat yra svarbu rasti progų pabūti tik dviese. Kiekvienai porai yra svarbu bent kartais rasti būdų pabūti be vaikų, draugų ar giminių. Net ir pora kelionių ar savaitgalio išvykų per metus gali daryti tikrus stebuklus, todėl nepamirškite, kad bent kartais visą savo laiką ir dėmesį turite skirti vien tik savo partneriui.
Prisilietimų trūkumas
Psichologai teigia, kad švelnūs prisilietimai – tai labai svarbi santykių dalis. Visai nesvarbu, kiek metų esate kartu, kasdien turėtumėte rasti progų savo partnerį apkabinti. Parodykite jam, kad jį mylite, o fizinis artumas jums vis dar yra labai svarbus. Apsikabinimas prieš miegą – tai vienas tų ritualų, kuris partnerius suartina kone labiausiai.
Nesidalijimas buities darbais
Būtinų buities darbų sąrašas dažniausiai yra tikrai netrumpas, todėl jis neturėtų gulti ant vieno žmogaus pečių. Jei manote, kad jums tenka kur kas daugiau buities darbų nei jūsų partneriui, būtinai apie tai pasikalbėkite, ir bandykite rasti kompromisą. Neleiskite, kad buities darbai taptų didžiausia jūsų nesutarimų priežastimi. Taip pat ne ką mažiau svarbu ir tai, kaip jūs dalijatės finansine atsakomybe: pasirūpinkite, kad abiem būtų aišku, kas, kada ir už ką moka.
Tam tikrų temų vengimas
Idealu, jei partneriai vienas nuo kito nieko neslepia ir gali kalbėtis bet kokiomis temomis. Vis dėlto, gana dažnai nutinka taip, kad partneriai gali kalbėti kone apie viską, išskyrus... apie savo santykius. Žinoma, jums tikrai nebūtina nuolatos kartoti, kad reikia rimtai pasikalbėti, tačiau neturėtumėte slėpti savo jausmų ir bijoti to išsakyti garsiai. Ilgi pokalbiai su antrąja puse gali būti net labai vertingi.
Nepaleidžiate iš rankų telefono
Išmaniosios technologijos turėtų palengvinti mūsų gyvenimus, tačiau jos turi ir blogąją pusę – vis daugiau laiko praleidžiame naršydami internete užuot bendravę su savo artimiausiu žmogumi. Žinoma, kartais iš tiesų svarbu nedelsiant atsakyti į elektroninius laiškus ar skambučius, tačiau pasistenkite, kad išmanusis įrenginys neužgožtų bendravimo su antrąja puse. Naudinga namuose įsivesti taisyklę, kad nuo tam tikros valandos telefonai turi būti padedami į šalį.
Priekaištai viešumoje
Tai – vienas didžiausių nuodų, kuris gali pražudyti net ir pačius tvirčiausius santykius. Venkite ginčų ir priekaištų viešumoje, nes tai glumina ne tik jūsų partnerį, bet taip pat ir aplinkinius žmones. Visus taškus ant „i“ galėsite sudėti grįžę į namus, tačiau viešumoje tikrai nereikėtų kelti dramų ar bandyti aiškintis santykius.
Tylėjimas
Deja, net ir patys artimiausi žmonės nemoka skaityti jūsų minčių, todėl jas vertėtų išsakyti garsiai. Jei dėl ko nors supykote, tylėjimas tikrai nepadės išspręsti problemų, be to, jūsų partneris neatspės, apie ką šiuo metu galvojate. Mokėjimas išreikšti savo emocijas – tai psichinės sveikatos ir brandžių santykių pagrindas, todėl išmokite savo mintis išsakyti partneriui. Natūralu, kad emocijos ne visada yra pozityvios, tačiau tik kalbantis su savo antrąja puse galima išspręsti įvairias problemas ir rasti abiem pusėms tinkamus kompromisus.
logo-patarimupasaulis.jpg