REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2023 m. Kovo 20 d. 15:53

9 priežastys, kodėl verta įtraukti kosmetikos produktus su vitaminu C į savo odos priežiūros rutiną

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


262229

Kosmetikos produktai, kurių sudėtis praturtinta vitaminu C ar jo dariniais, turi daug naudos jūsų odai: tokio tipo produktai padeda skatinti kolageno gamybą ir mažinti saulės padarytą žalą. Kosmetikos produktų, pavyzdžiui, serumų arba kremų su vitaminu C naudojimas yra efektyviausias būdas pasinaudoti šio ingrediento teikiamais privalumais jūsų odai.

Vitaminas C, kitaip L-askorbo rūgštis ir šios rūgšties dariniai pasižymi šiais privalumais:

  • yra saugūs daugeliui odos tipų;

  • padeda pašviesinti pigmentines dėmes;

  • padeda sumažinti odos paraudimą;

  • padeda šviesinti patamsėjusią odą aplink akis;

  • skatina kolageno gamybą;

  • dėl stiprių antioksidacinių savybių, gali apsaugoti nuo saulės padarytos žalos.

Moon Cosmetics odos priežiūros specialistai dalinasi 9 priežastimis, kodėl į savo odos priežiūros rutiną verta įtraukti kosmetikos produktus su vitaminu C.

1. Vitaminas C yra saugus daugumai odos tipų

Vitaminą C ir kitas šio aktyviojo ingrediento formas puikiai toleruoja dauguma žmonių ir nepatiria jokių nepageidaujamų odos reakcijų. Be to, produktus su vitaminu C yra saugu naudoti odos priežiūros rutinoje kartu su kitais aktyviaisiais ingredientais, tokiais kaip AHA rūgštys, retinoidai ir SPF, kuriuos galima rasti drėkinamuosiuose geliuose su pieno rūgštimi ar regeneruojamuosiuose kremuose.

Mokslinėje publikacijoje, tyrėjai Al-Niaimi ir Chiang 2017 m. pažymėjo, kad daugumoje kosmetikos produktų, efektyviausia vitamino C koncentracija yra daugiau nei 8%. Tuo tarpu tyrimų metu buvo pademonstruota, kad didesnė nei 20% vitamino C koncentracija nepadidina jo biologinės reikšmės odai ir atvirkščiai, gali sukelti tam tikrus odos sudirgimus. Dėl šios priežasties šio ingrediento koncentracija odos priežiūros produktuose dažnai būna nuo 10 iki 20%.

2. Vitaminas C padeda drėkinti odą

Remiantis 2017 m. tyrėjos J. M. Pullar su kolegomis publikuotoje tyrimų apžvalgoje teigiama, kad vitaminas C sustiprina odos apsauginio barjero (hidrolipidinio sluoksnio) sudedamųjų dalių – lipidų – gamybą ir skatina odos ląstelių keratinocitų diferenciaciją (procesas, per kurį ląstelės įgyja morfologinių ir fiziologinių skirtumų). Dėl šios priežasties vitaminas C yra svarbus formuojantis viršutiniam odos sluoksniui ir taip padeda odai apsisaugoti nuo vandens netekimo.

3. Vitaminas C šviesina pigmentines dėmes

Vitaminas C gali padėti skaistinti odą ir šviesinti pigmentines dėmes, dėl to oda tampa jaunatviškai spindinti ir lygaus atspalvio.

Hiperpigmentacija, o taip pat senatvinės dėmės ir melazma atsiranda tam tikrose odos vietose, kuriose susikaupia per daug melanino. Tokios dėmės gali susidaryti sugijus spuogams ir tai vadinama použdegimine hiperpigementacija.

Mokslinėje publikacijoje, parašytoje tyrėjos J. M. Pullar su kolegomis pristatyta, kad vitaminas C ir stabilūs jo dariniai mažina melanino sintezę melanocituose – ląstelėse, kuriose gaminamas odos pigmentas melaninas. Vitaminas C slopina fermento tirozinazės, kuris dalyvauja melanino gamyboje, aktyvumą ir dėl to šis vitaminas ir jo dariniai pripažįstami kaip kosmetikos ingredientai, aktyviai veikiantys tokias odos problemas, kaip melazma ar senatvinės dėmės.

4. Vitaminas C padeda sumažinti paraudimą ir suvienodina odos atspalvį

Vitaminas C dėl savo visiems gerai žinomų antioksidacinių savybių veikia kaip priešuždegiminė medžiaga ir ramina odos sudirgimus bei mažina paburkimą.

Vitamino C priešuždegiminis poveikis gali padėti:

  • neutralizuoti laisvuosius radikalus, kurie sukelia oksidacinę žalą odos ląstelėms;

  • mažinti uždegiminių mediatorių išsiskyrimą ir slopinti uždegimą;

  • priešuždegiminės vitamino C savybės taip pat gali padėti sumažinti paraudimą, o tai savo ruožtu gali turėti įtakos tolygesnei veido odos spalvai.

5. Vitaminas C sumažina tamsius ratilus po akimis

Kosmetikos produktai su vitaminu C ar šio vitamino formomis gali padėti mažinti smulkių raukšelių gylį bei putlina ir drėkina paakių sritį.

Remiantis nedideliu tyrimu, atliktu 2019 metais, buvo lyginami rezultatai tarp trijų terapijų, skirtų mažinti tamsių ratilų po akimis matomumą: karboksiterapijos, cheminio paakių šveitimo rūgštimi ir mezoterapijos su Vitaminu C. Tyrimo metu pademonstruota, kad paakių mezoterapija su vitaminu C pagerino tamsių paakių būklę, tačiau kai kurie tyrimo dalyviai procedūros metu jautė deginimo jausmą.

6. Vitaminas C skatina kolageno gamybą

Kolagenas yra natūralus odoje randamas baltymas, kurio kiekis žmogui senstant mažėja ir taip susiformuoja raukšlės. Vitaminas C yra gerai žinomas kosmetikos ingredientas, kuris padeda skatinti kolageno gamybą odoje, nes yra esminis faktorius, reikalingas fermentams, dlayvaujantiems kolageno sintezėje.

Serumas su vitaminu C

7. Vitaminas C neutralizuoja saulės pažaidas

Odos oksidacinio streso poveikis dėl aplinkos faltorių, tokių kaip oro tarša arba saulės skleidžiama UV spinduliuotė yra susijęs su vitamino C kiekio sumažėjimu odoje. Vitaminas C pasižymi antioksidacinėmis savybėmis ir gali neutralizuoti laisvųjų radikalų, atsiradusių dėl žalingų aplinkos faktorių, poveikį.

Laisvieji radikalai – tai molekulės, kuriuose trūksta elektrono. Dėl to laisvieji radikalai ieško kitų molekulių, iš kurių jie gali „pavogti“ elektroną, o tai sukelia oksidacines pažaidas, kurios gali labai pakenkti mūsų odai. Vitaminas C veikia kaip donoras ir “atiduoda” laisviesiems radikalams elektroną, taip neutralizuodamas jų žalingą poveikį.

8. Vitaminas C gali padėti nuraminti odos sudirgimus nudegus saulėje

Kadangi vitaminas C ne tik mažina odos paraudimą, ir pasižymi antioksidaciniu poveikiu, jis pagreitina ląstelių atsinaujinimą ir taip pažeistos ląstelės pakeičiamos sveikomis naujomis ląstelėmis. O vitamin C ir E derinys sumažina pažeidimus, atsiradusius po saulės skleidžiamos UV spinduliuotės.

9. Vitaminas C padeda pagreitinti žaizdelių gijimą

Atsižvelgiant į jo poveikį esant saulės nudegimams, kosmetikos produktai su vitaminu C gali pagreitinti bendrą žaizdų gijimą, dėl to sumažėja uždegimo, infekcijų ir randų rizika.

Toje pačioje 2017 m. mokslinėje publikacijoje minima, kad vitamino C papildų vartojimas turi teigiamą poveikį odos žaizdų gijimui ir atsistatymui. Tai gali būti paaiškinta tuo, kad žaizdų gijimas yra susijęs su vitamin C skatinama kolageno sinteze.

Kaip naudoti kosmetikos produktus su vitamino C

Nors kosmetikos produktai su vitaminu C paprastai yra gerai toleruojami, odos priežiūros specialistai visuomet pataria atlikti odos lopo testą, kuris padės išsiaiškinti, ar jūsų oda nealergizuoja į naują kosmetikos produktą:

  1. Pasirinkite nedidelį odos plotą, pavyzdžiui, dilbį arba odos plotą už ausies;

  2. Užtepkite nedidelį produkto kiekį ir palaukite 24 valandas;

  3. Jei nepasireiškia joks šalutinis poveikis, kaip pavyzdžiui, raudonis, niežėjimas ar bėrimas, tokį kosmetikos produktą galite naudoti visa veido sričiai.

Kosmetikos produktai su vitaminu C, kaip pavyzdžiui, vitamino C serumas, paprastai naudojami vieną ar du kartus per dieną. Odos priežiūros specialistai rekomenduoja laikytis tokios veido odos priežiūros rutinos:

  1. Pirmiausiai odą gerai nuvalykite ir pašalinkite makiažą ir sebumo perteklių nuo odos paviršiaus, tam puikiai tik micelinis vanduo arba veido prausimosi putos;

  2. Tuomet tonizuokite odą – veido tonikas atstato tinkamą odos pH lygį ir paruošia ją sekantiems odos priežiūros žingsniams;

  3. Tepkite vitamino C serumą;

  4. Tepkite drėkinamąjį veido kremą;

  5. Galiausiai, dienos metu naudokite apsauginę priemonę nuo saulės su SPF.

Kosmetikos produktai su vitaminu C gali padėti esant pigmentinėms dėmėms, papilkėjusiai odai ar siekiant išvengti priešlaikinio senėjimo požymių, kurie dažnai atsiranda dėl saulės spinduliuotės pažeidimų (fotosenėjimas). Norint pasiekti geriausius rezultatus, itin svarbu yra laikytis nuoseklios veido odos priežiūros rutinos.

Reklama



REDAKCIJA REKOMENDUOJA