PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Virtuvė2022 m. Balandžio 2 d. 16:46

6 produktai, kuriuos laikome sveikuoliškais, bet taip toli gražu nėra

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


209989

Kai kurie maisto produktai visuomenėje ne visai pelnytai yra užsitarnavę sveiko maisto vardą. Iš dalies dėl to kalti socialiniai tinklai, kuriuose daug sekėjų turintys nuomonės formuotojai demonstruoja ir pristato juos kaip itin sveiką maistą. Tačiau nesileiskite suklaidinami. Šiandien apžvelgsime 6 produktus, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo itin sveiki, bet iš tiesų juose slepiasi nemalonios staigmenos.

1. Jogurtas

Jogurtas užsitarnavo vietą sveiko maisto šlovės muziejuje, nes tai vienas iš nedaugelio maisto produktų, kuriuose natūraliai yra daug probiotikų, vadinamųjų gerųjų bakterijų, saugančių jūsų žarnyno mikroflorą. Tačiau ne visi jogurtai toli gražu yra naudingi jūsų organizmui. Kai kuriuose ne tik daug cukraus, bet ir dažnai jį puošia nesveiki priedai – nuo sausainių iki guminukų. Jogurtu aplieti užkandžiai, tokie kaip pyragaičiai, razinos ir žemės riešutai, taip pat yra cukraus spąstai. Aromatizuoti jogurtai, ypač skirti vaikams, dažniausiai būna prikrauti pridėtinio cukraus.

Geresnis pasirinkimas: rinkitės paprastą neriebų graikišką jogurtą ir pagardinkite jį šviežiomis uogomis, bananais ir kitais sveikais vaisiais.

2. Energijos batonėliai

Dauguma energetinių batonėlių cukraus, kalorijų ir riebalų kiekiu nesiskiria nuo įprastų saldainių, ypač tų, kurie yra padengti šokoladu. Jie gali atrodyti pagaminti iš sveikų ingredientų – nuo rudųjų ryžių sirupo iki ląstelienos, tačiau realybė yra tokia, kad valgote kone paprastą šokoladuką,tik sudėtis skamba įspūdingiau.

Geresnis pasirinkimas: rinkitės batonėlius su paprastais, atpažįstamais ingredientais. Pavyzdžiui, batonėliai, kuriuose yra riešutų, sėklų ir šiek tiek medaus. Tai sveikesnė alternatyva iš įvairių mišinių pagamintiems energiniams bartonėliams.

3. Džiovinti vaisiai

Daugelis žmonių mano, kad džiovinti vaisiai yra labai sveikas užkandis. Juk tai tie patys vitaminų pilni vaisiai, tik kitokiu pavidalu. Iš tiesų realybė tokia, kad džiovintuose vaisiuose dažnai trūksta vandenyje tirpių maistinių medžiagų, jie yra kaloringi. Neretai juose būna gerokai per daug cukraus, lengva jų persivalgyti.

Geresnis pasirinkimas: užkandžiaukite šviežiais vaisiais, kuriuos lengva nešiotis, pavyzdžiui, bananus, obuolius, apelsinus ar kriaušes.

4. Augalinis pienas

Daugelis žmonių mano, kad augalinis pienas, pavyzdžiui, sojos, migdolų ar ryžių, yra geresnis pasirinkimas nei karvės pienas. Tačiau augalinis pienas neturi tokio maistinių medžiagų kiekio kaip gyvulinės kilmės. Be to, daugelis augalinių pieno produktų, ypač aromatizuotų, yra pripildyti konservantų ir cukraus. Geresnis pasirinkimas: jei nesate alergiškas rinkitės gyvulinės kilmės pieną, tik vartokite jį saikingai.

5. Granola

Nesvarbu, ar barstote granolą ant jogurto, ar užkandžiaujate granolos batonėliu, dauguma tokių gaminių yra pilni riebalų ir cukraus. Žinoma, jie susideda iš sveikų ingredientų – avižos, džiovinti vaisiai, riešutai ir sėklos yra naudingi, maistingų medžiagų turintys ingredientai. Tačiau gamintojai aplieja tuos sveikus ingredientus kokiu nors saldikliu (dažniausiai naudojamas cukrus, melasa, medus ir kukurūzų sirupas) ir kepa aliejuje.

Geresnis pasirinkimas: greitai ir paprastai galite pasiruošti granolos namuose, nenaudodami saldiklių ir perteklinio aliejaus.

6. Elektrolitų gėrimai

Jei esate maratono bėgikas arba treniruojate daugiau nei dvi valandas per dieną, jums gali prireikti sportinio gėrimo, kad papildytumėte organizme prarastus elektrolitus. Tačiau tiek nesportuojančiam žmogui sportiniai gėrimai nėra būtini ir yra tik papildomas cukraus šaltinis.

Geresnis pasirinkimas: gerkite paprasčiausią vandenį. Ne tik numalšinsite troškulį sveikai, bet ir išvengsite nereikalingų kalorijų.