REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Įvairenybės2022 m. Liepos 24 d. 21:30

7 nieko nekainuojantys būdai pasikelti nuotaiką

Lietuva

Pixabay.com nuotr.

Viktorija KundrotaitėŠaltinis: Healthline.com


241138

Gavęs nemalonių naujienų jaučiatės šiek tiek prislėgtas? Bandote įveikti pirmadieninį niūriumą? Ar tiesiog esate blogos nuotaikos? Žemiau rasite septynias idėjas, kurias galite išbandyti, kai norite šiek tiek pakelti nuotaiką. Premija: už nė vieną iš jų mokėti nereikia.

Pasivaikščiokite parke
Trumpas pasivaikščiojimas po artimiausią parką ar bet kurią kitą žalią erdvę gali labai sumažinti slogią nuotaiką. Vaikščiojant gamtoje padidėja „laimės hormonų“, cheminių medžiagų, padedančių reguliuoti nuotaiką, gamyba.
Greitas 10 minučių pasivaikščiojimas gali padidinti kraujo tekėjimą į smegenis ir suteikti energijos, palengvindamas nuovargio ir vangumo jausmą. Vaikščiojimas taip pat gali padėti sumažinti streso hormonų kiekį jūsų kūne ir paskatinti endorfinų, hormonų, kurie gali sumažinti stresą, skausmą ir diskomfortą, išsiskyrimą.
Žinoma, saulės šviesa taip pat turi naudos. Vos 10 ar 15 minučių praleidimas saulėje gali paskatinti serotonino, kartu su endorfinų, gamybą, todėl gaunama nemaža dozė nuotaiką gerinančių cheminių medžiagų. Be to, natūrali šviesa gali padėti jaustis energingesniems ir žvalesniems, ypač jei sėdėjote prietemoje.
Vis dažniau tyrimai rodo, kad žmonės, kurie reguliariai leidžia laiką lauke arba žiūri gamtos vaizdus, kai negali išeiti, dažnai būna geresnės nuotaikos.

Nusijuokite
Yra rimta priežastis, kodėl tiek daug mokytojų ir kitų viešųjų pranešėjų yra linkę pajuokauti ar šmaikštauti. Juokas grupėje gali padėti numalšinti įtampą ir leisti visiems jaustis šiek tiek energingesniems.
Jei dėl ko nors jaučiate nerimą ar stresą, pavyzdžiui, dėl didelio pristatymo darbe ar sunkios diskusijos su mylimu žmogumi, humoras gali padėti atsikratyti įtampos ir padėti nusiteikti.
Esant blogos nuotaikos, prisiversti nuoširdžiai nusijuokti kartais gali būti tikras iššūkis, todėl kaip pagalbininkus galima pasitelkti anekdotus, juokingus vaizdo įrašus ar pasakojimus internete.

Išbandykite aromaterapiją
Jūsų uoslė gali tiesiogiai susisiekti su migdoline dalele – smegenų dalimi, kuri padeda reguliuoti emocijas. Štai kodėl kvapai, sukeliantys teigiamus ar nostalgiškus prisiminimus, dažnai padeda sumažinti įtampą ir nerimą. Ryšys tarp jūsų smegenų ir uoslės taip pat gali padėti paaiškinti, kodėl skaniai kvepiantys dalykai gali priversti jus jaustis gerai.

Aromaterapija paprastai reiškia eterinių aliejų naudojimą nuotaikai ar psichinei sveikatai pagerinti, tačiau nebūtinai turite įsigyti eterinių aliejų, kad gautumėte šiuos privalumus. Galbūt jau turite keletą nuotaiką gerinančių kvapų savo namuose ar biure:
Ar turite mėgstamą kvapnų muilą ar losjoną? Skirkite šiek tiek laiko ir kruopščiai nusiplaukite rankas arba greitai patrinkite rankas ir pečius kvapniais kvapais.

Turite kaimynų su įspūdingais sodais? Trumpai pasivaikščiokite, kad (tiesiogine prasme) užuostumėte rožes. Kiti kvepiantys augalai, su kuriais galite susidurti gamtoje, yra levandos, jazminai, sausmedis, rozmarinas ir šalavijas.

Nueikite į virtuvę, kad pajustumėte vanilės, cinamono ar moliūgų pyrago prieskonių kvapą.
Išsivirkite puodelį pipirmėčių arba ramunėlių arbatos ir pagardinkite medumi bei citrina.

Apkabinkite save
Visiškai natūralu kreiptis į savo artimuosius dėl fizinės ir emocinės paramos, kai susiduriate su prasta nuotaika ir kitais nusivylimais. Galbūt net jau žinote, kad apkabinimai ir kitoks fizinis prisirišimas gali paskatinti jūsų kūną išskirti oksitociną ir padėti jaustis artimesniems su savo mylimais žmonėmis.
Bet kas atsitinka, kai jūsų nuotaika krenta tada, kai negalite būti šalia savo mylimųjų?
Kartais pasijuntame liūdni ar prislėgti būdami darbe ar tarp nepažįstamų žmonių. Tuomet gali atrodyti, kad palaikantis apkabinimas yra būtent tai, ko jums reikia, tačiau šalia nėra nė vieno, kuris tai padarytų – nieko kito, išskyrus jus.
Nors savęs apkabinimas gali atrodyti truputį keistas, kaip sako specialistai, tai gali būti naudinga jūsų nuotaikos pagerinimui. Prisilietimai (taip, įskaitant ir jūsų) gali sumažinti streso jausmą, padėti jaustis saugiau ir bent truputį atsipalaiduoti.

Įsijunkite muziką
Linksma ir nuotaikinga muzika gali turėti didelės naudos norint pasigerinti nuotaiką. Jūsų mėgstama muzika gali padėti:

  • pagerinti nuotaiką ir emocijų reguliavimo gebėjimus,
  • palengvinti stresą ir įtampą,
  • sumažinti nerimą,
  • skatinti smegenų veiklą, įskaitant geresnę atmintį.

Trumpai tariant, jei norite pakelti nuotaiką, mėgstamų dainų grojaraštis gali būti puikus pagalbininkas.

Išbandykite pagalbą kitiems
Galbūt jaučiatės įstrigę, nes šiuo metu negalite nieko padaryti, kad pakeistumėte savo dabartinę situaciją. Užuot įsisukę į nerimo ir streso ratą, pabandykite sutelkti savo energiją į ką nors kitą.

Padarę ką nors gražaus dėl kito žmogaus, galite pagerinti jo dieną, o tai savo ruožtu gali pakeisti ir jūsų nuotaiką.

Keletas idėjų, ką galite padaryti dėl kitų:

  • paklauskite bendradarbių, ar jiems reikia pagalbos;
  • atlikite darbus savo vaikui, kambariokui ar partneriui;
  • duokite skanėstą savo augintiniui;
  • palikite išsamų teigiamą atsiliepimą apie vieną iš mėgstamiausių parduotuvių ar restoranų.

Geros emocinės būklės darbe palaikymui padeda ir biuro inventorius, pvz., reguliuojamo aukščio stalas, patogi darbui skirta kėdė, produktyvumą skatinanti šviesa.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA