Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
pixabay.com nuotr.
Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt
Kelionių organizatoriai nuolat išgirsta įvairių mitų ir baimių – šiuo metu kaip tik prasideda kelionių į Turkiją sezonas, tad pasitaiko nuomonių, kad keliauti su vaikais pernelyg sudėtinga, kiti įsitikinę, kad į lėktuvą negalima įsinešti maisto. „Kidy Tour“ produkto vadovė Neringa Kurtinaitienė pasidalijo keisčiausiais bei dažniausiai pasitaikančiais mitais apie atostogas ir keliavimą.
1. Pigiausi – paskutinės minutės pasiūlymai
Paskutinės minutės pasiūlymai dažnai parduodami su nuolaida ir gali susidaryti įspūdis, kad būtent jie yra patys pigiausi, tačiau tai netiesa. „Norintys sutaupyti žino, kad pačios geriausios kainos siūlomos išankstinių pardavimų metu. Be to, tuomet yra kur kas didesnis viešbučių pasirinkimas, tad renkatės ne iš to, kas liko“, – sako N. Kurtinaitienė.
2. Keliauti su vaikais – pernelyg sudėtinga
Dalis lietuvių vis dar prisibijo keliauti su mažais vaikais ir mano, kad taip labiau pavargs nei pailsės, tačiau tai – mitas. „Kasmet vis daugiau šeimų keliauja su pačiais mažiausiais. Žinoma, prieš atostogaujant su vaikais reikia atlikti namų darbus. Iš jų svarbiausias – atidžiai išsirinkti viešbutį. Šeimoms skirti viešbučiai pasiūlys ne tik platų maisto pasirinkimą, bet ir įvairias pramogas, kurios vaikams leis linksmintis, o tėveliams – ilsėtis“, – tikino N. Kurtinaitienė.
3. Atostogauti pigiau Lietuvos kurortuose
Šis mitas vis labiau nyksta, kadangi lietuviai išmoko rasti vertus dėmesio pasiūlymus: „Gerai suplanuotos atostogos Turkijos kurortuose gali atsieiti kur kas pigiau nei Lietuvoje. Juk į kainą įeina skrydis, nuvežimas iki viešbučio, pilnas maitinimas. O Turkijos klimatui bei aptarnavimo kokybei prilygti labai sunku.“
4. Lėktuve greičiau apgirstama
Vyrauja klaidingas įsitikinimas, kad dėl slėgio pasikeitimo bei kitų priežasčių lėktuve greičiau apgirstama. Iš tiesų lengvas apsvaigimas gali būti juntamas dėl mažesnio deguonies kiekio, tačiau taip nutinka ir negeriant alkoholinių gėrimų.
5. Nėščiosioms negalima skraidyti lėktuvu
Moters nėštumas, jei jis nėra padidintos rizikos, jokiais būdais neturi tapti kliūtimi atostogoms. Tik pasirūpinkite gydytojo pažyma – be jos negalėsite skristi nuo 28 nėštumo savaitės. Skraidyti nėščiosioms neleidžiama likus 4–8 savaitėms iki gimdymo, priklausomai nuo oro linijų.
Skrendant lėktuvu, patariama rinktis vietą ne prie lango, o prie praėjimo, taip turėsite daugiau vietos, jausitės patogiau. „Prieš nusprendžiant atostogauti, pati įvertinkite savijautą, pasitarkite su gydytoju. Aptarkite ne tik patį skrydį, bet ir šalį, į kurią vyksite, klimatą“, – patarė N. Kurtinaitienė.
6. Į lėktuvą negalima neštis maisto
Registruotame bagaže galite vežti bet kokį maistą, gėrimus. Žinoma, kiek galima įsivežti alkoholinių gėrimų, priklauso nuo tos šalies įstatymų.
Rankiniame bagaže nepavyks turėti daugiau gėrimų – sandariai uždarytiems skysčiams taikomas 100 ml apribojimas. Maistą skraidinti galima, tik jis turi būti sausos konsistencijos. Tiesa, taikoma išimtis skrendantiems su kūdikiais – tokiu atveju leidžiama vežtis pieno, jo mišinio, vandens ir kito skysto maisto, tačiau dėl leidžiamų kiekių visada papildomai pasikonsultuokite su savo kelionių agentu.
7. Turkija skirta tik gulėjimui paplūdimyje
Kalbant apie lietuvių pamėgtą Turkiją, dalis tautiečių mano, kad joje žmonės atostogauja pasyviai. Tačiau tai – netiesa.
„Turkija turi ką pasiūlyti aktyviam laiko praleidimui, nes šalies istorija ir gamta įspūdingos. Galite eiti jos pėdsakais, pasivaikščioti senamiesčiais, aplankyti mečetes, turgus. Nepamirškite pailsėti turkiškoje pirtyje – hamame, aplankyti Pamukalę, pakeliauti po įspūdingus gamtos paminklus. Veiklos ras ir mėgstantys ekstremalesnį poilsį – plaustais plaukite srauniomis kalnų upėmis, pasivažinėkite keturračiais“, – pridūrė „Kidy Tour“ produkto vadovė.