7 kartus teistas vyras kaltinamas sukčiavimu ir didelės vertės svetimo turto vagyste

Kaunas
BNS / Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kauno apylinkės prokuratūros prokurorė teismui su kaltinamuoju aktu perdavė bylą, kurioje 7 kartus teistas G. M. kaltinamas sukčiavimu ir didelės vertės svetimo turto vagyste, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Bylos duomenimis, kaltinamasis pernai metų spalį per internetinę susirašinėjimų programą susisiekė su Ukrainos savanoriams padedančiu asmeniu ir pažadėjo už jų surinktus 18 tūkst. eurų nupirkti ir į Ukrainą pristatyti 49 vienetus sunkvežimiams skirtų padangų.

Įtariama, kad kaltinamasis, pateikdamas melagingus ir tikrovės neatitinkančius duomenis, išrašė sąskaitą bei pinigų paėmimo kvitą, jog priima 18 tūkst. eurų, priklausančių Ukrainos labdaros organizacijai, tačiau sutartu laiku padangų nenupirko ir jų į Ukrainą nepristatė, o pinigų negrąžino ir tokiu būdu įgijo didelės vertės svetimą turtą.

Įtariama, kad kaltinamasis G. M. iš labdaros fondo pasisavintus pinigus panaudojo savoms reikmėms ir iš šių pinigų įsigijo 13 tūkst. eurų kainuojantį penktos kartos BMW automobilį, rastą tyrimo metu. Didžioji pasisavintos pinigų sumos dalis tyrimo metu grąžinta Ukrainos labdaros organizacijai.

Tas pats asmuo kaltinamas ir dėl to, kad, imituodamas ketinimą pirkti dar vieną automobilį, pagrobė didelės vertės svetimą turtą. Maždaug po mėnesio G. M., internete radęs parduodamo automobilio BMW RADA 5 GT skelbimą, susisiekė su jį parduodančiu asmeniu, susitarė dėl automobilio apžiūros ir vėliau, įsėdęs į šį automobilį, su juo paspruko.

Tokiu būdu kaltinamasis G. M. galimai pasisavino svetimą, didelės vertės turtą, kurio vertė – 18 500 eurų.

G. M. pareikšti kaltinimai dėl vagystės ir sukčiavimo. Griežčiausia numatoma bausmė už šias veikas – laivės atėmimas iki aštuonerių metų.

Byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams.