7 būdai, kaip sukurti emocinį ryšį su savo partneriu

7 būdai, kaip sukurti emocinį ryšį su savo partneriu
Lietuva
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Emocinis ryšys turėtų būti kiekvienos poros siekiamybė, tačiau ne visada tokį ryšį sukurti yra lengva. Pateikiame septynis būdus, kaip būtų galima tai padaryti.

Aiškiai įvardykite savo jausmus sau

Pirmas žingsnis, kurį turėtumėte padaryti siekiant sukurti emocinį ryšį su savo partneriu yra aiškus savo jausmų atpažinimas ir įvardijimas pačiam sau. 

Daugelis vyrų ir moterų bent jau santykių pradžioje negali tiksliai pasakyti, ką jaučia savo partneriui. Paklausti apie savo jausmus jie dažniausiai atsako „aš nežinau“. Žinoma, gerai suvokti savo jausmus užima šiek tiek laiko, tačiau tai neturėtų užsitęsti pernelyg ilgai.

Pasidalinkite savo jausmais su savo partneriu

Kai jau atpažinsite ir galėsite tiksliai įvardyti savo jausmus, turėtumėte šia informacija pasidalinti su savo partneriu. Jūsų partneris nori jus pažinti ir suprasti, o jūsų jausmai ir yra jūsų pažinimo dalis partneriui.

Kokybiškai leiskite laiką kartu

Praleiskite laiką kartu ten, kur abu jaučiatės emociškai, fiziškai ir dvasiškai gerai. 

Leiskite partneriui pajusti, kad jis yra jūsų prioritetas

Stenkitės atsiliepti į telefono skambučius, dienos eigoje nusiųskite mielų tekstinių pranešimų, raskite laiko būti kartu – juk taip gera jaustis pačiu svarbiausiu žmogumi savo partneriui.

Laikykitės pažadų

Žadėkite tik tai, ką iš tikrųjų planuojate padaryti. 

Pavyzdžiui, nežadėkite, kad prieš išeinant į darbą išnešite šiukšles, jei iš tikrųjų neketinate to padaryti. Arba nesukurkite iliuzijų, kad šiandien paruošite ypatingą vakarienę, jei numanote, kad to padaryti jums nepavyks. Trumpai tariant – laikykitės savo pažadų, nes jei jie tik ir lieka pažadais, tai anksčiau ar vėliau partneris ims jausti nusivylimą jumis.

Mylėkite savo partnerį su visais jo trūkumais

Niekada nepašiepkite ir nekritikuokite savo partnerio silpnybių ar trūkumų, priimkite savo partnerį ir visas jo keistenybes. Jei visgi kažkas jums neduoda ramybės, pasikalbėkite apie tai su juo, bet neaptarinėkite to prie giminių, draugų ar pažįstamų. Taip su partneriu sukursite artimą ryšį ir jis žinos, kad gali jumis pasitikėti.

Ugdykite savo partnerį žodžiais ir veiksmais

Būkite pozityvūs, negailėkite gerų žodžių savo partneriui. Juk taip malonu sulaukti pagyrimo net už mažareikšmes pastangas. Pasistenkite netikėtai pradžiuginti savo partnerį ir, tikėtina, sulauksite tokio atsako ir patys.