Laisvalaikis2023 m. Rugsėjo 9 d. 10:15

6 ženklai, išduodantys, kad jums metas keisti darbą

Lietuva

pixabay.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Užsienio spauda


277153

Visavertės karjeros paieška gali būti ilga, laipsniška kelionė. Nedaug žmonių ateina į darbo rinką tiksliai žinodami, ką nori veikti. Tiesą sakant, iki 50 metų vidutinis žmogus dirbo 12 skirtingų darbų, siekdamas rasti „tinkamą“. Įvardinsime ženklus, kurie išduoda, kad jums yra pats metas keisti darbą, o gal net karjeros kryptį.

Darbo „šuolius“ šiais laikais žmonės atlieka kur kas dažniau, nei jų imdavosi prieš dvidešimtmetį ar net dešimtmetį. Ši tendencija pagreitį dar sparčiau įgavo po pandemijos. Sparčiau diegiant nuotolinį darbą, elektroninę prekybą ir automatizavimą, daugelis žmonių iš naujo įvertina savo profesinius prioritetus bei ryžtasi pokyčiams darbe.

Taigi, jei svarstote apie karjeros pokyčius, žinokite, kad nesate vieni. Pateikiame 6 ženklus, kurie rodo, kad atidėlioti šio pokyčio nėra prasmės – jums būtina keisti darbą.

1 – apatiškumas

Bėgant kiekvienai dienai, jaučiatės vis labiau atitrūkę nuo pirminių priežasčių, dėl kurių ėjote į šį darbą? Patys suvokiate, kad dirbate mažiau produktyviai, nes negalite sukaupti jėgų atliekant vienus ar kitus darbus? Tiesa ta, kad net ir dirbdami darbą, kuriam jaučiate aistrą, kartais nuo visko pavargsite ar išsisemsite. Tačiau, jeigu neprisimenate, kada paskutinį kartą jautėte energijos pliūpsnį, kuris padėtų generuoti naujas idėjas ar projektus, gali būti, kad laikas iš naujo įvertinti, ar šis darbas skirtas jums.

2 – įtakos stoka

Jūsų pareigos yra tos pačios diena iš dienos. Kiekviena darbo diena atrodo taip pat – jūs tiesiog atliekate darbus autopiloto režimu. Jaučiatės neįvertintas – tarsi švaistomas jūsų laikas ir talentai, o jūsų didžiausi įgūdžiai nenaudojami. Laikui bėgant nustojote aktyviai ieškoti naujų galimybių prisidėti, tapote demoralizuotas. Laikas susirasti naują vaidmenį, kuris atitiktų jūsų stipriąsias puses, suteiktų galimybių lavinti naujus įgūdžius ir įneštų reikšmingą indėlį. Nepamirškite, karjera turėtų ne sumažinti, o didinti jūsų savigarbą.

3 – baimė

Visiems pasitaiko tokių dienų, kai per daug kartų paspaudžiamas snaudimo mygtukas arba trūksta šiek tiek papildomo impulso atsikelti ir eiti į darbą. Galbūt projektas, prie kurio dirbate, jūsų tiesiog nejaudina arba nerimaujate dėl susitikimo su viršininku. Tačiau, jeigu jus kausto baimė kaskart, kuomet ruošiatės į darbą, tai yra rimtas ženklas. Jeigu jaučiatės nepatenkinti savo dabartiniu vaidmeniu, laikas pagalvoti, kokios kitos darbo sritys galėtų geriau atitikti jūsų aistras.

pixabay.com nuotr.

4 – nepasitenkinimas

Jausti nepasitenkinimą dėl tam tikrų darbo sąlygų ar atlyginimo, kolegų apkalbų ar kitokių veiksnių yra visiškai normalu. Tiesa, jeigu jaučiate, kad nebėra balanso, t.y. blogų emocijų tik blogėja, o gerų jau kuris laikas nejaučiate, verta susimąstyti. Ypač, jeigu stebite, kaip tiksi laikrodžio rodyklė, o jūsų potencialas yra veltui švaistomas. Tai pats aiškiausias ženklas, kad jums yra būtini pokyčiai.

5 – įtaka asmeniniam gyvenimui

Darbas turi būti sudėtingas, bet ne varginantis. Jeigu esate chroniškai išsekęs, prarandate miegą, kenčiate nuo galvos skausmo ar jaučiate kitus fizinius simptomus, jūsų kūnas rodo, kad kažkas gyvenime vyksta ne taip. Svarbu atsiminti, kad jūsų profesinis gyvenimas neturėtų įsiskverbti į jūsų asmeninį gyvenimą. Tiesą sakant, nuolatinis stresas gali paveikti jūsų santykius su artimais žmonėmis. Ar jūsų draugai ir šeimos nariai pakomentavo jūsų irzlumą ar nuolatinį skundimąsi? Jei darbas paverčia jus nelaimingu ar tulžingu žmogumi, pradėkite ieškoti veiklos, kuri leis jums vėl pasijausti savimi.

6 – ramybės neduodančios mintys

Pietų pertraukas leidžiate galvodami apie tai, ką veiksite „kitame gyvenime“, ir mėgaujatės mintimis, kaip įspėsite darbdavį prieš dvi savaites? Naršote darbo skelbimų lentas, o ne darbo elektroninio pašto dėžutę? Pradedate pavydėti savo draugo karjeros? Ar išeitumėte iš darbo, „jei galėtumėte“? Jei taip, pirmyn – metas keisti darbą.