PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2022 m. Liepos 27 d. 21:16

6 pagrindinės priežastys, kodėl gelsta jūsų dantys ir kaip to išvengti

Lietuva

Pexels.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


241463

Galbūt pastaruoju metu peržiūrėjote savo nuotraukas, kuriose esate įsiamžinę kartu su draugais ir pastebėjote, kad jūsų šypsena atrodo nekaip, dantys atrodo stipriai pageltę palyginti su kitų nuotraukoje esančių žmonių. Kodėl taip yra?

Emalis yra išorinis jūsų dantų sluoksnis ir įprastai jo spalva gali būti nuo baltos iki balkšvai melsvai pilkos spalvos.

Po juo esantis sluoksnis, vadinamas dentinu, tampa matomas, kai emalio sluoksnis tampa plonesnis. Kokia yra dentino spalva? Jūs atspėjote: geltona.

Laimei, yra keletas veiksmų, kuriuos galite atlikti, kad emalis būtų stipresnis ir neleistumėte dentinui prasiskverbti. Tinkamai rūpindamiesi savo burnos higiena taip pat galite sumažinti kauptis maisto dėmėms dėl kurių dantys ima gelsti.

Štai 6 pagrindinės priežastys, kodėl jūsų dantys pagelsta:

1. Naudojate netinkamą burnos skalavimo skystį

Burnos skalavimo skystį reikėtų rinktis itin atidžiai, nes dažnu atveju jis gali būti per rūgštus jūsų dantims ir taip pažeisti dantų emalį. Alternatyva rūgštiems dantų skalavimo skysčiams – dažnesnis dantų valymas.

2. Valgote daug rūgščių maisto produktų

Jau žinote, kad rūgštus burnos skalavimo skystis gali ploninti dantų emalį, lygiai tą patį daro ir citrusiniai vaisiai ir sultys, pomidorai, ananasai, actas, gazuoti gėrimai ir tam tikri acto pagrindu pagaminti salotų padažai.

Tai nereiškia, kad jums reikia juos išbraukti iš savo gyvenimo, bet jų pavalgius ar išgėrus, verta atsigerti vandens, pataria odontologai.

Kad nepažeistumėte savo dantų, stenkitės išgerti kuo daugiau vandens po šių maisto produktų vartojimo.

3. Išgeriate daug kavos

Nors mokslininkai teigia, kad kava gali turėti tam tikros naudos sveikatai, tai gėrimas, kuris gali pakenkti dantims.

Kavoje yra dažančių medžiagų, kurios kiekvieną kartą, kai mėgaujatės kava, nusėda ant jūsų dantų, o tai gali lemti dantų spalvos pokyčius.

Jei norite išsaugoti šypseną – kavą gerkite per šiaudelį.

4. Rūkote

Cigaretėse esančios cheminės medžiagos dažo dantis.

Rūkymas taip pat susijęs su daugybe kitų burnos sveikatos problemų, tokių kaip dantenų ligos, dantų ėduonis ir burnos džiūvimas.

Kaip to išvengti? Mesti rūkyti.

5. Neturite gerų burnos higienos įpročių

Dantų higiena yra labai svarbi. Kasdien ryte ir vakare valykitės dantis, naudokite dantų siūlą, reguliariai atlikite burnos higieną, lankykitės pas odontologą.

Įrodyta, kad dėl nenuoseklaus dantų valymo šepetėliu ant emalio gali kauptis apnašos, kurios gali ploninti apsauginį dantų sluoksnį ir jūsų dantys pagels.

6. Dantis valote per daug entuziastingai

Nors pagirtinas reguliarus dantų valymas šepetėliu, didesnis spaudimas ir greitis nereiškia sveikesnės burnos – iš tikrųjų tai gali turėti priešingą poveikį.

Tai gali būti ypač aktualu, jei jūsų dantų pastoje yra abrazyvinių medžiagų.

Odontologai teigia, kad jei dantis valysite per stipriai arba per dažnai, galite pažeisti ploną emalio sluoksnį.

Visgi, jei pastebėjote, kad jūsų dantys gelsta, pasitarkite su savo odontologu dėl profesionalių balinimo galimybių ir patarimų, kaip pakeisti savo įpročius. Specialistai padės susigrąžinti akinančią šypseną.