PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2021 m. Kovo 15 d. 16:06

6 geriausios SEO praktikos domenams

Vilnius

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


168243

Ar domenai svarbūs SEO atžvilgiu? Atsakant paprastai – taip. Vienas iš pagrindinių SEO elementų yra URL domenų struktūra. Nors veiksniai, darantys įtaką reitingams paieškos sistemoje, tobulėjant internetui keitėsi, šis principas vis dar galioja: pateikiant atsakymus į svarbiausius vartotojų klausimus, išlaikant informacijos naujumą ir laikantis pasiteisinusios geriausios praktikos, svetainę galima paversti labiau matoma. SEO palankūs domenai prisideda prie svetainių srauto didinimo, geresnio jų reitingo ir didesnio paspaudimų rodiklio, be to, padeda kurti autoritetingą prekių ženklo įvaizdį. Nežinote, kaip panaudoti savo domeną norint padidinti savo svetainės reitingus paieškos sistemoje? Šiame straipsnyje pateikiame 6 būdus, kaip tai padaryti.

 1. Pasirinkite vieną domeną ir subdomeną

Svetainės organizavimas pagal antrinius puslapius ir papildomus aplankus gali būti viliojantis ir populiarus, tačiau nėra jokios garantijos (taip pat ir svarių įrodymų), kad jūsų pagrindinio domeno reitingavimo galimybė bus perkelta į turimus subdomenus. Tiesa yra ta, kad turinį laikant viename domene ir subdomene, tikimybė pastebėti geresnius reitingavimo rezultatus yra didesnė. Išimtis šiuo atveju galėtų būti konkrečiai kalbai skirta svetainės versija, pavyzdžiui, en.jususvetaine.com.

 2. Paverskite domeną lengvai skaitomu

Atsižvelgiant į domeno svarbą prekių ženklo formavimui ir reitingavimui, nebūtų protinga jo rinktis atmestinai. Tai darant svarbu atsižvelgti tiek į kompiuterio, tiek į žmogaus galimybes: dabartiniame technologijų kontekste reitingavimo veiksniai lemia, kad pirmasis vis labiau priklauso nuo antrojo. Todėl naudinga įsitikinti, ar jūsų domeno vardas sukurtas atsižvelgiant į paieškos sistemos algoritmus, ar jis aiškus tiems lankytojams, kurie ieško jūsų.

Lengvai skaitomas ir patogus naudoti domenas labai prisideda prie teigiamos vartotojo patirties (UX). Tai savo ruožtu garantuoja geresnius jūsų svetainės rezultatus. Viskas daroma tam, kad žmonėms (ir paieškos sistemoms) būtų lengviau jus rasti.

3. Naudokite raktažodžius

„Raktažodis“, ko gero, yra vienas iš populiariausių SEO terminų. Ne veltui, nes jo reikšmė šiuo atveju itin didelė. Tačiau kalbant apie raktinių žodžių įtraukimą į savo domeną, reikėtų suprasti keletą dalykų. Visų pirma, jūs negalite pergudrauti paieškos sistemos algoritmų tiesiog sukurdami domeną pagal tikslius ir (arba) kelis raktažodžius, pavyzdžiui, geriausios-draudimo-kainos.lt. Patikėkite – tai neduos norimų rezultatų, nes tokius domenus turinčias svetaines „Google“ laiko prastesnės kokybės.

Visgi protingai naudojami raktiniai žodžiai gali leisti interneto naudotojams lengviau suprasti, ko tikėtis apsilankius jūsų svetainėje, taip pat padėti „Google“ susieti ją su ieškomu raktažodžiu. Stiprų domeno vardą galima sukurti panaudojant ir savo prekių ženklo pavadinimą – ypač, jeigu jame taip pat yra tikslinių raktinių žodžių. Tai leidžia padidinti jūsų verslo žinomumą ir atpažįstamumą.

4. Jei įmanoma, neįtraukite dinaminių parametrų

Kas yra parametras? Na, iš esmės, tai būdas gauti daugiau informacijos iš lankytojų. Pavyzdžiui, jie gali stebėti išsamią informaciją apie konkrečią vykdomą kampaniją, kuri gali būti naudinga bandant sužinoti daugiau apie vartotojų elgseną. Šie parametrai paprastai prie URL prideda lygybės ženklus, klaustukus, ampersandus (&).

Problema yra ta, kad tokiu būdu URL tampa labai ilgi ir neišvaizdūs. Dėl šios priežasties būtent ir patariama vengti dinaminių parametrų. Jeigu manote, kad jie būtini svarbios informacijos stebėjimui, elkitės atsargiai ir apsvarstykite galimybę juos perrašyti dėl patogumo.

 5. Suderinkite URL su puslapių pavadinimais

Šiuo atveju jūs vėlgi turėtumėte galvoti apie interneto naudotojus ir viską daryti taip, kad apsilankymas jūsų svetainėje suteiktų kuo geresnę patirtį. Paprastai tariant, tai susiję su lankytojų lūkesčių kūrimu ir tenkinimu – tai reiškia, kad nereikia jokių provokuojančių antraščių stiliaus URL. Jeigu lankytojas svetainėje iš tiesų gauna tai, ko ir norėjo, patenkinsite jo poreikius ir pelnysite pasitikėjimą.

Koordinuojant URL su puslapių pavadinimais nereikia jų visiškai suderinti. Svarbiausia URL panaudoti bent keletą tų pačių esminių žodžių, kurie lankytojui aiškiai perteiktų puslapio turinį.

6. Naudokite .com TDL plėtinį

Net jeigu jūsų domenui yra daugybė TLD (angl. top-level domain, liet. aukščiausio lygio domenas) parinkčių, akivaizdu, kad .com yra labiausiai paplitęs žiniatinklyje ir geriausiai žinomas interneto naudotojams. Todėl turėti tokį TLD išties naudinga. Žinoma, tai nereiškia, kad negalima pasirinkti kitų plėtinių – ypač nusprendus turėti daugiau nei vieną domeną. Tačiau derėtų atsižvelgti į tai, kad mažiau žinomi TLD, pavyzdžiui, .info, .us, .biz, dažnai siejami su šlamštu ir gauna mažiau srauto, be to, yra priskiriami prie žemo reitingo svetainių.

Stiprus domeno vardas leidžia pagerinti svetainės reitingą paieškos sistemoje. Pasinaudodami šiais patarimais, tokį sukurti galite ir jūs. Dar tik planuojate įgyvendinti savo internetinį projektą? Tuomet patikėkite domeno registravimą šios srities profesionalams.

 

Remiamas turinys