Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Pexels.com nuotr.
Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT
Spintoje ar kampe laikomas interneto maršrutizatorius, daugybė „Wi-Fi“ naudojančių įrenginių, apkrauta dažnių juosta – dažniausios silpno ir lėto interneto namuose priežastys. Jų nepašalinus net ir greičiausias šviesolaidinis internetas neveiks kaip turėtų. Interneto ryšio kokybę nulemia įvairūs veiksniai, tačiau pagerinti situaciją galima atlikus kelis paprastus pakeitimus. „Jei jūsų internetas nepateisina lūkesčių, pats laikas imtis priemonių“, – sako telekomunikacijų bendrovės „Splius“ ekspertai.
Perkraukite maršrutizatorių
Prastai veikia namų internetas? 99 procentus jo problemų galima išspręsti paprastu būdu – tereikia perkrauti maršrutizatorių. Jo maitinimo laidą ištraukite, suskaičiuokite iki dešimties ir vėl įkiškite. Jei tai nepadeda, išjungtą maršrutizatorių palikite 1–2 minutėms pailsėti nuo naudojimo ir vėl įjunkite. Įprastai maršrutizatoriaus perkrovimas padeda ne tik atstatyti įrenginių prisijungimo prie bevielio „Wi-Fi“ interneto problemą, bet ir padidina interneto greitį.
Išrinkite tinkamą vietą maršrutizatoriui
Ne toks stiprus, kokio norisi, „Wi-Fi“ signalas sulėtina interneto spartą. Taip nutinka, kai esate per toli nuo maršrutizatoriaus ir interneto ryšys susiduria su per daug sienų ir kitų kliūčių (signalą atspindėti ir jo sklaidai trukdyti gali ir veidrodžiai). Kuo geresnę vietą namuose parinksite, tuo geriau veiks maršrutizatorius. Jį laikykite ne namų pakraštyje, o centre. Ryšys sklis į visas puses, taip užtikrinsite jo pasiekiamumą. Nepatariama maršrutizatoriaus statyti ant grindų, jį įkurdinkite ant palangės ar kokio nors baldo.
Neslėpkite maršrutizatoriaus spintelėje
Sienos, spintos ir net knygų lentynos gali slopinti „Wi-Fi“ signalą. Perkeliant maršrutizatorių iš vienos vietos į kitą galima pakeisti interneto ryšio prieinamumą ir greitį. Neslėpkite maršrutizatoriaus kampe, po spintele ar stalčiuje. Atkreipkite dėmesį į tai, kad selektyvinis stiklas slipina „Wi-Fi“ bangas, todėl privačiuose namuose daug kas susiduria su prasto ryšio lauke problema. Maršrutizatorių laikykite ten, kur įeinančio ryšio signalas yra stipriausias – atviroje vietoje. Maršrutizatoriaus neuždenkite įvairiais daiktais. Atvira erdvė sustiprins skleidžiamą signalą, o belaidis internetas bus stabilesnis.
Atjunkite nenaudojamus įrenginius
Vienu metu prijungus prie „Wi-Fi“ daugiau įrenginių, kuriems reikalingas bevielis internetas, gali atsirasti ryšio problemų – jis sulėtės. Kai norima, kad namų internetas būtų stipresnis, nuo jo atjunkite įrenginius, kurių tuo metu nenaudojate (pavyzdžiui, televizorių, išmanųjį virdulį). Ką galite prijunkite prie laidinio interneto ryšio. Įsitikinkite, kad tik tie prietaisai, kuriems iš tiesų reikalingas internetas, jį gaus.
Pakeiskite maršrutizatoriaus dažnį
Interneto ryšio signalas padalintas į dažnių kanalus. Dauguma maršrutizatorių turi dviejų juostų technologiją, transliuojančią 2,4 ir 5 GHz dažnius. Jei maršrutizatoriaus nustatymai leidžia, galite pasirinkti, kuriam dažniui teikiate pirmenybę. 5 GHz kanalu užtikrinamas greitesnis interneto ryšys, nors jo diapazonas mažesnis nei 2,4 GHz. Patariama palikti įjungtus abu dažnius, nes senesni įrenginiai dažnai veikia tik 2,4 GHz dažniu. Šį dažnį pasirinkite jei nesate šalia maršrutizatoriaus, nes jis sklinda toliau.
Naudokite eterneto kabelį
Nepamirškite, kad laidai vis dar egzistuoja. Laidinis ryšys paprastai yra greitesnis ir stabilesnis nei belaidis, be to, laidinio eterneto ryšio negali paveikti kiti įrenginiai. Vienintelė neigiama savybė – kabelis riboja, kur galite naudotis internetu, o tai yra mažiau patogu. Vis dėlto, įrangai, kurios nenešiojate namuose (pavyzdžiui, staliniam kompiuteriui), tai nėra aktualu. Interneto maršrutizatorius įprastai turi keletą atsarginių eterneto prievadų, todėl tereikia kabelio.
Remiamas turinys