PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2024 m. Gegužės 3 d. 20:06

5 žemą savivertę turinčios moters požymiai: kaip išmokti pasitikėti savimi?

Lietuva

Pixabay.com nuotr.

EtapliusŠaltinis: Etaplius.lt


299095

Žema savivertė gali turėti didelės įtakos moters gyvenimui, formuoti jų požiūrį į save. Nepasitikėjimas savimi pasireiškia įvairiose gyvenimo srityse – nuo kasdienių situacijų, bendravimo su partneriu iki elgesio socialiniuose tinkluose.

Tai ne tik trukdo puoselėti santykius, bet ir gali pakišti koją kopiant karjeros laiptais, asmeniniame gyvenime. Galų gale, žema savivertė priveda net prie emocinės sveikatos sutrikimų, tokių kaip nerimas ar depresija. Kaip atpažinti žemos savivertės moterį ir kaip jai padėti pamilti save?

1. Nuolatiniai atsiprašinėjimai

Žemos savivertės moterys dažnai atsiprašo už savo veiksmus ar nuomonę. Jos jaučia poreikį paaiškinti ar pateisinti savo veiksmus kitiems, kad išvengtų kritikos. Kaltės jausmas joms yra baisiausias dalykas, todėl, nepaisydamos savo jausmų, jos žemina save ir taip demonstruoja nesaugumą.

Atsiprašyti nėra blogai, jei žmogus tikrai to vertas. Tačiau turėti savo nuomonę ar elgtis taip, kaip jums atrodo tinkama, nėra jokia nuodėmė ir už tai niekada neturėtumėte atsiprašinėti aplinkinių.

2. Nemokėjimas priimti komplimentų

Žemos savivertės moterys vengia komplimentų arba jų neįvertina. Jos gali atmesti padėkos žodžius ar net jaustis nesaugios dėl savo nuopelnų, manydamos, kad nėra vertos teigiamo įvertinimo. Dažnai tokios moterys gėdijasi gražių žodžių savo atžvilgiu, tačiau taip neturėtų būti. Svarbu adekvačiai vertinti savo išvaizdą, darbą ir protą. Kitą kartą, išgirdus komplimentą, pabandykite tiesiog nusišypsoti ir nuoširdžiai padėkoti. Pamatysite, tai labai geras jausmas.

3. Savęs lyginimas su kitais

Moterys, turinčios žemą savivertę, nuolat lygina save su kitomis, siekdamos patvirtinti savo nepilnavertiškumą. Jos gali jaustis mažiau vertingos arba mažiau sėkmingos nei kitos moterys, net jei objektyviai tai nėra tiesa. Socialinių tinklų eroje, kai įžymybės ir nuomonės formuotojai rodo „tobulą gyvenimo paveikslą“, tai veikia neigiamai veikia kitų žmonių sąmonę ir požiūrį į save.

Tačiau reikia suprasti, kad idealaus gyvenimo nebūna, visi turi netobulumų ir problemų. Užuot lyginusios save su kitais, pamėginkite išvardinti mielas, teigiamas ir unikalias savo savybes.

4. Naujovių baimė

Nesėkmės baimė gali priversti menką savivertę turinčią moterį vengti naujų iššūkių ir galimybių. Ji nepasirengusi situacijoms, kai jos veiksmai bus kritikuojami ar vertinami, bijo nesėkmės.

Labai svarbu suvokti, kad neišėjus iš komforto zonos, niekada neatsivers naujos galimybės. Nežinomybė gąsdina, bet tik pokyčiai veda mus į priekį ir skatina tobulėti.

5. Perdėtas perfekcionizmas

Nepasitikinti savimi moteris gali visur siekti tobulumo, kad įrodytų savo vertę sau ir kitiems. Paprastai ji stengiasi siekti aukštų standartų, bet niekada nesijaučia pakankamai gera. Siekti geriausio yra sveikintina, bet neturėtumėte pamiršti apie save. Tobulybė neegzistuoja, o ir ne visada yra įdomi. Jei pasaulis būtų tobulas, vargu, ar būtų įdomu jame gyventi. Svarbu rasti laiko sau ir neplakti savęs už klaidas. Juk iš jų mes tik mokomės būti geresni.