5 smulkūs daiktai, kurie gali nepataisomai sugadinti skalbimo mašiną

5 smulkūs daiktai, kurie gali nepataisomai sugadinti skalbimo mašiną
Lietuva
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius

Pripažinkite: prieš dėdami rūbus į skalbimo mašiną tikrai ne visada prisimenate patikrinti jų kišenes ir įsitikinti, ar jose nėra užsilikusių smulkių daiktų. Tačiau turėtumėte ugdyti tokį įprotį, mat maži daikteliai kartais gali padaryti nepataisomos žalos skalbyklei.

Ekspertai išskyrė 5 daiktus, kurie jokiu būdu neturėtų atsidurti jūsų skalbimo mašinoje. Įsidėmėkite ir kitą kartą atidžiai apžiūrėkite rūbų kišenes: juk skalbyklė – nepigus daiktas. 

Pirmas dalykas, kurio neturėtų likti kišenėse skalbimo metu – tai plaukų segtukai ar metaliniai smeigtukai, naudojami šukuosenos sutvirtinimui. Nors ir maži, šiam prietaisui jie itn pavojingi.

Antrasis – monetos. Daugelis iš mūsų parduotuvėje gavę grąžos monetomis, jas susižeria tiesiai į kišenę ir vėliau pamiršta. Metalinės monetos, patekusios po sklabyklės būgnu ar į jos vidaus sistemą daiktą neabejotinai sugadins.

Trečias dalykas – popierinės nosinaitės ir popieriaus lapeliai. Jie ne tik pakenks skalbyklei, bet ir sugadins skalbiamus rūbus, nes sušlapęs popierius suyra į itin smulkius gabalėlius, kuriuos labai sunku pašalinti nuo drabužių.

Ketvirtas daiktas, kurį visada reikia išimti iš kišenių prieš skalbimą, yra plastikiniai maišeliai.

Ir penktasis – tai vinys ir varžtai. Jie, kaip ir popierius, gali pakenkti ne tik skalbyklei, bet ir skalbiamiems rūbams, mat gręžimo metu, esant didelėms skalbyklės apsukoms, tiesiog suplėšys audinius.