PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2024 m. Sausio 2 d. 22:00

5 patarimai, padėsiantys išlaikyti rankšluosčių ir chalatų minkštumą

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas spaudai


287679

Kasdieninis komfortas namuose susideda iš mažų ir kartais plika akimis nepastebimų smulkmenų. Turbūt sutiksite, jog viena jų – po malonaus dušo ar vonios mūsų laukiantys minkšti ir purūs rankšluosčiai bei chalatai.

Patarimai, kaip paprastai prižiūrėti vonios tekstilę, jog ji nebūtų kieta ir šiurkšti.

Reguliariai skalbkite

Į rankšluosčius ir chalatus kasdien skverbiasi įvairūs nešvarumai, mūsų odos ląstelės, plaukų ir odos priežiūros priemonių likučiai, nuo kurių audiniai tampa kieti ir šiurkštūs. Siekiant išlaikyti rankšluosčių ir chalatų švarą bei minkštumą, juos būtina skalbti reguliariai – kartą per savaitę.

Skalbiant bet kokius audinius itin svarbu vadovautis gaminio priežiūros taisyklėmis. Paprastai rankšluosčius ir chalatus leidžiama skalbti 40-60 °C temperatūroje. Skalbiant aukščiausioje leistinoje temperatūroje, iš audinio efektyviausi pašalinamos bakterijos ir nešvarumai, tačiau aukštoje temperatūroje skalbiamas gaminys taip pat greičiausiai dėvisi. Dėl šios priežasties rekomenduojama vieną kartą rankšluosčius ir chalatus skalbti aukštesnėje temperatūroje, kitą kartą žemesnėje.

Nepadauginkite minkštiklio

Norint minkštesnių audinių, reikia įpilti daugiau minkštiklio? Kad ir kaip paradoksaliai skambėtų, tačiau dėl per didelio kiekio audinių minkštiklio rankšluosčiai ir chalatai tampa šiurkštūs ir kieti. Taip įvyksta, nes neišskalauti priemonės likučiai kaupiasi audinyje, o išdžiūvę sukietėja.

Tad, jei pastebėjote, jog po skalbimo audiniai tapo kieti, išskalbkite juos dar kartą, į skalbimo mašiną įpildami stiklinę acto. Actas iš audinių išvalys susikaupusius priemonių likučius ir pašalins kvapus.

Venkite skalbinių baliklio

Ar žinojote, jog skalbinių baliklis neigiamai veikia audinių plaušelius? Naudojant baliklį, vos po kelių skalbimų rankšluosčiai ir chalatai taps kieti ir šiurkštūs. Siekdami išlaikyti audinių baltumą, rankšluosčių ir chalatų neskalbkite su kitais audiniais, net jei jie ir yra šviesių atspalvių.

Šiurkštiems plaušeliams suminkštinti – druska

Jei norite, jog jūsų vonios tekstilės gamininiai būtų minkšti ir purūs, kelis kartus per metus juos išmirkykite druskos tirpale. Prieš skalbimą rankšluosčius ir chalatus užmerkite į druskos tirpalą (5 litrams šilto vandens reikės 2–3 valgomųjų šaukštų druskos) ir palaikykite 30–40 minučių. Po to viską išskalbkite skalbimo mašinoje, naudodami skystą skalbiklį.

Džiovinkite džiovyklėje arba pavėsyje

Jei turite automatinę skalbinių džiovyklę, rankšluosčius ir chalatus džiovinkite joje. Ištraukus iš džiovyklės audiniai bus švelnūs ir minkšti. Tiesa, džiovindami venkite aukštos temperatūros, kadangi audiniai gali susitraukti.

Jei rankšluosčiai ir chalatai džiovinami lauke, stenkitės juos džiovinti pavėsyje, nes ryškūs saulės spinduliai blukina audinius. Taip pat neperdžiovinkite skalbinių, kadangi jie taps standūs ir šiurkštūs.

Kokybiški audiniai – ilgaamžiškumo garantas

Jei norite, jog vonios tekstilė tarnautų ilgai ir patikimai, visų pirma, turite įsigyti kokybiškus gaminius. Menkos kokybės audiniai, net prižiūrimi pagal visas taisykles, greitai nusiskalbs ir taps šiurkštūs. Jei ieškote kokybiškų rankšluosčių ir chalatų, rinkitės natūralaus pluošto, gerai vandenį sugeriančius audinius.