PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Spalio 29 d. 08:11

5 patarimai laukiantiems šeimos atostogų, kad skrydis su vaikais būtų lengvesnis

Vilnius

Pexels.com nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


57240

Vis dažniau galima pastebėti su vaikais keliaujančias šeimas, drąsiau atostogų vykstama ir su mažamečiais keliautojais. Gerai apgalvojus išvykos detales ir pasinaudojus oro uostų sudarytomis palankiomis sąlygomis keliaujantiems su vaikais, kurių dažnai nežino, ši atostogų dalis prabėgs sklandžiai ir leis nusiteikti poilsiui, juk kaip tik ant nosies – vaikų rudens atostogos.

Svarbūs momentai pakuojant lagaminą

Atostogų lagamino pakavimas – įpareigojanti užduotis. Vilniaus oro uosto vadovo Dainiaus Čiuplio manymu, pradėti reikėtų nuo pasirūpinimo reikalingais dokumentais. Bet kokio amžiaus vaikams būtina turėti asmens tapatybės kortelę ar pasą. Nesuklyskite, gimimo liudijimas nėra keliauti leidžiantis dokumentas. Vertėtų nepamiršti ir vaikui parūpinti Europos sveikatos kortelę. Naudingas praktinis patarimas – dokumentus, skrydžio bilietus visada laikykite toje pačioje vietoje, kad staiga prireikus, nekiltų sąmyšis. Dar geriau, jei šia bagažo dalimi visuomet rūpinsis tas pats šeimos narys.

„Ruošdami lagaminus taip pat iš anksto pagalvokite, kokių daiktų vaikui gali prireikti oro uoste arba skrydžio metu. Dažniausiai tai žaislai, knygelės, gertuvės, sauskelnės, servetėlės ir kitos panašios priemonės. Jas sudėkite į rankinį bagažą, kad visuomet būtų šalia jūsų. Atkreipkite dėmesį, kad nuo šių metų lapkričio 1 dienos keičiasi Ryanair ir Wizzair rankinio bagažo taisyklės. Pasidomėkite jomis prieš skrydį detaliau", – pataria D. Čiuplys.

Oro uostuose – privilegijos šeimoms

Šiuolaikiniuose oro uostuose kuriama įvairiausių paslaugų ir privalumų, užtikrinančių keliautojams patogų aptarnavimą. Kalbant apie keliaujančias šeimas, patogumai taip pat nėra pamiršti.

„Oro uostuose aviacijos saugumo patikros metu šeimos su vaikais gali naudotis joms skirta atskira eile. Jei skrendate iš Vilniaus oro uosto, šioje eilėje surasite ir gultukus kūdikiams. Jei iki šiol dėti lagaminą ar kraustyti kitus daiktus ant patikros takelio tekdavo su kūdikiu ant rankų, tai, atrodytų, tokia maža detalė kaip gultukai šią procedūrą paverčia daug greitesne ir sklandesne", – kalba Vilniaus oro uosto vadovas.

D. Čiuplys taip pat sako, kad praėjus saugumo patikrą ir patekus į sterilią oro uosto zoną galima naudotis nemokamais vaikiškais vežimėliais – tuo atveju, jei savąjį atidavėte į bagažo skyrių. Šiais vežimėliais galima naudotis ir parskridus iš užsienio. Dar vienas patogumas šeimoms – vaiko priežiūros kambarys. Pavyzdžiui, sostinės oro vartuose šiuo metu kūdikius pervystyti galima ant specialų stalų, įrengtų moterų tualetuose. Planuojama, kad šių metų pabaigoje oro uoste bus įrengtas atskiras vaiko priežiūros kambarys, kuriame bus galima ramiai pervystyti ir pamaitinti kūdikį, pašildyti jam mišinuką ar maistą.

Pagalvokite apie gėrimus, užkandžius, žaidimus

Vilniaus oro uosto direktorius atkreipia dėmesį, kad keliaujantys su vaikais net ir eidami pro saugumo patikrą kartu su savimi gali turėti skysčių, tyrelių, sulčių ar vandens. Jei netyčia pamirštumėt maistu apsirūpinti iš anksto, o laukiant skrydžio mažųjų pilve grojantis maršas praneša, kad laikas valgyti, tai neturėtų sukelti didelių rūpesčių. Oro uostuose įsikūrusi ne viena maitinimo įstaiga, tad meniu galima pasirinkti pagal savo norus ir poreikius.

„Skysčių rekomenduojame turėti su savimi lėktuve ir duoti vaikams orlaiviui kylant ar leidžiantis, kad nuo besikeičiančio slėgio neužgultų ir neimtų skaudėti ausys. Tam, beje, tinka ir lengvi užkandžiai. Kūdikį patariame pamaitinti, duoti čiulptuką ar buteliuką su gėrimu. Beje, jei ketinate užkandžiauti prieš skrydį, venkite saldaus arba riebaus maisto, nes jis gali sukelti pykinimą", – pataria pašnekovas.

Dar vienas dalykas, apie kurį tėvams pravartu pagalvoti, – žaidimai. Verta iš anksto pasirūpinti knygelėmis, žaislais, stalo žaidimais ir gerai įkrautomis planšetėmis ar nešiojamaisiais kompiuteriais, kad panorėję lėktuve su vaikais galėtumėte žiūrėti animacinius filmus ar žaisti žaidimus. Žinoma, tuomet nepamirškite ir ausinių, kad netrukdytumėt sėdintiems šalia. Keliaujant su kūdikiu galima mėginti skrydį derinti prie vaiko miego režimo. Turint įdomios veiklos ir žinant tai, kad jūsų atostogos jau prasidėjo, kelionė lėktuvu išties bus įdomi patirtis.

Kuo užimti vaikus iki skrydžio?

Patekus į steriliąją zoną ir laukiant skrydžio, didžiojoje dalyje oro uostų paprastai būna įrengta įvairiausių vaikų žaidimų erdvių. Pramogų galima surasti ir restoranuose ar kavinėse. Pavyzdžiui, sostinės oro uosto restorane „PANK'olis" vaikai gali piešti, dėlioti kaladėles, žaisti su žaidimų konsole.

„Nepamirškite pasidomėti iš anksto apie pramogas oro uostuose, per kuriuos vykstate. Pavyzdžiui, Vilniaus oro uoste šiuo metu vykdome terminalo rekonstrukciją, tad esame įrengę specialių tentų, juosiančių remontuojamas zonas. Sumanėme, kad kaip vieną iš pramogų vaikams galime pasiūlyti galimybę ant jų piešti ir spalvinti. Ši veikla susilaukia nemažai jaunųjų menininkų dėmesio", – pasakoja D. Čiuplys.

Kad nepavėluotumėte į skrydį...

Vienas dažniausių keliautojų klausimų oro uostų personalui: „Prieš kiek laiko reikia atvykti į oro uostą, kad netektų vėluoti į skrydį?". Vilniaus oro uosto vadovo teigimu, keliaujantiems su vaikais, dvi valandos yra optimalus laiko tarpas, užtikrinantis, kad visas procedūras, tokias kaip bagažo atidavimas ar saugumo patikra, atliksite neskubėdami ir be streso.

Beje, į skrydį keliautojams rekomenduojama užsiregistruoti iš anksto internetu, taip pat nepamiršti atsispausdinti kelionės bilietų arba juos turėti telefone. Tai ypač pravartu vykstantiems su vaikais, nes atvykę į oro uostą galėsite sutaupyti laiko ir verčiau jį praleisti pramogaujant žaidimų erdvėse.