PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2021 m. Birželio 22 d. 09:55

5 patarimai, kaip išsirinkti patogiausią čiužinį

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


179372

Ne paslaptis, kad geros sveikatos ir nuotaikos šaltinis yra geras miegas. Miegant pailsi visas organizmas, ypač nervų sistema. Anot mokslininkų, suaugusiam žmogui vidutiniškai reikia apie 8 val. miego per parą. Vadinasi, mes net trečdalį paros laiko praleidžiame miegodami. Tačiau ką daryti, jei poilsis tampa kančia – čiužinys nepatogus, išsimiegoti nepavyksta, o pabudus, rodos, skauda visą kūną?

Tai yra signalas, kad atėjo laikas turimą čiužinį keisti nauju. Tik ant tinkamo čiužinio kūnas pailsi, o stuburas būna taisyklingoje padėtyje. Kaip nepasiklysti tarp daugybės čiužinių ir išsirinkti sau tinkantį pataria specializuotos miego prekių parduotuvės „Miego imperija“ ekspertai.

Čiužinio pasirinkimas – individualus dalykas

Vieno universalaus čiužinio, kuris atitiktų visų klientų poreikius, nėra. Visi žmonės yra skirtingi, t.y., skiriasi ūgiu, svoriu, kūno sudėjimu, miego įpročiais, amžiumi, sveikatos būkle, todėl ir čiužinys turi atitikti kiekvieno žmogaus individualius poreikius.

Jį rinktis reikia pačiam, prieš įsigyjant būtinai išbandyti. Tai kas tinka ir patinka kaimynui, draugui, nebūtinai tiks ir jums. Stenkitės čiužinį rinktis specializuotose parduotuvėse, kurios turi kompetentingus konsultantus, išmanančius savo darbą, galinčius jums padėti ir patarti.

ciuzinys-rojus-h24-cm.jpg

Svarbiausi kriterijai renkantis čiužinį

Pagrindinis kriterijus, renkantis čiužinį – ant jo miegančiojo svoris ir miegančiųjų skaičius. Jei miegosite su partneriu, būtina atsižvelgti ir į jo miego ypatumus.

Jei miega skirtingo svorio asmenys, labai svarbu, kad besivartant čiužinys nejudėtų ir partneriai galėtų ramiai miegoti, nejausdami čiužinio bangavimo. Netinkamai pasirinkus čiužinį, gali nutikti taip, kad sunkesnio partnerio lovos pusėje atsiras įdubimas ir kitas miegantysis nusiridens.

Šiuo atveju labiausiai tinkantys yra kišeninių spyruoklių čiužiniai, nes visos čiužinyje esančios spyruoklės yra įvilktos į atskirus maišelius. Tai reiškia, kad spyruoklės susispaudžia tik tame plote, kurį veikia svoris. Tokiu būdu, kai vienos spyruoklės yra spaudžiamos, kitos nejuda, kūnui suteikiama tinkama atrama.

Norintiems ypatingo komforto, reikėtų rinktis čiužinius su lateksu arba viskoelastine medžiaga, nes jie puikiai prisitaiko prie žmogaus kūno formų, nesideformuoja, neskleidžia jokio garso vartantis. Viskoelastinė medžiaga yra labai elastinga, o svarbiausia, reaguoja į kūno šilumą: minkštėja arba kietėja, o vėliau atsistato į pradinę padėtį. Reikėtų atkreipti dėmesį į unikalią „Viscool“ viskoelastinę medžiagą su termoreguliacinėmis savybėmis – vasarą ant jos miegoti bus vėsiau, o žiemą šilčiau.

Čiužinių gamyboje naudojamas labai populiarus padidinto elastingumo putų poliuretanas HR. Šios medžiagos elastingumas, tamprumas savo parametrais mažai skiriasi nuo lateksinių čiužinių.

Norint suteikti čiužiniams dar geresnes savybes ir kad būtų užtikrintas maksimalus komfortas bei taisyklinga kūno padėtis gulint, naudojamas skersinis ar išilginis profiliavimas, čiužinius sudaro keli branduoliai, sujungti skirtingi sluoksniai.

Tinkamas čiužinio pagrindas užtikrina ilgaamžiškumą

Dar vienas itin svarbus faktorius, lemiantis čiužinio ilgaamžiškumą, eksploataciją ir taisyklingą padėtį miego metu yra pagrindas, ant kurio bus padėtas čiužinys. Geriausia, kai čiužinys yra padėtas ant elastingų klijuotos medžio faneros grotelių, kuriose tarpeliai tarp lentelių yra iki 5 cm pločio. Taip čiužinys nesideformuos, bus užtikrinta taisyklinga stuburo padėtis, tinkama ventiliacija ir garantuotas čiužinio ilgaamžiškumas bei tinkamos eksploatacinės sąlygos. Kai čiužinys nesivėdina, jame kaupiasi drėgmė, atsiranda blogas kvapas, užsiveisia pelėsis ir čiužinys praranda savo tinkamas savybes.

fiora-2.jpg

Rinkitės tik natūralias, kvėpuojančias medžiagas

Taip pat atkreipkite dėmesį iš kokio audinio yra pagamintas čiužinio užvalkalas, ar jis nuimamas, ar dalinasi į 2 dalis, ar jį galima skalbti. Idealu, kai viršutinis sluoksnis pagamintas iš antialerginio, natūralaus, daigstyto, minkšto ir švelnaus trikotažinio audinio, kuris leidžia čiužiniui vėdintis, mažina prakaitavimą, yra malonus liečiant.

Keiskite čiužinį nauju, jam nusidėvėjus

Kad ir kaip norėtųsi, čiužinys nėra daiktas, kurį kartą nusipirkus, bus galima naudoti visą gyvenimą. Dažniausiai čiužinio tarnavimo laikas yra 5–10 metų, priklausomai nuo čiužinio priežiūros.

Labai svarbu kas 1–3 mėnesius čiužinį apsukti ar apversti, kad atsistatytų vietos, kuriose labiausiai spaudžiamas čiužinys. Susidėvėjęs čiužinys nesuteiks tinkamos atramos stuburui, o miegant netinkamoje padėtyje atsiranda įvairūs kaklo bei nugaros skausmai.

Yra daugybė natūralių, aukštos kokybės ir puikių savybių čiužinių, kurie puikiai atitiks jūsų poreikius. Kainos taip pat yra labai įvairios, o ir nebūtinai brangiausias čiužinys yra geriausias.

Svarbiausia kreiptis į specializuotą parduotuvę ir prisitaikyti būtent jums tinkamą čiužinį. Geras čiužinys – tai tas čiužinys, kuris užtikrins taisyklingą jūsų kūno padėtį miego metu ir leis atsipalaiduoti, pailsėti.

Miegokite patogiai ir komfortiškai.

MIEGO IMPERIJA firminė parduotuvė Šiauliuose:

Tilžės g. 99 (prie viaduko priešais laikinąją autobusų stotį)

+370 600 62265

siauliai@miegoimperija.lt

www.miegoimperija.lt

Remiamas turinys