5 kitas ligas primenantys simptomai, kurie iš tiesų gali reikšti depresiją

Lietuva
Pixabay.com nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Depresija – sunki ir pavojinga liga, nesirenkanti „aukų“ nei pagal amžių, nei pagal lytį, nei pagal statusą visuomenėje. Susirgti ja gali kiekvienas, tačiau norint nuo depresijos išsivaduoti reikia pereiti ilgą bei nelengvą sveikimo procesą. Dar klastingesne šią ligą daro tai, kad ji neturi specifinių ar itin aiškiai išreikštų simptomų, todėl daugelis žmonių gali net neįtarti ja sergantys ir manyti, kad jiems pasireiškia kiti sveikatos sutrikimai. Tačiau yra keletas požymių, būdingų daugeliui sergančiųjų depresija. Štai 5 simptomai, kurie gali pasireikšti būtent dėl depresijos, o ne dėl kitokių negalavimų.

1. Nebenorite bendrauti su draugais

Negalite prisiversti parašyti ar paskambinti draugams, o suplanuoti bendrą vakarėlį jums atrodo didžiulė našta. Draugai jums atrodo erzinantys, nenorite su jais bendrauti.

Žmonės keičiasi ir normalu, kad vienus draugus pakeičia kiti. Bet jei jūs senų draugų nepakeitėte naujais, o tik nuo visų atsiribojote, jei bendravimas su žmonėmis kelia jums šleikštulį ir nenorite nieko, tik  būti vienas – didelė tikimybė, jog tai yra depresijos požymis. 

2. Nepaaiškinami fiziniai negalavimai

Nuolat jaučiate įvairius negalavimus, tačiau tiksliai negalite pasakyti, kas jums yra. Vieną dieną jums gali skaudėti pilvą, būti sutrikęs virškinimas,  skausmas gali pasireikšti galvoje, nugaroje, pečiuose, širdies plote. Galite jausti šalčio ir šilumos bangas, deginimą, pykinimą, didelį nuovargį, gumulą gerklėje, dusulį.

Visi šie simptomai pasireiškia ne vienu metu, o po truputį, vienas po kito arba įvairiomis kombinacijomis. Jei jums reikėtų įvardinti, kur tiksliai skauda, negalėtumėte atsakyti, nes atrodo, kad visur.

Žinoma, pajutus bet kokius skausmus būtinai reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju, bet jei jaučiate tokį kompleksą įvairių fizinių negalavimų, jie gali būti ir depresijos požymis.

3. Neturite lytinio potraukio

Jei anksčiau gyvenote aktyvų seksualinį gyvenimą, tačiau pastaruoju metu pastebite, kad vien mintis apie seksą sukelia atstūmimo reakciją, verta sunerimti.  Jei santykiai su partneriu geri ir nėra akivaizdžios priežasties, kodėl galėjo dingti jūsų libido, didelė tikimybė, jog tai – depresijos simptomas.

4. Jūsų judesiai tapo lėtesni

Kartais jūs ar net aplinkiniai pastebi, jog vaikštote, judate ir įvairius veiksmus atliekate lėčiau nei įprastai. Kiti taip pat gali pastebėti, kad kalbate lėčiau.

Tai vadinama psichomotoriniu sulėtėjimu ir yra pagrindinis didelio depresinio sutrikimo požymis.

5. Nuolatinis kaltės jausmas

Jūs labai dažnai jaučiatės dėl kažko kaltas, nevertas laimės, gerų dalykų. Ateitį piešiate niūriomis spalvomis. Mintyse vis iš naujo išgyvenate praeities įvykius ir graužiatės dėl vieno ar kito tuomet padaryto savo veiksmo ar priimto sprendimo. Gali suprastėti jūsų miego kokybė, nes atsigulus į lovą šios mintys tampa dar stipresnės ir įkyresnės.