PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2021 m. Liepos 23 d. 14:05

5 garsiausi prekiniai ženklai kavos aparatų rinkoje

Vilnius

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


182674

Nuo pirmojo kavos aparato sukūrimo praėjo daugiau kaip šimtas metų – per šį laiką kavos aparatų gamyba sparčiai ištobulėjo, o kasmet auganti kavos paklausa ir auganti konkurencija tarp gamintojų sukėlė ne vieną perversmą kavos aparatų rinkoje. Dar 2018 metais pasaulinis kavos aparatų sektorius buvo įvertintas 5,88 milijardo JAV dolerių. Prognozuojama, kad iki 2025 metų šis skaičius išaugs iki 3,7 proc.

Jau seniai kavos aparatai nebėra tik restoranų ar kavinių privilegija – daugelis mūsų savo namuose kavą verdame naudodami vieną ar kitą kavos aparatą. Kiekvienais metais šioje rinkoje pristatomi vis šiuolaikiškesni, tvaresni, funkcionalesni ir pažangesnio dizaino kavos aparatai. Lygiai taip pat atsiranda ir daugiau įmonių, užsiimančių kavos aparatų gamyba ir tiekimu.

Kita vertus, nepaisant galybės kavos aparatų rinkos žaidėjų, tik dalis jų pasiekia pripažinimą visame pasaulyje. Nuo šveicarų „Nespresso“ iki italų „De‘Longhi“ – šiame straipsnyje kviečiame susipažinti su penkiais garsiausiais prekiniais ženklais, palikusiais svarbią žymę kavos aparatų rinkos istorijoje.

Italų „Bialetti“

Šiandien mokos kavinukas yra ne tik italų kultūros pasididžiavimas, tačiau ir vienas iš populiariausių kavos gaminimo prietaisų visame pasaulyje. Nuopelnai už mokos kavinuko sukūrimą atitenka italų inžinieriui Alfonso Bialleti, kuris, 1933 metais įkūręs „Bialetti“ kompaniją ir pristatęs šiandien jau legendinį „Moka Express“, sukėlė tikrą revoliuciją italų kavos kultūroje.

Pirmasis „Bialetti“ mokos kavinukas sulaukė neregėtos sėkmės – prietaisas kavos ruošimo meną pavertė itin paprastu ritualu, leidžiančiu mėgautis profesionaliu kavos virimu savo namuose. A.Bialleti vėliau pristatė ir kitą novatorišką produktą – pirmąjį pasaulyje mokos kavinuką, kuriuo naudojantis kava gali būti ruošiama su pienu.

Nuo pat veiklos pradžios iki šių dienų „Bialetti“ mokos kavinukai išsiskiria aukščiausia kokybe, funkcionalumu, šiuolaikišku dizainu, prieinama kaina. Šiandien „Bialetti“ save pristato kaip įmonę, kurios produkciją galima rasti devyniuose iš dešimties italų namų ūkių. „Bialetti“ prekės ženklas puikiai žinomas visame pasaulyje – taip pat ir Lietuvoje.

Italų „La Marzocco“

1927 metais brolių Giuseppe ir Bruno Bambi Florencijoje įkurta įmonė „La Marzocco“ nuo pat veiklos pradžios specializavosi aukščiausios klasės espresso kavos aparatų gamyboje. Per kelis dešimtmečius jie įėjo į istoriją kaip nustatę naujus technologinės gamybos standartus XX a. Italijos kavos aparatų sektoriuje.

1939 m. „La Marzocoo“ užpatentavo pirmąjį pasaulyje espresso kavos aparatą su horizontaliu katilu, skirtą profesionaliam naudojimui. 1970 m. įmonė užpatentavo pirmąjį profesionalių pusiau automatinių kavos aparatų seriją, kuri susižėrė daugybę teigiamų įvertinimų ir pripažinimo. Ilgus metus specializavęsi profesionalių kavos aparatų sistemų kūrime, 2015 m. bendrovė išleido pirmąjį namams skirtą kavos aparatą, kuris įvairiuose konkursuose pelnė geriausio naujo produkto apdovanojimus.

Šiandien „La Marzocco“ profesionalius kavos aparatus jau daugelį metų galime rasti beveik visuose „Starbucks“ restoranuose, o 2000-2008 metais „La Marzocco“ buvo oficialūs tarptautinio renginio „Pasaulio baristų čempionatas“ rėmėjai. Įmonė taip pat aktyviai dalyvauja socialinėse, edukacinėse pasaulinės kavos industrijos veiklose.

Šveicarų „JURA“

1931 metais šveicaro Leo Henzirohso įkurta aukščiausios klasės buitinių prietaisų kompanija „JURA Elektroapparate AG“ iki šių dienų išlieka viena lyderiaujančių įmonių kavos aparatų rinkoje visame pasaulyje.

Jei iki XX a. vidurio „JURA“ užsiėmė įvairių buitinių prietaisų gamyba, nuo aštuntojo dešimtmečio vidurio įmonė didžiausią dėmesį ėmė skirti būtent kavos aparatų gamybai.

Šveicarijoje „JURA“ buvo pirmieji, pradėję kurti automatinius espresso aparatus. Jų išgarsėjimą nulėmė inovatyvios gamybos technologijos bei novatoriškas požiūris į produktų dizainą. Pavyzdžiui, 2021 metais tarptautiniame konkurse „JURA“ kavos aparatas „E8 Piano White” pelnė prestižinį „Red Dot“ apdovanojimą produktų dizaino kategorijoje. Ir tai – tik vienas iš galybės apdovanojimų, kuriuos sužėrė kompanija per ilgus gyvavimo metus.

Šiandien „JURA“ prekės ženklo profesionaliais, komerciniais ir namams skirtais espresso kavos aparatais prekiaujama nuo JAV, Europos, Pietryčių Azijos iki Australijos. „JURA“ kavos aparatai priskiriami aukščiausios klasės (liukso) prietaisams, išsiskiriančiais modernumu, funkcionalumu ir šiuolaikišku dizainu.

Šveicarų „Nespresso“

1986 metais šveicarų įmonių grupės „Nestlé” įkurtas padalinys „Nespresso“ kavos aparatais ir kava prekiauja daugiau kaip aštuoniasdešimtyje šalių. „Nespresso“ kūrėjai veiklą pradėjo siekdami įgyvendinti idėją, kad kiekvienas savo namuose galėtų paruošti puikų espresso kavos puodelį, tarsi iš baristos rankų. Ir jiems tai puikiai pavyko.

Remdamiesi Luigi Bezzera espresso kavos aparato patentu, jie buvo pirmieji, įdiegę „vieno kavos puodelio“ sistemą, kuomet į kavos aparatą yra įdedama kapsulė, iš kurios pagaminama viena kavos porcija. „Nespresso“ sukurti kapsuliniai kavos aparatai iš naujo apibrėžė pasaulinę kavos kultūrą bei tai, kaip žmonės mėgaujasi kava savo namuose.

Šiandien „Nespresso“ yra vieni iš lyderių kavos aparatų ir kavos industrijoje, o įmonės metiniai pardavimai dar 2011 metais siekė tris milijardus. Garsiųjų „Nespresso“ kapsulinių kavos aparatų, veikiančių „vieno mygtuko paspaudimu“ principu, galime rasti tiek biuruose, viešbučiuose, restoranuose, baruose, tiek žmonių namuose.

Skirtingai negu šveicarų „JURA“, „Nespresso“ kavos apartai ženkliai varijuoja kainos santykiu, todėl yra prieinami daugeliui žmonių.

Italų „De‘Longhi“

1902 metais italų De‘Longhi šeima įkūrė bendrovę „De'Longhi S.p.A” kaip mažų pramoninių detalių gamybos cechą. 1974 metais „De‘Longhi“ pristatė savo pirmąjį ir didelės sėkmės susilaukusį produktą – nafta užpildytą radiatorių, kuris žmonėms leido patenkinti namų ūkių energijos poreikius pirmosios naftos krizės metu.

Ir toliau „De‘Longhi“ asortimentas sparčiai plėtėsi: įmonė kiekvienais metais į rinką pristatydavo naujoviškų radiatorių, elektrinių ventiliatorių, šildytuvų, viryklių ir daug kitų buities bei namų apyvokos prietaisų. Jau 1985 metais Niujorko Manheteno „Empire State Building“ buvo atidaryta pirmoji užsienio gamintojų – „De‘Longhi“ – parduotuvė.

1993 metais „De‘Longhi“ debiutavo kavos aparatų sektoriuje su pusiau automatiniu kavos aparatu bei automatinės kapučino technologijos patentu. 2003-aisiais įmonė pristatė savo pirmąjį pasaulyje super automatinį kavos aparatą „Magnifica“, kuris vieno mygtuko paspaudimu leido pasigaminti skirtingų rūšių kavos gėrimus.

Drąsiai diegę technologines naujoves į kavos aparatų gamybą, „De‘Longhi“ sulaukė didelio susidomėjimo ne tik tarp vartotojų – 2004 m. įmonė pasirašė sutartį su „Nespresso“ dėl kapsulinių kavos aparatų gamybos. Nuo 2007 m. „De‘Longhi“ įsitvirtino kaip viena iš kavos aparatų sektoriaus lyderė visame pasaulyje, daugiausiai dėmesio skirianti super automatinių kavos aparatų modelių gamybai ir tobulinimui. Šiandien „De‘Longhi“ kavos aparatais prekiaujama daugiau kaip septyniasdešimt penkiose pasaulio šalyse.

 

Remiamas turinys