5 būdai, kaip prižiūrėti batus

5 būdai, kaip prižiūrėti batus
Lietuva
Lazy_bear nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Savaitraštis „Etaplius“

Šaltuoju metų sezonu mūsų batus neigiamai veikia daugybė jiems nepalankių oro sąlygų. Specialios batų priežiūros priemonės seniai ne naujiena, tačiau kartais jas pakeisti galite ir namie esančiais maisto produktais – banano žievele, aliejumi, žalia bulve ir net pienu.

Batų impregnavimas – svarbiausias batų priežiūros etapas, norint paruošti batus kasdieniam nešiojimui šaltuoju metų laiku. Jei nenorite naudoti cheminių priemonių, galite panaudoti ir tas, kurias randate namuose. Odinius batus galima impregnuoti vazelinu, glicerinu, alyvuogių arba ricinos aliejumi. Jei turite iš bičių vaško pagamintų žvakių, galite įtrinti ir jas. Taip pat galite naudoti įprastą baltą žvakę. Tačiau nepamirškite batų gerai išdžiovinti džiovintuvu, kad vaškas gerai įsigertų.

Kai kurių natūralių impregnavimo priemonių galite rasti ir savo šaldytuve. Įtrinkite batus banano žievele, žalios bulvės pusele arba piene išmirkytu skudurėliu. Pastarasis būdas rekomenduojamas ryškiaspalvei avalynei. O bananas geriausiai tinka zomšiniams batams.

5 būdai, kaip impregnuoti avalynę

Nepamirškite, prieš impregnuojant batus, jie turi būti švarūs – be dulkių, purvo ar dėmių. Daugumai tikros arba dirbtinės odos avalynės pakaks drėgnos šluostės, kempinėlės arba šluostės batams. Po išvalymo įsitikinkite, kad avalynė yra sausa, tada ją bus galima kokybiškai impregnuoti.

Vandeniui atsparus purškalas

Vandeniui atsparūs batų purškikliai prideda nematomą sluoksnį, apsaugantį viršutines medžiagas nuo vandens ir purvo įsigėrimo. Daugelis šio tipo purškalų skirti konkrečioms medžiagoms, pavyzdžiui, odai, alternatyviai odai, zomšai ar medžiaginei avalynei. Tačiau purkškite atsargiai ir purškalą laikykite bent 15–20 cm nuo avalynės. Taip pat šį procesą geriausia atlikti laiptinėje arba lauke, kad cheminės medžiagos nepasklistų po namus. Tai pati veiksmingiausia, greičiausia ir efektyviausia priemonė batams impregnuoti.

Vaškas

Vaškas yra natūraliai atsparus vandeniui ir neįsiskverbia į batų medžiagą. Geriausiai tinka bekvapis ir bespalvis vaškas, kuris atitinka batų medžiagos atspalvį. Tačiau, batų impregnavimas gali šiek tiek užtrukti. Pirmiausia, plonais keliais sluoksniais užtepkite vaško. Tuomet įjunkite plaukų džiovintuvą ir palaikykite jį arti vaško, judindami džiovintuvą iš vienos pusės į kitą, kol vaškas taps nematomas. Užpilkite vandens ant nedidelės batų dalies, kad įsitikintumėte, jog avalynę impregnavote gerai. Jei lašiukų nesimato – procesą pakartokite.

Aliejus

Aliejus ypač tinka odiniams batams impregnuoti. Tai praktiškas ir lengvai naudojamas metodas. Skudurėliu arba šluoste patepkite aliejumi išorinę batų medžiagą. Palikite aliejų įsigerti porai minučių ir jei liko produkto pertekliaus, jį nuvalykite.

Vazelinas

Vazelinas nėra ilgalaikis batų impregnavimo būdas. Tačiau jį galima naudoti tada, kai reikia greito, laikino būdo batams apsaugoti nuo vandens. Norėdami impregnuoti batus vazelinu, atlikite tuos pačius veiksmus, kaip ir naudodami vašką. Rekomenduojama tepti tik bespalvį vazeliną.

WD-40 universalus purškiklis

Tai purškalas, naudojamas mašinų dalims apsaugoti nuo vandens prasiskverbimo. Tačiau su juo galima pašalinti ir įvairias dėmes nuo audinių bei impregnuoti batus. Šis metodas tinka tik lygių paviršių batams, todėl nenaudokite jo ant verstos odos batų.

Pranešimas spaudai