5 būdai, kaip palengvinti pagirias

Lietuva
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Pagirios yra nemalonus apsinuodijimo alkoholiu padarinys. Jos stipriausiai smogia po to, kai alkoholis pasišalina iš jūsų organizmo ir gali pasireikšti šiais simptomais: galvos skausmu, nuovargiu, troškuliu, galvos svaigimu, pykinimu, apetito praradimu.

Pagirių gydymo priemonių yra daug, tačiau jų veiksmingumas įrodytas ribotai arba hipotetiškai.

Nepaisant to, keli būdai gali padėti išvengti sunkių pagirių.

Vartokite kuo daugiau B grupės vitaminų

2019 m. atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, kurių maiste ir gėrimuose buvo daugiau B grupės vitaminų ir cinko, turėjo lengvesnes pagirias.

B grupės vitaminai apsaugo kepenis nuo žalingo alkoholio poveikio. 

Saikingai vartokite alkoholį arba visai jo atsisakykite

Žinoma, šis patarimas jums gali sukelti šypseną, tačiau tai yra pats geriausias patarimas, jei ryte nenorite jausti pagirių.

Pagirių sunkumas priklauso nuo suvartoto alkoholio kiekio. Dėl šios priežasties geriausias būdas apsisaugoti nuo pagirių yra saikingas alkoholio vartojimas arba jo atsisakymas.

Gerkite daug skysčių

Alkoholis yra diuretikas, skatinantis skysčių pasišalinimą iš organizmo. Jei organizmui ima trūkti skysčių, jis gali dehidratuoti.

Nors dehidratacija nelaikoma pagrindine pagirių priežastimi, ji gali sukelti tokius simptomus, kaip troškulys, galvos skausmas, nuovargis ir burnos džiūvimas.

Laimei, dehidratacijos lengva išvengti – tiesiog gerkite pakankamai vandens.

Valgykite sočius pusryčius

Pagirios kartais yra susijusios su mažu cukraus kiekiu kraujyje.

Alkoholis gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje, nes sutrikdo gliukozės išsiskyrimą į kraują iš kepenų.

Tai gali būti pavojinga I tipo cukriniu diabetu sergantiems žmonėms, vartojantiems insuliną, nes kepenys gali neišskirti pakankamai gliukozės ir sukelti hipoglikemiją.

Pavartojus per didelį kiekį alkoholio, maistingi pusryčiai arba vėlyvas vakarienės valgymas gali padėti palaikyti cukraus kiekį kraujyje.

Negydykite pagirių alkoholiu 

Gydyti pagirias dar vienu gėrimu su laipsniais nėra tinkama mintis, nors dažnai sakoma „Nuo ko susirgai, tuo ir gydykis“.

Išgėrus alkoholio jūsų kūnas metanolį paverčia formaldehidu – labai toksiška medžiaga. Formaldehidas gali būti iš dalies atsakingas už daugelį pagirių simptomų.

Be to, ryte nerekomenduojama gerti dar vieno stipraus gėrimo, nes tai gali tiesiog atitolinti siekį išsiblaivyti ir sukelti dar didesnes pagirių kančias.