PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2017 m. Gegužės 7 d. 11:25

5 bjaurūs dalykai, kurie nutinka, kai per retai skalbiate patalynę

Utena

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


229453

Jei esate vienas iš tų, kurie patalynę skalbia rečiau nei kas savaitę, Elledecor.com atskleidžia, kuo gi rizikuojate.

Štai kas gali nutikti, jei patalynę skalbiate rečiau, nei turėtumėte:

Spuogai ir aknė

Jei į lovą kartais griūvate nenusivalę makiažo, kenčia ne tik jūsų veidas, bet ir lova. Beje, blogiausias dalykas – ne dėmės, bet bakterijos, kurios kaupiasi patalynėje. Tai gali paskatinti odos bėrimą, sukelti aknės simptomus ir užkimšti poras. Prieš miegą būtina nusiprausti ir kruopščiai nuplauti veido odą, o patalynę skalbti ne rečiau nei kas 7–10 dienų.

Odos sudirgimas ir egzema

Purvina patalynė gali sudirginti odą, o jei prieš miegą tepate veidą riebiu kremu, tik dar blogiau. Jis sunkiau susigeria į odą, tad dalis jo atsiduria ant patalynės, o dėl to ima kauptis dar daugiau bakterijų. Jei kenčiate nuo egzemos, pasitarkite su gydytoju, koks kremas greičiausiai susigeria į odą, kad jo kuo mažiau atsidurtų ant jūsų patalų.

Grybelinės ar bakterinės infekcijos

Naktį žmogaus kūnas taip pat prakaituoja, o prakaitas tikrai niekur neišgaruoja. Tam tikros pelėsio rūšys auga ant drėgnų čiužinių ir gali sukelti astmą, plaučių uždegimą ar grybelinę infekciją onichomikozę.

Kai kurios infekcijos lengvai plinta per nešvarią patalynę, tad gali būti perduotos visiems šeimos nariams. Tarp jų – kirkšnių ir tarpvietės grybelis, odos grybelinė liga bei auksinis stafilokokas.

Vienos čiužinių kompanijos atliktas tyrimas parodė, kad ant vos savaitę neskalbtos patalynės yra 24 631 bakterijų daugiau nei ant vonios durų rankenos.

Dulkių erkutės

Jų lovoje gali būti net 1,5 mln. kasnakt, o dėl dulkių erkučių jums gali išberti odą. Jos gali sukelti ir rimtų bei sunkiai gydomų kvėpavimo problemų. Norint jų išvengti, patalynę būtina skalbti reguliariai, o lininius užvalkalus laikyti tamsioje ir sausoje vietoje.

Alergijos

Bakterijos ir dulkių erkutės gali sukelti arba pabloginti alergines reakcijas, ypač jei jūsų imunitetas nėra labai stiprus. Norint sumažinti riziką, patariama rinktis hipoalerginę patalynę, kurioje nesikaupia drėgmė, todėl mažėja ir dulkių erkučių, ir pelėsio susidarymo rizika.

Sintetines pagalves ar antklodes būtina keisti naujomis kas 2–3 metus, o pūkines – kas 5–6 metus.

14348970-1250132908350986-623096437-n.jpg