42-ejų Agotos pagrobimu įtariamą asmenį sulaikė „Aro“ pareigūnai: nusikaltimas buvo įvykdytas kvalifikuotai

20240109916A3950
Kaunas
BNS/Fotobankas nuotr.
Irma Bagūnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Naktį iš antradienio į trečiadienį ramiau miegoti gali visa Lietuva. Nuo sekmadienio nežinioje dėl Kaune pagrobtos mergaitės laukę tėvai ir daugybė neabejingų piliečių džiaugiasi – mergaitė rasta gyva ir sveika. 42-ejų įtariamasis sulaikytas vos už pusantro kilometro nuo tos vietos, kurioje Agota buvo pastebėta paskutinį kartą.

Valandą po vidurnakčio policijos atstovai susirinko į spaudos konferenciją. Sėkmingą operaciją ir jos detales pakomentavo policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir Kauno policijos viršininkas Mindaugas Baršys.

Taip pat skaitykite: Pareigūnai rado Kaune dingusią devynmetę mergaitę: „Nei kiek neabejojome, kad tai pasakysime“

„Norim pasidžiaugti ta sėkmės istorija, laiminga pabaiga. Realizacija pavyko pilna apimtimi, mergaitė šiuo metu yra Kauno klinikose, medikų priežiūroje. Įtariamasis yra sulaikytas. Noriu padėkoti tai didelei Lietuvos visuomenės daliai, kuri padėjo mums, prisidėjo tiek informacija, tiek aktyviais veiksmais, tiek kritika. Šiuo atveju derėjo ir vieši, ir nevieši dalykai. Dėkoju „Arui“, dabar jau galime pasakyti, kad „Aras“ dalyvavo finalinėje stadijoje. Sėkmę lėmė ir tai, kad tikėjome. Ne tik kaip policijos pareigūnai, bet ir kaip tėvai bei mamos. Sėkmę lėmė ir teisingai pasirinkta strategija, taktika, kryptys. Buvo pajungti šimtai policijos pareigūnų. Per labai trumpą laiką pavyko ištirti labai kvalifikuotą nusikaltimą. Apie jį ateityje kalbėsime dar tikrai nemažai. Mūsų laukia dar didelis darbas išsiaiškinti, ar tai šio asmens įvykdyta vienintelė veika. Čia yra tik vienas etapas, aišku, svarbiausias“, – sakė R. Požėla.

Rasta netoli pagrobimo vietos

Generalinis komisaras pasidalijo, kad pats sulaikymas vyko garažo masyve, salyginai netoli nuo pagrobimo vietos, apie pusantro kilometro, bet tikrai nebuvo paprasta rasti šią vietą. Sėkmę lėmė detalių suderinamumas, nuojauta, pareigūnų patirtis.

„Įtariamasis ir mergaitė buvo rasti garaže, į kurį mes patekome panaudojant priverstinio patekimo priemones, sulaikymą atliko „Aro“ pareigūnai. Tai nebuvo paprasta operacija, nes turėjome informacijos, kad asmuo gali būti ginkluotas. Buvo dilema ar skelbti informaciją visuomenei ar pasielgti taip kaip elgėmės. Manau, sprendimas pasiteisino“, – pasakojo R. Požėla.

Mergaitė patyrė šiek tiek sužalojimų

Policijos generalinis komisaras į spaudos konferenciją atskubėjo pabendravęs su sėkmingai surasta Agota.

„Mergaitė Kauno klinikose, su kolega Mindaugu kaip tik esame iš ten, patys pabendravome su mergaite. Šiuo metu ją apžiūri ekspertai, ji guvi, kalba, tačiau patyrė šiek tiek sužalojimų. Ji yra tėvų priežiūroje, aišku, tėveliai laimingi. Lauksime geriausių rezultatų, o mūsų laukia dar ilgas ir nuoseklus darbas aiškinantis visas aplinkybes“, – džiaugėsi Renatas Požėla.

Kvalifikuotas nusikaltimas

Kauno policijos viršininkas Mindaugas Baršys taip pat atskleidė operacijos detalių.

„Apie 23 valandą Technikos gatvėje buvo sulaikytas 42 metų vyriškis, kuris buvo prievarta pagrobęs mergaitę ir laikė ją garaže. Didelis dėkui visiems prisidėjusiems. Didžiausia motyvacija čia ir yra rasti gyvą vaiką“, – sakė M. Baršys.

Paklaustas, ar garažas, kuriame pareigūnai rado pagrobtą mergaitę, buvo pritaikytas tokio pobūdžio kriminalinei veikai, turėjo garso izoliaciją ar kitų detalių, Kauno policijos viršininkas žurnalistams sakė, jog garažas šiek tiek buvo pritaikytas.

„Apie tai dar tikrai kalbėsime, dar kartą noriu pabrėžti, kad nusikaltimas buvo įvykdytas kvalifikuotai. Asmuo nesitikėjo, kad bus sulaikytas, bet kai kurie dalykai mus nustebino", – paantrino R. Požėla.

Pareigūnai patvirtino, kad garažas neatrodė taip, kaip žmonės įpratę įsivaizduoti garažą, skirtą laikyti automobiliui.

Kaunietis nebuvo teistas

Policija kol kas nekomentavo, kokie buvo nusikaltimo motyvai. R. Požėla tikino, jog įtariamasis sulaikymui nesipriešino, pakluso „Aro“ pareigūnams.

„Matyt, „Arą“ pamačius visos baimės išgaruoja, tad šiuo atveju nebuvo bandymų priešintis ar žaloti mergaitę. Gal čia ir netikėtumo faktoriaus buvo. Jis pakluso reikalavimams, buvo uždėti atrankiai.
„Aras“ sulaikytąjį asmenį atidavė kriminalinei policijai“, – sakė generalinis komisaras.
 
Policijos vado teigimu, asmuo ne kartą yra baustas administracine tvarka.
 
„Neteistas asmuo, baustas ne vieną kartą administracine tvarka, kaunietis“, – konferencijos metu teigė R. Požėla.
 
Ar įvykio vietoje buvo rastas automobilis policija nekomentavo, tačiau teigė, kad mergaitė į automobilį buvo įsodinta Kauno Chemijos gatvės stotelėje. Policija taip pat negali komentuoti ar sulaikytasis planavo pagrobti būtent tą mergaitę. Tokius duomenis pareigūnai surinks apklausų metu.
 
Mergaitė buvo ieškoma keliuose skirtinguose garažų lokomotyvuose. Policija atskleidžia, kad abi lokacijos buvo susijusios, tačiau neatskleidžia, ar įtariamasis turėjo keletą garažų. Kol kas, pasak policijos, anksti kalbėti, ar įtariamasis turėjo bendrininkų, ar veikė vienas.