PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2021 m. Birželio 15 d. 08:04

4 patarimai, kaip elgtis su skolų išieškotojais

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


178618

Nemalonu turėti skolą, tačiau dar nemaloniau atsidurti tokioje situacijoje, kai jūs ruošiatės pietums su šeima ir jums staiga paskambina antstolis ar skolų išieškotojos. Kartais atrodo, jog lengviausias būdas išvengti nemalonumų – tai ignoruoti tokius skambučius ar laiškus. Tačiau šis sprendimas tik trumpalaikis, ir ilgainiui gali tik apsunkinti skolininko situaciją.

Skolų išieškotojai taip pat turi laikytis tam tikrų taisyklių ir reikalavimų, todėl kiekvienam skolininkui svarbu žinoti kaip elgtis, jeigu su jumis susisiekė skolų išieškojimo įmonė. Žemiau pateikti ekspertų patarimai netgi gali jums padėti sumažinti esamą skolą.

Kaip elgtis, jei su jumis susisiekė skolų išieškotojas?

Jeigu su jumis susisiekė nepriklausoma skolų išieškojimo agentūra, yra keli patarimai, kaip jums geriausia elgtis, kad dar labiau neapsunkintumėte savo situacijos.

Neignoruokite jų

Jūs jau esate skolingas pinigų: kreditorių ignoravimas situaciją tik paaštrins. Skolų išieškojimas yra ilgas procesas ir tuo užsiimančios įmonės mėgins su jumis susisiekti tol, kol skola nebus grąžinta, o kuo ilgiau delsite, tuo daugiau palūkanų prikapsės. Būtent todėl skolų išieškotojų ignoravimas gali neigiamai paveikti tolimesnes jūsų skolos grąžinimo palūkanas ir dar labiau išauginti sumą, kurią vis tiek turėsite grąžinti.

Paprašykite visos informacijos apie skolą

Taigi, kaip bendrauti su skolų išieškotoju, jeigu jau apsprendėte jo neignoruoti? Visų pirma, susirinkite kuo daugiau informacijos apie jūsų skolą. Galbūt jai jau galioja senaties terminas? Nors didžiajai daliai skolų Lietuvoje toks terminas netaikomas, pravartu žinoti, jog priverstinio išieškojimo senaties terminas yra penkeri metai. Galima sakyti, kad pasibaigus šiam laikui skolos yra „nurašomos“. Taigi, paprašykite kreditoriaus pilnos informacijos apie jūsų vardu turimą skolą – kada ji atsirado, ar buvo gautas teismo sprendimas dėl jos grąžinimo ir taip toliau. Kuo daugiau duomenų turėsite, tuo geriau.

Bandykite derėtis

Raštu gavę informaciją iš kreditoriaus ir patvirtinę, jog skola tikrai yra jūsų, nepamirškite, jog jums nebūtina per vieną kartą sumokėti visą sumą – visuomet yra erdvės deryboms. Galbūt yra kokių nors lengvinančių aplinkybių, kurios leistų jums mokėti ne visą sumą, o tik dalį jos? Aptarkite tai su skolų išieškotoju. Na, o jeigu iš jūsų reikalauja grąžinti visą sumą, tuomet prašykite kreditoriaus parengti įmokų planą bei pasistenkite padengti bent minimalias kiekvieno mėnesio įmokas, kurių dydį aptarsite su skolų išieškojimo įmone.

Jei negalite sumokėti...

Jeigu sutinkate su skola, tačiau šiuo metu neturite galimybių ją padengti, bendradarbiaudami su skolų išieškojimo įmone galite rasti abi puses patenkinantį variantą. Galbūt galima laikinai nukelti skolos mokėjimo pradžią arba sumažinti mėnesines įmokas. Tik neslėpkite nuo kreditoriaus savo finansinės situacijos – greičiausiai jis jau bus su ja susipažinęs ir galės tinkamai parengti jums priimtiną skolos grąžinimo planą.

Kreditorius gali sutikti:

  • Leisti jums mokėti mažesnes įmokas per ilgesnį laiko tarpą;
  • „Nurašyti“ skolą, jeigu ši pripažįstama beviltiška;
  • „Nurašyti“ skolą, jeigu iškart sumokate didžiąją dalį jos;
  • „Nurašyti“ skolą dėl prastos skolininko finansinės situacijos, jeigu nėra prošvaisčių, kad ji artimiausiu metu pasikeis.

Jeigu su jumis jau susisiekė skolų išieškotojas, vadovaudamiesi šiais patarimais galite pasukti svarstykles savo naudai. Civilinėje teisėje labai svarbus sąžiningumo principas, todėl dirbdami išvien su kreditoriais ir sąžiningai mokėdami įmokas nustatytais terminais, galima nesunkiai išvengti didelių nemalonumų teisme.

Neignoruokite skolų išieškojimo įmonės, susirinkite visą informaciją apie savo skolą ir stenkitės bendradarbiauti dėl įmokų mokėjimo, kad skolą galiausiai grąžintumėte ir jos našta nebeslėgtų pečių.

Remiamas turinys