PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2020 m. Gegužės 7 d. 17:21

4 mitai apie dantų priežiūrą. Ar tikite jais?

Vilnius

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


129382

Vienas didžiausių sveikų dantų priešų – melą skleidžiantys mitai apie jų priežiūrą, kuriais žmonės linkę tikėti ir juos pritaikyti kasdieniniuose dantų priežiūros ritualuose. Šiandien sveikatos stereotipų plitimas visuomenėje itin gajus dėl ne visada etiškos ir tikslios, faktais nepagrįstos žiniasklaidos, kurios skleidžiama informacija naujųjų medijų kanalais greitai pasiekia tūkstančius žmonių. Pavyzdžiui, odontologai Vilniuje, priimdami pacientus, pastebi, kad daugelio jų dantų sveikatos problemų buvo galima išvengti taikant tinkamą, žiniomis ir patirtimi pagrįstą dantų priežiūros planą. Jeigu nenorite išlaidauti brangiai kainuojančiam dantų gydymui, kviečiame pasidomėti ir susipažinti su didžiausiais dantų priežiūros mitais.

1. Kramtomoji guma vietoje dantų valymo

Remiantis šiuo mitu, po valgio nebūtina valytis dantų: užtenka kramtyti kramtomąją gumą. Jeigu tai būtų absoliuti tiesa, daugelis žmonių neturėtų burnos sveikatos problemų, tiesa? Tačiau ši informacija apie kramtomąją gumą yra teisinga tik iš dalies. Becukrė guma skatina rūgštis neutralizuojančių seilių išsiskyrimą, o kuo daugiau jų, tuo geriau apiplaunami dantys. Vis dėlto – mitas, jog ji gali apsaugoti nuo ėduonies.

Didžiausio Lietuvos miesto gyventojų dantis prižiūrintys, kvalifikuoti odontologai Vilniuje pamini, kad kramtomoji guma gali būti naudojama kaip profilaktinė priemonė norint išsaugoti sveikus dantis, tačiau ji jokiu būdu nėra pagrindinė ar galinti visiškai pakeisti įprastą dantų priežiūrą. Specialistai rekomenduoja po valgio burną skalauti antiseptiniu burnos skalavimo skysčiu, kuris kur kas efektyviau kovoja su maisto likučiais.

2. Pakanka šepetėlio ir dantų pastos

Didelė dalis žmonių linkusi manyti, kad kasdienei burnos priežiūrai pakanka dantis valyti šepetėliu ir dantų pasta (be kita ko, gausiu jos kiekiu). Dantų priežiūros specialistai sutartinai teigia, kad tokiu dantų priežiūros būdu sunaikinami tik kiek daugiau nei 20 proc. mikrobų, o visa kita jų dalis pasilieka ant burnos gleivinės (liežuvio) ir tarpdančiuose. Taigi, jūsų dantų priežiūros priemonių lentynėlėje turėtų atsirasti tarpdančių siūlas, tarpdančių šepetėlis.

Be to, odontologai Vilniuje ir kituose šalies miestuose nuolat mini, jog dantų pastos nereikia naudoti daug – pakanka žirnio dydžio. Atminkite, jog pasta tėra pagalbinė priemonė, o apnašą reikia mechaniškai nuvalyti šepetėliu.

3. Nėra problemos – nereikia apsilankyti pas odontologą

Daugelis žmonių vis dar mano, jog jeigu dantų neskauda arba jie pastebimai nepakeičia išvaizdos, nėra reikalo eiti pas odontologijos specialistą. Kodėl tai mitas? Visų pirma, ankstyvas, dar tik prasidėjęs dantų ėduonis apie save nepraneša jokiais simptomais, todėl net išoriškai sveikai atrodantis dantis gali slėpti problemas, kurias reikia gydyti kuo anksčiau tam, kad išvengtumėte didesnių problemų ateityje. Su įvairiomis dantų problemomis susiduriantys odontologai Vilniuje bei kituose miestuose stengiasi įtikinti žmones, jog norėdami išlikti sveiki, šie turėtų apsilankyti pas odontologą bent du kartus per metus.

4. Jeigu kraujuoja dantenos – reikia nustoti valyti dantis

Visų pirma, nereikia nustoti valyti dantų. Visų antra, kraujuojančios dantenos – aiškus ženklas, jog vizitas pas odontologą yra būtinas siekiant nustatyti problemos rimtumą ir išgydyti dantenų uždegimą. Dažniausiai jis pasireiškia tiems žmonėms, kurie reguliariai nesilanko pas burnos higienistą ar valo dantis netinkamai, pavyzdžiui, nenaudoja tarpdančių siūlo ir taip palieka burnoje pūti maisto likučius. Jeigu jūsų dantenos pradėjo kraujuoti, skubiai užsiregistruokite vizitui pas odontologą ir dantis valykite minkštu šepetėliu.

Lietuvoje dirbantys burnos priežiūros specialistai – aukštos kvalifikacijos odontologai Vilniuje ir kituose mažesniuose miestuose – gali padėti išvengti rimtų dantų ir dantenų ligų, jeigu į juos kreipsitės laiku. O kad vizitai būtų kuo retesni, skirkite laiko dantų priežiūrai kiekvieną dieną: ryte, po pietų ir vakare.

Remiamas turinys