PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Gegužės 9 d. 08:17

4 artėjančių skyrybų simptomai ir vaistai nuo jų

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


83025

Norite išvengti skyrybų ir išsaugoti ilgalaikius darnius santykius? Pasinaudokite psichologų rekomendacijomis. Pasirodo, būsimas skyrybas galima iš anksto išpranašauti pagal tam tikrus požymius.

Keturi požymiai – greitų skyrybų pranašai

1. Žmona nuolat skundžiasi vyru.

2. Žmona smarkiai niekina, nuvertina vyrą.

3. Vyras reaguoja atsiribojimu.

4. Vyras beveik nereaguoja į kritiką, užsisklendžia savyje.

Remiantis statistika, tikimybė, kad pora, kuriai būdingi šie požymiai, per metus išsiskirs, yra 75 proc. Pasitvirtino, kad būtent šie būsimų skyrybų požymiai yra pagrindiniai.

Kai skyrybos neišvengiamos

1. Žmona nuolat skundžiasi. Moteris visą laiką nepatenkinta, ir šie jausmai nuspalvina visą bendrą sutuoktinių būvį niūriomis spalvomis. Bendravimas pamažu nyksta, abu partneriai dūsta nuolatinių pretenzijų atmosferoje.

2. Niekinamas vyras. Įsivaizduokite dvi nelaimingas žuvytes labai nešvariame akvariume be oro. Ar verta berti joms daugiau maisto? Tokios šeimos pirmoji užduotis yra pašalinti nuodus. Kol moteris prisipildžiusi negatyvo, jai labai sunku vertinti vyrą. Viskas atrodo ne taip ir nepakankamai gerai. Vyras jaučiasi toks nuvertintas, kad nemato prasmės stengtis. Juk jeigu nėra skirtumo, tai kam mokėti daugiau?

3. Vyras atsiriboja. Jam sunku neatsiriboti, bet reikia mokytis. Kitaip užges paskutinės artimumo ir meilės žarijos. Vyrai dažniausiai stengiasi išlaukti, kol audra nurims, jie tikisi, kad moteris „nusileis“ pati. 75 proc. atvejų taip neatsitinka.

4. Vyras nereaguoja į kritiką. Net tose porose, kur vyras nors kažkaip atsako, kad ir agresija, negatyvas šiek tiek išliejamas lauk. Metodas „parėkaus ir nustos“ mums netinka. Mums reikia „prijaukinti drakoną“. Vyras turėtų mokytis nustatyti leistinas ribas, palengvinti sunkias savo moters būsenas, palaikyti su ja kontaktą, o moteris turi ieškoti adekvačių būdų kalbėti apie savo jausmus. Niekas neturi spjaudytis ugnimis ar bėgti iš rūmų į savo vienatvės urvą. Arba į kitus rūmus.

Ką daryti, jeigu santykius apėmė krizė?

Moteriai reikia dėmesį nukreipti į save. Svarbu gerai suprasti savo poreikius, troškimus ir pretenzijas. Dauguma iš jų tikriausiai yra sveiki, todėl reikia mokytis apie juos kalbėti. O kai kurie gali būti neurotiškos vaikiškos pretenzijos – mergaitės, kuriai vaikystėje trūko meilės.

Vyrui reikia mokytis suvaldyti savo agresiją. Daugumai vyrų sunku išreikšti savo agresiją, todėl juos kankina nuolatinis emocinis „vidurių užkietėjimas“, o viduje susikaupia daug nuoskaudų. Tada nelieka nei meilės, nei aistros, nei laimėjimų. Reikia atsišaldyti. Aiškinti moteriai, kur ji peržengia ribas, ką galite jai duoti, ko norite, kur ji gali susitvarkyti pati.

Abiem reikia mokytis dėkingumo. Už ką galima dėkoti tam ožiui / tai ožkai? Supraskite, kad dėkingumas pirmiausia reikalingas ne partneriui, o jums. Jeigu jūs nematote gyvenime nieko gero, tai jo ir nebus.

Dėkingumas – galinga, nepakankamai vertinama jėga. Ji pakeičia žmones. Tik nepamirškite, kad dėkingumas turi būti natūralus, tikras, o ne apsimestinis ir pataikaujantis.

Šaltinis: Intensense.ru

alfalt-logo-skaidrus.png