30-ies sulaukęs Bobi iš Portugalijos pripažintas seniausiu šunimi pasaulyje

Pasaulis
Gineso rekordininkas šuo Bobi
BNS Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

30-ies sulaukęs sarginis šuo Bobi, kuris pirmosiomis savo gyvenimo dienomis vos nežuvo, savo gyvenimo saulėlydį leidžia kaip įžymybė vidurio Portugalijoje po to, kai buvo paskelbtas seniausiu pasaulyje šunimi.

Vasario 1 dieną Guinnesso (Gineso) pasaulio rekordų knyga jį pripažino seniausiu pasaulyje šunimi, taip jis pagerino beveik šimtmečio senumo rekordą, iki tol priklausiusį australų piemenų šuniui Blujui, kuris nugaišo 1939 metais, būdamas 29 metų ir penkių mėnesių amžiaus.

Bobi yra grynaveislis Alantėjos mastifas, portugalų piemenų sarginis šuo, kurio įprastinė gyvenimo trukmė yra 12–14 metų.

Jis gimė 1992 metų gegužės 11 dieną kartu su dar trimis šuniukais Costų (Koštų) šeimai priklausančiame mediniame sandėliuke mažame Konkeiros kaimelyje vidurio Portugalijoje.

Kadangi šeima turėjo daug gyvūnų, tėvas nusprendė, kad negali jie laikyti naujagimių šuniukų, todėl kitą dieną, kai kalytė Žira buvo išėjusi, tėvai paėmė šunyčius iš pašiūrės, pasakojo Leonelis Costa (Leonelis Košta), kuriam tuo metu buvo aštuoneri metai.

Tačiau jie nesuprato, kad paliko vieną pasislėpusį šuniuką, kurio kailio spalva buvo kone identiška medinėms sandėliuko lentoms. 

L. Costai ir jo seseriai skaudėjo širdį, kad šuniukai buvo nužudyti.

Tačiau tada jie pastebėjo, kad Žira vis grįžta į pašiūrę, todėl pasekė ją ir aptiko išgyvenusį šuniuką.

Jie nusprendė laikyti jo egzistavimą paslaptyje, kol šuniukas galės atmerkti akis.

„Mes žinojome, kad jie nieko jam nepadarys ir kad Bobi liks su mumis. Taigi mes laikėme paslaptį“, – AFP sakė L. Costa.

„Vėliau buvome nubausti, bet buvo verta“, – sakė jis.

Šiandien Bobi pasitinka savo gyvenimo saulėlydį, prisimindamas, kad yra pasaulio rekordininkas tik tada, kai apsilanko žiniasklaidos atstovai.

„Nesitikėjome tokios reakcijos“, – sakė L. Costa.

Bobi ilgaamžiškumą vyras aiškina ramybe kaime ir žmogiška mityba, kurią sudaro daug mėsos ir žuvies.

„Jis visada ėdė tai, ką valgome mes“, – sakė jis.

Jis niekada nebuvo pririštas grandine ar vedžiojamas su pavadėliu ir galėjo laisvai klajoti po miškus aplink kaimą.

Šiandien augintiniui vaikščioti tapo sunku, todėl didžiąją laiko dalį jis praleidžia kieme su katėmis arba paėdęs snaudžia.

Daugelis šios šeimos šunų nugyveno ilgą gyvenimą. Bobi motina Žira sulaukė 18 metų, o kitas šuo – 22 metų.

„Tokias situacijas matome kaip įprastą jų gyvenimo rezultatą, tačiau Bobi yra vienintelis toks“, – sakė L. Costa Guinnesso rekordų knygai.