3 svarbiausi darbai belaukiant Šv. Velykų

Lietuva
Stocksnap.io nuotr.
Ugnė Urbonė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Laukiamiausia pavasario šventė, prie stalo bursianti artimuosius, jau ne už kalnų. Kad džiaugsmo belaukiant Šv. Velykų būtų dar daugiau, pats metas prie darbų sąrašo suskubti užsidėti visas varneles. Kokius tris darbus būtina atlikti, kad rūpesčių prieš pat šventes būtų kuo mažiau?

Namų švara pasirūpinta

Kiekviena moteris pripažintų, kad namų švara – bene didžiausias rūpestis prieš kiekvieną šventę. Ypač, jeigu susibūrimas planuojamas jūsų namuose, į kuriuos sugūžės artimieji. Jau pirmoji saulė, pasirodžiusi anstyvą pavasarį, parodo visus namų netobulumus. Dulkės, nešvarumai ant langų, dulkių kamuoliai po baldais ir tarp jų. Paskutinės dienos iki Velykų – pats metas griebtis šių darbų. 

Pirmiausia pasirūpinkite langų švara. Nustebsite, kokie šviesūs gali tapti jūsų namai! Kitas žingsnis – dulkės ir kova su jomis. Atstumkite ilgai nejudintus baldus, prieikite prie tarpų, kurių paprastai nesiskubinate valyti. Sienos ir kova su dėmėmis ant jų – dar vienas darbas, kurio neišvengsite, norėdamos matyti plika akimi matomą rezultatą. 

Jeigu šventinis šurmulys neaplenks būtent jūsų namų, pasirūpinkite, kad visi indai ir stalo įrankiai būtų paruošti naudojimui, o jų kiekis, įvertinant svečių skaičių, būtų tinkamas. Kai namų ruoša baigta, metas imtis kitų darbų.

Margučiai – svarbiausias šventės akcentas

Kaipgi be svarbiausios stalo puošmenos. Kiaušinių marginimas neretai tampa vienu svarbiausių darbų, besiruošiant Velykoms. Pats metas nuspręsti, kaip juos dažysite šiais metais. 

Jeigu ruošiatės kiaušinius marginti vašku, tai pareikalaus daugiau laiko, tad net ir šiandiena – tinkamas metas pradėti. Pasirinkę kiaušinius dažyti maistiniais dažais ar kitais natūraliais būdais, marginimo darbus galite atlikti ir prieš pat Velykas. Svarbiausia – suplanuoti, kaip ir kada tai darysite. Tokiu būdu išvengsite streso ir lakstymo it pametus galvą. 

Gaspadinių džiaugsmas – šventinis meniu

Turbūt sutiksite, kad kasmet tenka gerokai pasukti galvą, norint nustebinti artimuosius šventiniais pietumis. Mūsų patarimas – jau dabar dėliotis planą, kuo vaišinsite namiškius ir svečius. Tikslus šventinio meniu sukūrimas padės išvengti paskutinės minutės streso ir grūsčių parduotuvėse. 

Jeigu planuojate „suneštinius“ pietus – susitarkite, kas ką gamins. Ne tik išvengsite kilogramo baltos mišrainės, kurią veikiausiai paruoš kiekviena šeimininkė, bet ir paįvairinsite šventinį meniu. Be to, nereiks veltui švaistyti maisto. 

Nepamirškite deserto! Tortui ar kitam įmantresniam kepiniui gali reikti skirti bent keletą laisvų vakarų. Suplanuokite, koks desertas šiemet taps jūsų stalo pažiba. 

Jeigu varneles užsidėsite prie visų šių punktų – jūsų šventės atkeliaus be didesnio rūpesčio ir su kur kas didesnius džiaugsmu. Atsiraitokime rankoves ir kibkime į darbus!