PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Gruodžio 21 d. 14:05

3 požymiai, kad prisiimate per daug įsipareigojimų santykiuose su vyru

Vilnius

www.needpix.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


110958

Moterys gali užsiversti sau ant pečių nepakeliamą naštą ir vilkti visą gyvenimą, tik ar to reikia? Psichologė Marija Zelina atskleidė požymius, kurie byloja, kad moteris per daug rūpesčių ir darbų prisiima sau santykiuose su partneriu.

1. Amžinas rūpinimasis

„Užsidėk kepurę, kitaip sušalsi!“, „Nevalgyk to, kad nekiltų skrandžio problemų“, „Ar užsirašei pas gydytoją?“, „Nusistatyk žadintuvą, kad nepramiegotumei“. Tokių frazių pasitaiko ne tik motinos ir vaiko dialoguose, bet ir sutuoktinių.

Perdėtas rūpinimasis kito žmogaus gerove reiškia, kad jūs apribojate partnerio laisvę ir prisiimate atsakomybę už jo gyvenimą ir sveikatą, tampate jo „mamyte“. Šioje situacijoje jūs vaidinate gelbėtojos vaidmenį, laikote savo pareiga apsaugoti kitą nuo visų įmanomų nemalonumų, nors iš tikrųjų niekam to nereikia ir galiausiai dėl to kenčia abu.

Ką daryti, jeigu tai jūsų tema?

Paklauskite savęs, kuo norite būti savo vyrui: mylima žmona ar motina? Nuolat priminkite sau, kad prieš jus stovi žmogus, pajėgus pats priimti sprendimus, pasirūpinti savimi ir savo sveikata. Ir atsakomybė už priimtą sprendimą – kosulį, peršalimą, skrandžio problemas, nenustatytą žadintuvą – tenka tik jam.

2. Savo reikšmingumo tvirtinimas

„Jis be manęs neišgyventų!“ – dažnai kartoja alkoholikų ir kitų priklausomų vyrų žmonos. Moterų manymu, jų partneris nemoka naudotis skalbimo mašina, nesugeba pasišildyti maisto mikrobangų krosnelėje, išsilyginti marškinių ir apskritai negali egzistuoti be mylimos žmonos.

Sutikite, jog matome visai ne realistinį vaizdą: suaugęs vyras, išsivystęs iki kūdikio lygio. Iš tikrųjų ir čia labai smarkiai pasireiškia gelbėtojos vaidmuo. „Aš viską padarysiu už jį, aš jį išvaduosiu nuo to!“, „Jis be manęs nesugebės“. Tokia pozicija yra labai patogi kai kuriems vyrams, ypač infantiliems, nes gyvenimas pasidaro labai lengvas ir patogus, kai kas nors prisiima visus buitinius rūpesčius ir problemas.

Ir mes turime nukankintą, išvargusią moterį, kuri velka ant savo pečių mažiausiai dviejų suaugusiųjų žmonių naštą.

Ką daryti, jeigu tai jūsų tema?

Pirmiausia racionalizuokite situaciją. Jūsų vyras turi rankas, kojas ir tam tikrą intelektą, vadinasi, jis yra pajėgus pats pasigaminti maisto, išsiskalbti drabužius, išsiurbti dulkes po sofa.

Antra, mokykitės prašyti pagalbos. Neturite nešti visko ant savo pečių, skalbti, tvarkytis ar kelias valandas praleisti prie viryklės, kai tiesiog virstate iš kojų. Prašykite partnerio pagalbos arba susitarkite dėl buities darbų pasidalijimo.

3. Viską žinau geriau už kitus

„Aš pakeisiu jo gyvenimą į gera“ – vienas dažniausių moterų ketinimų. Tikriausiai girdėjote garsiąją frazę: „Už kiekvieno didžio vyro stovi didi moteris.“ Tik toji frazė dažnai interpretuojama neteisingai.

Pavyzdžiui, moteris stengiasi savo vyrą paversti didžiu. Vietoj jo vaikšto į pasitarimus, skambina užsakovams, užrašo jį į kursus, sprendžia jo problemas, t. y. daro viską, kad vieną gražią dieną pabustų šalia „princo“. Išnaudojama daugybė jėgų ir resursų, o rezultato nebūna. Tada prasideda nuoskaudos, pyktis, nusivylimai partneriu ir pretenzijos jam.

Arba įvyksta priešingai – partneris tampa sėkmingas, o moteris žvelgia į save ir suvokia, kad visą gyvenimą gyveno ir stengėsi dėl jo, o sau nei laiko, nei jėgų nelikdavo. Apima pyktis, pavydas, apmaudas, nuoskaudos.

Ką daryti?

Prisiminkite, kad kiekvienas iš mūsų – savo likimo šeimininkas. Negalima pakeisti žmogaus prieš jo valią. Nuo tokių pastangų nei jūs, nei jūsų partneris neimsite gyventi geriau. Kiekvienas nori matyti šalia savęs laimingą žmogų su savo interesais ir pomėgiais, o ne tokį, kuris visą save paskiria kažkam kitam.

Dažniausiai tokia elgsena būna priklausomybės santykių požymis. Savo veiksmais moteris stengiasi išgelbėti partnerį. Pats ketinimas gal nėra blogas, bet nieko gero iš to neišeina, išskyrus nusivylimus, nuovargį, pyktį ir kitas neigiamas emocijas.

Išeitis viena: griežtai atsisakyti gelbėtojos vaidmens.

Šaltinis: „Econet“.

alfalt-logo-skaidrus.png