REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mama kalba2023 m. Sausio 25 d. 16:25

3 klaidos, kurias tėvai daro drausmindami savo vaikus

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


257447

Įprasta, kad tėvai nori visa ko geriausio savo vaikams, tačiau vaikų auklėjime labai svarbi ir drausmė. Kaip „neperspausti“ drausminant vaikus ir kokias klaidas dažniausiai daro tėvai?

Drausminama už normalų vaiko elgesį

Tenka pastebėti, kad tėvai kartais savo vaikus drausmina visai be reikalo. Žaisdami vaikai skleidžia keistus garsus, imituoja įvairiausius balsus, kurie kartais primena spiegimą ar riaumojimą. Iš šono visa tai suaugusiojo akimis gali atrodyti keistai, o kartais net erzinančiai. Tačiau prisiminkite savo vaikystę, juk jūs irgi turėjote savo iliuzijų pasaulį, juk taip pat prisigalvodavote įvairių žaidimų, kurie kitiems atrodydavo galbūt keistai. Neatimkite iš vaiko vaikystės ir neverskite jo elgtis taip, lyg jis būtų suaugęs.

Su vaiku bendraujama pakeltu tonu, šaukiant

Šaukimas ant vaiko nėra tinkama drausminimo technika. Kai šaukdami bandote auklėti savo atžalą, prisiminkite, kad negerbiate savo vaiko ir tuo pačiu metu mokote jį negerbti aplinkinių, kadangi tam tikro elgesio vaikas mokosi būtent iš tėvų. Šaukimas rodo jūsų nusivylimą ir psichologinį išsekimą, tačiau nepadeda išspręsti problemos dėl kurios ir vyksta barnis.

Drausminate visus vaikus už vieno vaiko išdaigas

Ši taisyklė galioja turintiems daugiau nei vieną vaiką. Ne paslaptis, kad kai šeimoje yra daugiau vaikų, įvairūs jų tarpusavio konfliktai yra neišvengiami. Kad ir kaip kartais esate pavargę ir neturite jėgų ir noro gilintis, kuris iš vaikų yra daugiau, o kuris mažiau kaltas konkrečioje situacijoje, pasistenkite išsiaiškinti visas įvykio aplinkybes ir nedrausminkite visų vaikų vienodai. Tas, kuris konkrečioje situacijoje yra daugiau kaltas (galbūt pakurstęs konfliktą), matydamas, kad visi yra drausminami taip pat, kitą kartą gali vėl turėti pagundų inicijuoti veiksmus, kurie neabejotinai sukels kivirčą, o tas, kuris yra mažiau kaltas toje situacijoje, jausis kaltas be kaltės. Todėl visada išsiaiškinkite situaciją ir taikykite skirtingas drausminimo priemones.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA