29 šalių kultūros ministrai priėmė bendrą pareiškimą dėl Ukrainos atstatymo

Lietuva
Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kultūros ministras Simonas Kairys, dalyvaudamas antrojoje Kultūros ministrų konferencijoje ir metiniame Pasaulio ekonomikos forume, kartu su kitų 28 šalių kultūros ministrais ir 8 tarptautinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis priėmė bendrą pareiškimą dėl Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą pasmerkimo ir Ukrainos atstatymo.

Baltijos šalių kultūros ministrų inicijuotame pareiškime tarptautinė bendruomenė raginama koordinuoti pastangas padedant atstatyti Ukrainą, taip pat šiame procese bendradarbiauti su Ukrainos valstybės institucijomis, įtraukti vietos bendruomenę ir jos profesionalus, nevyriausybinį, privatų sektorius, pasitelkti vietos išteklius, išsaugoti ir atkurti kultūros paveldą, teigiama Kultūros ministerijos pranešime žiniasklaidai.
 
Bendrame pareiškime taip pat skatinama atstatyti Ukrainą remiantis aukštos kokybės Baukultur vertybėmis (tinkamai suprojektuotais miestais, kaimo vietovėmis bei pastatais) pasinaudojant ir konferencijoje įsteigtu Davoso Baukultur aljansu.
 
Priimant šį bendrą pareiškimą konferencijai pirmininkavo kultūros ministras S. Kairys, pažymima pranešime.
 
Pirmadienį pasirašytu Davoso Baukultur memorandumu buvo įkurtas Davoso Baukultur aljansas, vienijantis privatų, valstybinį ir nevyriausybinį sektorius, tarptautines organizacijas. Pagrindinis šio neformalaus tinklo uždavinys – skatinti įvairių lygmenų tarpsektorinį ir tarpdisciplininį bendradarbiavimą, stiprinti aukštos kokybės Baukultur įgyvendinimą praktikoje, gerinti gyvenamosios aplinkos kokybę. Kultūros ministerija patvirtinta šio aljanso valdymo komiteto nare 2023–2027 metams.
 
Kultūros ministras Simonas Kairys sausio 15–18 dienomis dalyvauja Davose, Šveicarijoje, antrojoje Kultūros ministrų konferencijoje ir metiniame Pasaulio ekonomikos forume.