PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Spalio 11 d. 08:31

25 patarimai kelionei į prekybos centrą, padėsiantys sutaupyti pinigų, laiko ir nervų

Vilnius

Asociatyvi ELTOS nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


149541

Prieš apsilankant prekybos centre.

1. Suplanuokite savaitės meniu

Jei tiksliai žinosite, ką ir kada gaminsite, galėsite nustatyti, ką tiksliai turite nusipirkti, o kas jau yra šaldytuve ir ko per daug. Tai išgelbės jus nuo skubotų pirkinių ir tuo pačiu visą savaitę nuo skaudžių minčių, ką gaminti vakarienei.

2. Patikrinkite nuolaidas

Pažvelkite į prekybos centro svetainę ir peržiūrėkite virtualų katalogą, naudokite specialias programas, kad rastumėte nuolaidas. Jei radote geras produktų, kurių galiojimo laikas yra ilgas, kainas, galbūt verta juos įtraukti į savo pirkinių sąrašą ir taip sutaupyti pinigų.

3. Sudarykite sąrašą

Net jei turite puikią atmintį, šiuo klausimu neturėtumėte ja pasikliauti. Užrašykite ant popieriaus lapo arba įveskite savo išmaniajame telefone norimų įsigyti produktų sąrašą.

Pažvelkite į vonios kambarį ir spintelę po kriaukle: galbūt pritrūkote skalbinių ploviklių ar šiukšlių maišelių. Tokiu būdu vienu ypu galite nusipirkti viską, ko jums tikrai reikia.

4. Pasiimkite grotuvą

Paradoksalu, bet tiesa: lėta foninė muzika 38% padidina parduotuvių pardavimus. Mažiau meditatyvios melodijos, grojamos iš ausinių, padės neužkibti ant šio jauko.

5. Pavalgykite

Alkaną žmogų nesunku suvilioti maistu ir jo pirkinių krepšelis užsipildys daug aktyviau. Mokslininkai netgi apskaičiavo, kad būdami alkani išleiskite vidutiniškai 64% daugiau nei nei su pilnu skrandžiu.

6. Pasirinkite tinkamą laiką

Užbėgti duonos po darbo greičiausiai teks piko metu. Tuo tarpu didelius pirkimus geriau planuoti tinkamesniu laiku. Tuomet išvengsite didžiulių eilių ir ankštų praėjimų, o lentynos neliūdins savo tuštuma.

Norėdami apskaičiuoti teisingą laiką, apsvarstykite, kada eiti į prekybos centrą yra nepatogiausia. Beje, kai kurios parduotuvės siūlo papildomas nuolaidas ypatingomis dienomis ir apsipirkimo valandomis. Šios informacijos ieškokite informacinėse lentelėse ar reklamose.

7. Parkuokite automobilį arčiau išėjimo

Įeinate į prekybos centro lengvai ir bet koks atstumas yra jūsų jėgoms, tačiau paliekate jį su didžiuliais krepšiais ar sunkiu vežimėliu. Todėl kelionė atgal turėtų būti kuo trumpesnė.

Prekybos salėje

8. Ribokite laiką

Nusistatykite tikslą, kad pirkinius įsigytumėte per protingą, bet pagrįstą laiką. Griežtas laiko ribojimas nesuteiks galimybės „pamatyti ką nors kita“ ir išleisti per daug. Be to, kategorijoje „dar kas nors“ retai yra reikalingų dalykų.

9. Vaikščiokite tik konkrečiomis lentynų eilėmis

Jei jums reikia makaronų, kopūstų ir pieno, eikite prie daržovių, pieno ir makaronų lentynų. Neskubus klaidžiojimas po prekybos centrą priverčia nusipirkti tai, ko nebuvo planuose. Kad nebijotumėte pamiršti ko nors pasiimti, turėkite sąrašą.

10. Žiūrėkite žemiau ir aukščiau

Lentynos akių lygyje yra skirtos brangiausioms arba prekybininkų parduoti trokštamoms prekėms. Todėl verta nuleisti žvilgsnį, kad rastumėte produktų, kurių kaina būtų prieinamesnė. Atkreipkite dėmesį, kad pigiau nebūtinai reiškia blogiau. Tiesiog palyginkite sudėtį.

Beje, aukštesniame nei 170 cm lygyje taip pat gali būti puikių ir nebrangių prekių. Dar aukščiau turėtumėte ieškoti produktų, kurie baigėsi lentynose: gali būti, kad akcijiniam padažui paprasčiausiai neliko laiko iš pakuotės perkelti į tinkamą vietą. Tiesa, norint jį gauti, gali tekti pakviesti prekybos centro darbuotoją.

11. Perskaitykite etiketes

Atkreipkite dėmesį į galiojimo laiką, pagaminimo datą, laikymo sąlygas ir nepamirškite apie sudėtį. Pavyzdžiui, sūryje ir varškėje neturėtų būti augalinių riebalų. O neriebus jogurtas gali būti kaloringesnis už įprastą analogą, o tai svarbu, jei jį perkate dietiniais tikslais.

12. Patikrinkite akcijos sąlygas

Jei jus domina geltonos kainų etiketės, apgalvokite pasirinkimo procesą. Pirmiausia patikrinkite produkto galiojimo laiką, galbūt taip prekybos centras parduoda nelikvidžias atsargas. Antra, patikrinkite akcijos sąlygas: gali būti, kad kaina galioja tik perkant tris to paties pavadinimo gaminius, tačiau jums nereikia trijų namelių katei.

13. Atkreipkite dėmesį į kainą

Šis patarimas atrodo akivaizdus, ​​tačiau daugelis žmonių nežiūri į reguliariai perkamų prekių kainą. Jūs esate įpratęs, kad pieno pakuotė kainuoja 64 centus ir tiesiog įdedate ją į krepšelį. Bet gali pasirodyti, kad produktas jau seniai buvo įvertintas kur kas daugiau.

Jei nežinote dažnai perkamų produktų kainos, jūs prarandate galimybę sutaupyti pinigų.

14. Tyrinėkite prekybos centro prekės ženklą

Daugelis tinklų gamina arb platina prekes su savo prekės ženklais. Jie išsiskiria nepatraukliomis pakuotėmis, žema kaina ir reklamos nebuvimu. Šie produktai apima ir baisius, ir nuostabius produktus. Kokybę galite sužinoti atidžiai perskaitę etiketes ir, deja, bandymų ir klaidų metodu.

15. Įvertinkite kilogramo kainą

Prekybos centrai yra įpareigoti ant kainų etiketės nurodyti ne tik pakuotės, bet ir prekių kainą už 1 kg. Jei jie to nepadaro, skaičiuokite patys. Būtent šis skaičius iškalbingiausiai pasako apie tikrąją prekių kainą ir padeda pasirinkti naudingiausią variantą iš kelių.

16. Teisingai suapvalinkite

4,99 € yra 5 eurai, o ne 4. Taip, skirtumas yra „tik“ 99 centai, tačiau turint 10 produktų, susikaups beveik dešimt eurų ir jūs galite netilpti į numatytą biudžetą.

17. Pažvelkite į vidų

Varškę perkate visai savaitei, tačiau lentynoje yra tik produktas, kurio galiojimo laikas baigiasi poryt. Pažvelkite į pakuotes antroje, trečioje eilėje ir pan. Iki pačios sienos.

Pardavėjai padeda šviežesnį produktą giliai ir tai yra logiška: tokiu būdu pirkėjai pirmiausia išneš produktus, kurių galiojimo laikas greitai baigsis.

18. Su fasuotomis prekėmis elkitės atsargiai

Ant supjaustytų dešrų ar sūrio pakuotės dažnai galite rasti tik pakavimo datą, kurią lengva pakeisti kartu su plastikine plėvele. Ir čia nėra nei žodžio apie pagaminimo datą. Todėl tokie pirkimai yra jūsų pačių rizika. Be to, dauguma prekybos centrų jau siūlo pjaustyti tokius produktus kaip sūris ir dešros. Tokiu atveju galiojimo laiko tiesiog paklauskite pardavėjo.

19. Patys pasverkite daržoves ir vaisius

Malonu, kai kažkas kitas už jus atlieka nešvarius darbus, tačiau pakuotėje gali būti sugedusių daržovių. Vaisiai plastikinėje dėžėje paprastai yra brangesni nei kolegos iš dėžutės. Tačiau yra išimčių. Pavyzdžiui, pavieniai bananai plastiko maišelyje. Nuo kekės nuplėšti vaisiai greičiau genda, todėl prekybos centras suinteresuotas parduoti juos pirmiausia.

20. Pirkite sezonines daržoves ir vaisius

Gamtos dovanos iš netoliese esančių sodų ir laukų dažniausiai yra šviežesnės pigesnės, nes logistikos išlaidos būna mažesnės.

21. Naudokite vienkartinius maišelius

Miltus, žuvies konservus, mėsą ir kitus panašius daiktus geriausia įdėti į maišelį prieš dedant į krepšelį. Prie kasos greičiausiai jums pasiūlys papildomai supakuoti šias prekes. Tačiau klastingas marinatas iš kai kurių midijų gali turėti laiko užpildyti visą krepšelio turinį dar anksčiau.

Tai nėra visiškai ekologiškas sprendimas, tačiau nesugadina viso maisto. Jei sielai skauda dėl gamtos, įdėkite kelis panašius produktus iš karto į vieną maišelį ir naudokite jį kelis kartus.

22. Nepirkite per daug maisto

Net turėdami sąrašą, galite nusipirkti per daug, pavyzdžiui, sriubai pasiimsite maišelį, o ne dvi morkas. Jūs suvartojate tiek, kiek jums reikia, o likusią dalį rizikuojate sugadinti.

Remiantis statistika, lietuviai per metus išmeta apie 60 kilogramų maisto. Taigi, turėkite saiko.

Prie kasos

23. Valdykitės

Prie kasos yra pavojinga spontaniškų pirkinių zona. Kankinantis laukimas eilėje gali sukelti norą apdovanoti save, ir štai kaip tik šokolado plytelė lentynoje. Tada šokolado saldumui nuplauti staiga prireikia limonado, drėgnų servetėlių, pastilių gerklei ir t.t.

To ir tikisi rinkodaros specialistai. Taigi, būkite kantrūs patys ir leiskite vaikui užsiimti kažkuo kitu, o ne žiūrėti į lentynas.

24. Patikrinkite krepšelio turinį

Atlikite prekių reviziją. Galbūt negalvodami ką nors sugriebėte iš lentynos. Atėjo laikas išimti tai, ko per daug ir neišleisti daugiau nei būtina.

25. Patikrinkite čekį

Kai kurie produktai gali būti įmušami du kartus, kai kurie gali būti nuskenuoti ne tokia kaina, kurios tikėjotės.

Taip pat, gali kilti ginčas dėl akcijinių prekių. Pastebėję neteisingą kainą, galite ilgą laiką laiką kasoje užtrukti kasoje, kol pardavėjai viską išsiaiškins. Tokiu atveju geriau iš anksto atsisakyti prekės arba sumokėti visą kainą, jei laikote ją priimtina.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.png