„25  metai  onkologinės ligos labirintuose“

„25  metai  onkologinės ligos labirintuose“
Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Lapkričio 11 d. Šiaulių miesto moterų krūties patologijos asociacija „Salvia“ šventė savo 25- ių metų veiklos sukaktį.

Lapkričio 11 d. Šiaulių miesto moterų krūties patologijos asociacija „Salvia“ šventė savo 25- ių metų veiklos sukaktį.

Asociacija įkūrta 1997 m. vasario 4 d. Tai padarė moterys, sergančios krūties vėžiu, paragintos Švedijos moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugijos narės Marianne Levihn. Per tuos metus nuveikta labai daug. Esame dėkingos tuometinės Onkologijos ligoninės gydytojai Eugenijai Žlabienei, patikėjusiai mumis ir labai daug prisidėjusiai prie asociacijos kūrimo. Taip pat nemažai prisidėjo ir to meto Savivaldybės sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Birutė Papalauskienė. Asociacijai ilgus metus vadovavo pirmoji jos pirminikė Darija Stakvilevičienė. O išrinktoji taryba dirbo negailėdama savo laiko ir jėgų. Jau pirmais metais tapome žinomos ne tik Šiaulių mieste, Lietuvoje, bet ir Europoje. Buvome priimtos į Šiaurės šalių neįgaliųjų organizaciją. Šią gražią veiklą, vaudovaujamos prmininkės Nijolė Pročkienės, "Salvia" tęsia iki dabar.

Įveikti sunkūs sudėtingi, bet labai gražūs, turiningi ir prasmingi Asociacijos „Salvia“ metai onkologinės ligos labirintuose.

Šventė buvo labai graži. Sulaukėme dėmesio iš miesto Savivaldybės mero pavaduotojo Egidijaus Elijošiaus, iš Šiaulių vyskupijos kanclerio kunigo Rimanto Žaromskio. Esame labai dėkingos už sveikinimus ir gražius palinkėjimus. Mūsų pasveikinti atvyko gausus būrys likimo sesių iš įvairiausių Lietuvos kampelių: Lietuvos invalidų draugijos Biržų skyriaus sergančiųjų onkologinėmis ligomis klubas „Stenkimės nugalėti ligas“, Elektrėnų seniūnijos sveikatos draugija „Mes esame“, Jonavos onkologinių ligonių asociacija „ŠKAC“, Kauno onkologinėmis ligomis sergančių moterų draugija „Eivena“, Nacionalinė krūties ligų asociacija (Vilnius), Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija POLA, Šilutės rajono moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugija „Viva Femina“, Utenos onkologinių ligonių asociacija „Vilties kelias“.

Šventininį koncertą dovanojo muzikos virtuozai Aurelija Čižauskaitė Butkaliuk ir Arijus Ivaškevičius. Taip pat sulaukėme puikaus balso daininikės iš Baltarusijos Jekaterinos, kuri visus sužavėjo savo kūriniais. O šventę papuošė asociacijos „Salvia“ merginų grupės, vadovaujamos puikios šokių mokytojos Irmutės, spalvingi šokiai.

Tariame kiekvienam ir kartu visiems visiems nuoširdų AČIŪ už šltus susitikimus, apsikabinimus, už nuoširdžią bendrystę ir draugystę.