23-oji šeimų šventė „Įsišakniję ir įsitvirtinę meilėje“ sugrįžta į Šiaulių areną

Šiauliai
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Jau sekmadienį, sausio 8-ają Šiaulių arenoje po dviejų metų pertraukos Dievą mylintys žmonės rinksis į Šiaulių vyskupijos šeimų šventę – „Įsišakniję ir įsitvirtinę meilėje“. Šv. Mišiose bus atnaujinami santuokos įžadai, po jų dalyviai klausysis Tauragės choro „Gloria“ atliekamos oratorijos „Mesijas“.

23-oji šeimų šventė sugrįžta į areną

Nuo 2000-ųjų metų organizuojama šeimų šventė praėjusius dvejus metus atrodė kukliai, įprastai tūkstančius žmonių sutraukiantis renginys vyko mažame žmonių rate, Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Dabar Šiaulių vyskupijos Šeimos centro vadovė Edita Gulbinienė džiaugiasi galėdama pranešti, kad šventė sugrįžta į Šiaulių areną.

„Galiu pranešti gerą žinią – su šeimų švente grįžtame į Šiaulių areną. Pradžioje šios šventės buvo negausios, tačiau nuo 2008 m. ji persikėlė į naujai pastatytą Šiaulių areną, kurioje surenkame apie 4000 žmonių, jie atvyksta ne tik iš Lietuvos, bet iš užsienio“, –  dalijosi Edita Gulbinienė.

Šiaulių vyskupijos šeimų šventė prasidės nuo aukojamų šv. Mišių, per kurias, bus atnaujinamas Santuokos sakramentas. Mišias aukos Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis ir Šiaulių vyskupijos kunigai, giedos katedros choras „Džiaugsmas“.

Dalyvauti renginyje kvietė kunigas Ričardas Doveika

„Kiekviena kartą kai susirenka šeima yra švenčiami santykiai, tokio renginio dėka mes pamatome, kas yra pats žmogus. Žmogus yra santykis, o šiandien yra labai svarbu būti toje santykių bendrystėje, nes pasaulis bandydamas devalvuoti žmogų, pasikėsino ir į šeimos vertybes“, – prie kvietimų prisijungė kunigas Ričardas Doveika, kuris teigė, kad tokių renginių, kaip sekmadienį Šiauliuose vyksiantis šeimų susirinkimas, esmė yra dar kartą priminti apie tai, kad šeimos kelias yra pašaukimo kelias.

Šeimų šventė sausio 8 d. prasidės vidurdienį, 12 val., bet žmonės kviečiami atvykti nuo 10 valandos, kad suspėtų pabendrauti su šventėje vyksiančios šeimų organizacijų mugės dalyviais.

„Šiaulių arenos fojė sulauksime šeimų organizacijų ir judėjimų mugės, kurioje 13 organizacijų pristatys savo veiklą ir projektus, papasakos apie savo darbą – dvasinės ir emocinės pagalbos teikimą“, – šventės veikloms dalijosi Edita Gulbinienė.

Šventės programoje oratorija „Mesijas“

Po šv. Mišių gospelo choras iš Tauragės „Gloria“ atliks oratoriją „Mesijas“. Šioje oratorijoje Kristaus darbai žemėje perteikiami nuo jo gimimo iki prisikėlimo.

Kvietimus į šventę galima įsigyti knygyne-svetainėje „Prie Katedros“, vyskupijos Šeimos centre, Šiaulių vyskupijos dekanatų bei parapijų raštinėse.