PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Balandžio 30 d. 16:11

18-osios bibliotekų savaitės aidai

Panevėžys

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


36224

Balandžio mėnesio pabaiga Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo kaip niekad gausi renginiais. O to priežastis – visoje Lietuvoje minėta jau 18-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė.


Foto galerija:

5ae7041641c65.jpg
5ae70416e8a03.jpg
5ae70417098e1.jpg
5ae70417b93a4.jpg
5ae704190483e.jpg
5ae70418a48f8.jpg
5ae7041a35d45.jpg
5ae7041de436a.jpg
5ae7041b8c41c.jpg
5ae7041cebf80.jpg
5ae7041d86bb1.jpg
5ae70421dbd40.jpg
5ae704237357a.jpg
5ae70428b7f28.jpg

Savaitę pradėjome šventiškai su muzika, pasakų personažais, žaidimais ir akcijomis pievelėje prie Viešosios bibliotekos. Kvietėme praeivius užrašyti šimtmečio palinkėjimą bibliotekai, simboliškai 18 kartų pakilnoti sunkiausią knygą. Smėlynės biblioteka, vedama minties, jog „tik geriausios knygos tampa filmais“, tądien surengė kaimyninių mokyklų moksleiviams kino seansus. O štai biblioteka „Židinys“ kvietė pasitikrinti istorijos žinias šimtmečio viktorinoje, paruoštoje žurnalisto Virginijaus Savukyno.

Antrąją 18-osios bibliotekų savaitės dieną vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ prisijungė prie Lietuvos kinologų draugijos skelbiamos Šuns dienos minėjimo. Ta proga čia buvo paruošta vaikiškos, grožinės ir specialios literatūros apie šunis bei žaislų paroda. Tiek lankytojai, tiek ir pačios bibliotekininkės į darbą rinkosi vedinos savo keturkojais. Tuo tarpu Viešoji biblioteka antradienio vakarą skyrė eiliuotam žodžiui ir kvietė pasiklausyti poetų – J. Juškaičio, A. A. Jonyno, K. Bradūno, S. Gedos, Just. Marcinkevičiaus ir A. Nykos-Nyliūno kūrybos. Eiles skaitė teatro ir kino aktorius Petras Venslovas, renginyje dalyvavo Elena Bradūnaitė-Aglinskienė.

Balandžio 25-osios popietę į Parko biblioteką rinkosi senjorai nusiteikę pajudėti. Čia vyko linijinių šokių pamoka. Tos pačios dienos vakarą Viešosios bibliotekos skaitytojai praleido žaisdami „Knygosūkį“. Tai Klaipėdos apskrities viešosios bibliotekos sukurtas literatūrinis žaidimas, apimantis 225 tiek lietuvių, tiek užsienio šalių rašytojus, 172 knygas ir jų personažus nuo Antikos iki šių dienų detektyvų.

Ketvirtadienio rytą vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ net dešimčia kalbų skambėjo skaitomos A. de Sent-Egziuperi „Mažojo princo“ ištraukos. Vakarop Viešojoje bibliotekoje tikra švente eiliuoto žodžio mėgėjams tapo Juozo Žitkausko eilėraščių dzūkų tarme „Sakyciniai ir pilniavociniai“ sutiktuvės. Tuo pat metu Smėlynės bibliotekoje lankėsi kvalifikuota psichologė ir trijų vaikų mama Ramunė Murauskienė, ne tik dalijusi įdomius netradicinius patarimus tėvams, bet ir pristačiusi knygas „(Ne)tobulos mamos užrašai“ ir „(Ne)tobulos moters užrašai“.

Paskutinę savaitės dieną po siautulingo renginių maratono „Židinio“ biblioteka kvietė skaitytojus atsipūsti ir susitikti prie arbatos puodelio.

Savaitės metu bibliotekų lankytojus pasitiko kaip niekad įdomios meno ir literatūros parodos. Smėlynės biblioteka džiugino įvairiomis molio, porceliano, medžio miniatiūromis „Skaitymo grožis“, vaizduojančiomis ne tik skaitančius žmones, bet ir angelus, šunis, kates ar net kurmius. Viešoji biblioteka pasipuošė Kauno apskrities viešosios bibliotekos kilnojama ekspozicija „Asmenybė ir knyga“ apie tai ką skaito ir siūlo perskaityti gerai žinomi kultūros, pramogų ir meno pasaulio atstovai V. Bareikis, A. Tapinas, D. Michelkevičiūtė, Ž. Kudirka-Mesijus ir kiti. Biblioteka „Židinys“ stebino unikalia kilnojama Lietuvių kalbos instituto paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“, žaismingai pristatančia svarbiausius lituanistikos ir kalbotyros pasiekimus, supažindinančia su lietuvių kalbos istorija, atskleidžiančia jos išskirtinumą, vietą pasaulio kalbų kontekste. Ekspozicijoje – 5 unikalūs, interaktyvūs eksponatai – saviti kalbos žaislai, leidžiantys kiekvienam paliesti kalbą rankomis ir pačiam pajusti jos savitumą. Biblioteka „Šaltinėlis“ eksponavo skaitytojų dovanotas knygas, Parko biblioteka – joje veikiančio senjorų klubo fotografijas, o vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ –18-ika pasaulio kalbų išleistą „Mažojo princo“ kolekciją.

Kitose tinklo bibliotekose taip pat organizuoti įvairūs edukaciniai ir kūrybiniai užsiėmimai, viktorinos, spektaklių premjeros, akcijos.

Štai taip šventėme 18-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę.

Iki kitų susitikimų!