160 tūkst. dalyvių sausį Vilniuje sutraukę renginiai savivaldybei kainavo virš 500 tūkst. eurų

Vilnius
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.
Irtautė Gutauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ duomenimis, sausio 25-ąją paminėti sostinės jubiliejaus Katedros aikštėje susirinko daugiau nei 10 tūkst. žmonių, o Vilniaus šviesų festivalis per keturias šventės dienas sulaukė apie 150 tūkst. lankytojų. Abu renginiai miesto savivaldybei atsiėjo per 500 tūkst. eurų. Anot agentūros direktorės Ingos Romanovskienės, pagrindinė miesto jubiliejaus šventė pritraukė ir daug užsienio žiniasklaidos dėmesio, o tai, jos teigimu, reiškia ir naujas investicijas.

„Vilniaus 700 metų jubiliejus yra ne tik šventė Lietuvos gyventojams, sostinės svečiams ir vilniečiams, bet ir puiki proga dar kartą papasakoti apie save pasauliui. Ir tai pavyko – apie šventinius renginius, kultūrą ir atmosferą sostinėje rašė įvairių šalių žurnalistai. Jų perduodama žinia reiškia, kad toliau auga užsienio svečių skaičius, o Vilnius toliau stiprina draugiško ir atviro miesto reputaciją. Visa tai kartu reiškia ir naujas užsienio investicijas bei lengvesnį aukštos kvalifikacijos specialistų pritraukimą“, – Eltai perduotame komentare teigė I. Romanovskienė. Ji pridūrė, kad nemažai užsienio žurnalistų vizitus sostinėje yra suplanavę ir per kitus jubiliejinių metų renginius.


Agentūros duomenimis, sausio 25 d. vykęs renginys „Laiko portalas“, kurį gyvai stebėjo virš 10 tūkst. žmonių, kainavo 200 tūkst. eurų.


„Katedros aikštė talpina daugiau nei 10 tūkst. žmonių, o renginio metu ji buvo visiškai užpildyta, todėl tikėtina, kad būtent tiek vilniečių ir miesto svečių renginį stebėjo gyvai“, – rašoma „Go Vilnius“ atstovų komentare.


Sostinės savivaldybė skaičiuoja, kad per keturias dienas Vilniaus šviesų festivalį aplankė apie 150 tūkst. žmonių. Programa ir jos įgyvendinimas kainavo apie 300 tūkst. eurų.


„Jei jame būtų lankęsi tik vilniečiai, tai reikštų, kad šviesos instaliacijas pamatė kas ketvirtas iš jų“, – pažymi agentūros ir savivaldybės atstovai.


Nors tikslus Vilniuje sausį apsilankiusių turistų skaičius dar yra vertinamas, tačiau tikėtina, kad srautas, ypač iš kaimyninių šalių (Lenkijos ir Latvijos), Vilniaus gimtadienio renginių dienomis išliko panašus kaip gruodį, kai Kalėdų laikotarpiu žmonės turi daugiau galimybių keliauti.


„Minios žmonių gatvėse, galybė renginių visame mieste – nuo Valdovų rūmų iki vaikų darželių, pakili nuotaika, gražūs sveikinimai ir garsas apie Vilnių, pasiekęs net tolimas šalis – 700-ojo gimtadienio šventę bus gera prisiminti ir po daugelio metų. Ir už tą šventę ačiū kiekvienam vilniečiui ir Vilniaus svečiui. Šventė – tai Jūs!“ – pasibaigus renginiams dėkojo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


ELTA primena, kad Vilniaus 700-ojo jubiliejaus programa prasidėjo 2021 metais, o 2023 metai skirti ryškiausiems renginiams, projektams ir iniciatyvoms. Vilniaus šviesų festivalis vyko sausio 25–28 dienomis, o renginys „Laiko portalas“ – sausio 25 dieną. Ilgalaikį projektą „Vilnius 700“ inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė, programą kuruoja Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“.