15-oje sostinės sankryžų bus grąžintos žaliosios rodyklės

VMS_2642-1080x720
Vilnius
S. Žiūros nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Užbaigus sostinės eismo pralaidumo analizę, 15-oje Vilniaus sankryžų bus grąžintos žaliosios rodyklės, kurios buvo buvo panaikintos 2019 m., praneša Vilniaus savivaldybė.

„Žaliosios rodyklės jau grąžintos į šešias Vilniaus sankryžas, kur tai leidžia eismo sąlygos. Aiškiai matome, kad tose sostinės sankryžose eismo pralaidumas pagerėjo, o saugumo – nesumažėjo, todėl matome poreikį tęsti šį procesą. Dabar žaliųjų rodyklių skaičius išaugs daugiau nei trigubai – iki 21-os sankryžos, ir prisidės prie efektyvesnio srautų organizavimo bei kamščių mažinimo“, – sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Skelbiama, kad žaliosios rodyklės jau įrengtos Saltoniškių ir Sėlių g., Vytauto ir A. Mickevičiaus g., A. Goštauto ir Gynėjų g., V. Kudirkos ir Pamėnkalnio g., Nemenčinės pl. ir Saulėtekio al., Geležinių Vilko, Baltupio ir Didlaukio g. sankryžose.

Šįkart žaliosios rodyklės bus gražintos Rasų, Sukilėlių, Ribiškių Didžiosios ir Dunojaus g. sankryžoje – iš Dunojaus g. į Ribiškių Didžiąją g. ir iš Sukilėlių g. į Rasų g.; L. Asanavičiūtės, V. Maciulevičiaus ir Sausio 13-osios g. sankryžoje – iš Asanavičiūtės gatvės į Sausio 13-osios gatvę važiuojant link TV bokšto; Metalo ir Geologų g. sankryžoje – iš Geologų g. į Metalo g. važiuojant link J. Dobkevičiaus g. ir Meistrų g., iš Metalo g. į Geologų g. važiuojant link Dariaus ir Girėno bei Motorų g.

Taip pat Mokslininkų ir Baltupio g. sankryžoje, Antakalnio ir M. K. Oginskio g. sankryžoje, Ukmergės ir Pašilaičių g. sankryžoje – iš J. Baltrušaičio g. į kelio jungtį važiuojant link Ukmergės g. ir iš kelio jungties važiuojant nuo Ukmergės g. į Pašilaičių g., Kalvarijų ir J. Kazlausko g. sankryžoje ir Kovo 11-osios ir Vilniaus g. sankryžoje Grigiškėse – iš Kovo 11-osios g. į Vilniaus g. važiuojant link Kadriškių g. ir iš Kovo 11-osios g. įvažiuojant į kelio jungtį nuo A1 kelio pusės.

Žaliosos rodyklės bus įrengtos ir L. Giros ir M. Sleževičiaus g. sankryžoje, Savanorių pr. ir Račių g. sankryžoje, Savanorių pr. ir Sausupio g. sankryžoje, Ateities ir Didlaukio g. sankryžoje, Saulėtekio al. ties VU – iš Saulėtekio al. į kelio jungtį link VU, Saulėtekio al. ties Vilnius Tech – iš Saulėtekio al. į kelio jungtį link Vilnius Tech bei Rygos ir Taikos g. sankryžoje šalia Laisvės pr. – iš Rygos g. į kelio jungtį važiuojant nuo Justiniškių g. pusės.

Skaičiuojama, kad šių žaliųjų rodyklių grąžinimo darbai sostinei tekainuos 800 Eur (be PVM).

Eismo pralaidumui didinti Vilniuje įrengtos ir papildomos sekcijos į dešinę, kurios yra alternatyva žalioms rodyklėms. Šiuo metu Vilniuje yra 91 papildoma sekcija į dešinę, artimiausiu metu bus įrengta dar 10.

 Taip pat Vilniuje veikia ir 76 apsaugoti šviesoforai į dešinę, kurie užtikrina maksimalų saugumą tiek į dešinę sukančiam transportui, tiek pėsčiajam, kurio perėją kerta transporto priemonės.